Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 lipca 2015, 17:28

autor: Góral

Wieści ze świata (OlliOlli 2: Welcome to OlliWood, World of Tanks, The Lord of the Rings Online) 29/7/15

Dziś piszemy m.in. o dacie premiery PC-towego OlliOlli 2: Welcome to OlliWood, debiucie World of Tanks na Xboksie One oraz sierpniowej ofercie Games with Gold. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steama

Promocja dnia (do godziny 19:00 w czwartek, 30.7):

Szaleństwo w środku tygodnia (do godziny 19:00 w piątek, 31.7):

Oferty tygodniowe (do godziny 19:00 w poniedziałek, 3.8) – obniżka cen 162 tytułów, WWW

OlliOlli 2: Welcome to OlliWood

Wieści ze świata (OlliOlli 2: Welcome to OlliWood, World of Tanks, The Lord of the Rings Online) 29/7/15 - ilustracja #1

OlliOlli 2: Welcome to OlliWood, popularna dwuwymiarowa gra zręcznościowa, ukaże się na komputerach osobistych 11 sierpniapoinformowało studio Roll7. Tytuł zadebiutował pierwotnie na konsolach PlayStation 4 i PlayStation Vita w marcu bieżącego roku i zebrał znakomite recenzje, będąc chwalonym za wiele aspektów – od porządnej oprawy graficznej, przez wymagający i wciągający gameplay. Z pewnością PC-towcy mają na co czekać.

Games with Gold

Firma Microsoft ujawniła produkcje, które trafią do sierpniowej oferty Games with Gold. Użytkownicy konsol Xbox 360, mający wykupiony abonament Gold, na początku przyszłego miesiąca otrzymają za darmo Metro 2033, które będzie można pobrać do 15 sierpnia. Od 16 dnia tego miesiąca tytuł zastąpi Metro: Last Light. Obie gry po dodaniu do kolejki pobierania zostaną przypisane do konta na stałe i będzie można z nich korzystać nawet po wygaśnięciu złotego abonamentu.

Z kolei użytkownicy Xboksa One przez cały miesiąc mogą bawić się Metal Gear Solid V: Ground Zeroes. W drugiej połowie sierpnia udostępnione zostanie How to Survive: Storm Warning Edition, a do 15 sierpnia można grać też w So Many Me. Pamiętajcie, że w przypadku gier na Xboksa One, da się z nich korzystać tylko przez miesiąc – nie są one przypisywane do konta na stałe, jak na Xboksie 360.

The Lord of the Rings Online

Deweloperzy gry The Lord of the Rings Online wyjawili szczegóły związane z planowanym zamknięciem niektórych serwerów. Od 3 sierpnia rozpocznie się proces przenoszenia, który potrwa do przyszłego roku. Transfer będzie można przeprowadzić, korzystając ze specjalnego przycisku „Transfer”, który pojawi się w launcherze gry. Dodatkowo warto wspomnieć, że wszystkie postacie otrzymają w ramach upamiętnienia zamykanych światów specjalne prezenty.

Ouya

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że Razer przejął część firmy Ouya, wykupując prawa do nazwy, oprogramowania, sklepu i nie tylko. W międzyczasie wyszło na jaw, że Ouya nie zapłaciła należnych pieniędzy deweloperom uczestniczącym w programie Free the Games Fund. Nowy właściciel marki zobowiązał się jednak wyrównać rachunki, opiewające na ponad 600 tysięcy dolarów. Dodatkowo program będzie kontynuowany, ale na nieco innych zasadach. Firma ma dofinansowywać niezależnych deweloperów i do tego nie ma wymagać wyłączności dla swoich platform, ale w zamian twórcy będą oddawać określoną liczbę egzemplarzy stworzonej gry za darmo posiadaczom konsoli Razer Cortex TV. Wytłumaczono to na prostym przykładzie – jeżeli deweloper dostanie 10 tysięcy dolarów dofinansowania i po zakończeniu prac będzie sprzedawał swój tytuł po 10 dolarów, to za darmo odda 1000 egzemplarzy.

World of Tanks

PC-towcy cieszą się grą World of Tanks od 2010 roku. Tytuł trafił do posiadaczy konsoli Xbox 360 w lutym 2014 roku, a od wczoraj mogą się nim bawić również użytkownicy Xboksa One. W odróżnieniu od wersji na past-gena, nowa edycja oferuje ładniejszą grafikę. Dodatkowo bez problemu da się przenieść postępy z jednego wydania do drugiego oraz toczyć rozgrywki międzyplatformowe (X360 – XOne).

RED ASH - The Indelible Legend

Na Kickstarterze cały czas trwa zbiórka pieniędzy na RED ASH - The Indelible Legend, ale tytuł można sprawdzić własnoręcznie, dzięki udostępnionemu prototypowi. Zagracie w niego w przeglądarce internetowej (wymagany Unity Web Player) albo ścigając odpowiedni plik (szczegóły na ten temat w tym miejscu). RED ASH - The Indelible Legend ma być przygodową grą akcji, będącą duchowym spadkobiercą Mega Man Legends.

Next Car Game: Wreckfest

Studio Bugbear Entertainment zdradziło, że przenosiny gry Next Car Game: Wreckfest na nowy silnik dobiegły końca i ulepszona wersja jest już dostępna na Steamie. Dzięki tej zmianie gracze mogą cieszyć się m.in. lepszą symulacją zawieszenia pojazdu i fizyką. Dodatkowo produkcja została zasilona kolejnymi pojazdami, trasami i szeregiem innych usprawnień.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: