Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4XONE
Okładka Final Fantasy Type-0 HD (PC)

Final Fantasy Type-0 HD

Stworzona z myślą o pecetach i konsolach ósmej generacji, odświeżona wersja gry Final Fantasy Type-0, która ukazała się pierwotnie w 2001 roku na PlayStation Portable, wyłącznie w Japonii.

RPG | TPP | fantasy | science fiction | reedycje/remastery/remaki | jRPG

Okładka Final Fantasy Type-0 HD (PC)

data premiery gry:

17mar2015

PS4 XONE

18sie2015

PC

Mimo próśb składanych przez fanów z całego świata pod adresem firmy Squre Enix przez lata, oryginalne Final Fantasy Type-0, wydane w 2011 roku na konsolę PlayStation Portable, nigdy nie opuściło granic Japonii. Stało się to dopiero za sprawą reedycji opatrzonej etykietką HD, przygotowanej z myślą o PC oraz konsolach ósmej generacji specjalnie dla fanów w Ameryce i w Europie. Tak jak w przypadku pierwowzoru, mamy do czynienia z dynamiczną grą jRPG z widokiem TPP.

Akcja produkcji toczy się w magicznym świecie Orience, którym po krótkim okresie kruchego pokoju ponownie wstrząsa wojna. Imperium Milites nieoczekiwanie obraca się przeciwko przeciwko swoim trzem sąsiadom. Jednym z nich jest niewielkie wyspiarskie królestwo Suzaku. Opowieść koncentruje się wokół dwunastki adeptów magicznej akademii, którzy zostają oddelegowani do obrony granic swojej ojczyzny. Podczas przygody przyjdzie im nie tylko odsunąć niebezpieczeństwo, ale również całkowicie je zażegnać, odkrywając przy okazji prawdziwe powody stojące za wszczęciem wojny.

Jak zasygnalizowano powyżej, do wyboru mamy tuzin postaci, a każda z nich charakteryzuje się indywidualnym stylem walki (przy użyciu innego rodzaju broni), możliwością przyzwania na pomoc unikatowej magicznej istoty oraz odmiennymi cechami charakteru. System toczenia starć łączy rozwiązania turowe z mechanizmami gier akcji. Twórcy oddali do naszej dyspozycji stosunkowo rozległy świat, obfitujący w bohaterów niezależnych i poboczne zadania do wykonania.

Największą różnicą między oryginalnym Type-0 a reedycją stworzoną z myślą o PC i konsolach ósmej generacji jest wyraźnie poprawiona oprawa graficzna.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,5 / 10 na podstawie 78 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,1 / 10 na podstawie 35 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Final Fantasy Type-0 HD

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Final Fantasy Type-0 HD

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3 2.5 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560Ti / Radeon HD 7790 lub lepsza
 • 30 GB na HDD
 • Windows 7/8/8.1
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5 2.7 GHz
 • 6 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 750 lub lepsza
 • 30 GB na HDD
 • Windows 7/8/8.1
Final Fantasy Type-0 HD z problemami debiutuje na PC
Final Fantasy Type-0 HD z problemami debiutuje na PC

wiadomość19 sierpnia 2015

Final Fantasy Type-0 HD zadebiutowało na Steamie. Radość z premiery przyćmiewa fakt, że na PC gra ma limit 30 klatek na sekundę, ograniczone ustawienia rozdzielczości i inne niewygodne obostrzenia.

Final Fantasy Type-0 HD – ujawniono szczegóły dotyczące wersji PC
Final Fantasy Type-0 HD – ujawniono szczegóły dotyczące wersji PC

wiadomość28 lipca 2015

Firma Square Enix postanowiła rzucić nieco światła na pecetową wersję Final Fantasy Type-0 HD. Ujawniono wymagania gry, a także bonusy oferowane do zamówień przedpremierowych. Nie zabrakło również nowych screenów.

Final Fantasy Type-0 HD trafi na PC? Tak sugeruje firma MSI
Final Fantasy Type-0 HD trafi na PC? Tak sugeruje firma MSI

wiadomość1 czerwca 2015

Wygląda na to, że wydane w marcu na konsolach Xbox One oraz PlayStation 4 Final Fantasy Type-0 HD trafi ostatecznie także na komputery osobiste. Tak przynajmniej wynika z informacji ujawnionych (najprawdopodobniej przedwcześnie) przez firmę MSI.

Wieści ze świata (Steam, nagrody SXSW, Final Fantasy Type-0 HD) 16/3/2015
Wieści ze świata (Steam, nagrody SXSW, Final Fantasy Type-0 HD) 16/3/2015

wiadomość16 marca 2015

Dziś piszemy o nowym rekordzie Steama związanym z liczbą zalogowanych użytkowników, nagrodach przyznanych w trakcie imprezy SXSW oraz możliwej kontynuacji gry Final Fantasy Type-0. Witamy w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Final Fantasy XV - demo ukaże się wraz z Final Fantasy Type-0 HD
Final Fantasy XV - demo ukaże się wraz z Final Fantasy Type-0 HD

wiadomość7 lutego 2015

Firma Square Enix zdradziła, ze wersja demonstracyjna gry Final Fantasy XV ukaże się wraz z Final Fantasy Type-0 HD, czyli 20 marca w Europie. Kod umożliwiający pobranie dema dodawany będzie do premierowego nakładu drugiej z wymienionych pozycji.

PS4
XONE
PC