Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 marca 2015, 15:15

autor: Pirlond

Wieści ze świata (Steam, nagrody SXSW, Final Fantasy Type-0 HD) 16/3/2015

Dziś piszemy o nowym rekordzie Steama związanym z liczbą zalogowanych użytkowników, nagrodach przyznanych w trakcie imprezy SXSW oraz możliwej kontynuacji gry Final Fantasy Type-0. Witamy w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Steam

Wczoraj platforma Steam pobiła kolejny rekord – w należącym do Valve serwisie zalogowanych było jednocześnie ponad 9 milionów użytkowników. Poprzedni najlepszy wynik wynosił 8,5 miliona i osiągnięto go w styczniu ubiegłego roku.

Nagrody SXSW

W tym tygodniu w teksańskim Austin ma miejsce poświęcony wirtualnej rozrywce i filmom (jest też część związana z muzyką, ale rozpocznie się ona dopiero jutro) festiwal, w trakcie którego przyznano nagrody dla najlepszych gier minionego roku. Główne wyróżnienie otrzymało Dragon Age: Inkwizycja, a najwięcej statuetek (bo aż trzy – za rozgrywkę, animację i projekt) dostało Śródziemie: Cień Mordoru. Doceniono również polskie This War of Mine – dzieło studia 11bit zwyciężyło w kategorii Matthew Crump International, w której wyróżniane są gry innowacyjne.

Final Fantasy Type-0 HD

Final Fantasy Type-0 HD – odświeżona wersja wydanej pierwotnie na PSP produkcji – ukaże się na Xboksie One i PlayStation 4 dopiero w najbliższy czwartek, ale część graczy miała już okazję zapoznać się z grą. I zdążyli odkryć umieszczony przez deweloperów sekretny filmik sugerujący, że tytuł może doczekać się bezpośredniej kontynuacji. Materiał znajdziecie poniżej, ale lojalnie ostrzegamy – możecie natrafić w nim na spoilery.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier: