Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPSV
Okładka DiscStorm (PC)
OkładkaDiscStorm (PC)

DiscStorm

Gra zręcznościowa opracowana przez studio XMPT Games. Gracze biorą w niej udział w pojedynkach na tytułowe dyski, wymagających nie tylko opracowania odpowiedniej taktyki, ale i sprytu oraz zręczności.

Zręcznościowe | 2D | top-down

Kolekcja gier
Obserwuj grę

DiscStorm Premiera

14sie2015

PC PSV

DiscStorm to produkcja zręcznościowa, skupiająca się na rozgrywce sieciowej. Gracz wciela się w niej w wojownika walczącego przy pomocy specjalnych dysków. Nacisk na dynamiczną akcję sprawia, że aby zwyciężyć w poszczególnych meczach, musimy wykazać się nie tylko szybkimi palcami, ale i sprytem. Za produkcję odpowiada studio XMPT Games.

Pomimo tego, że gra skupia się trybie wieloosobowym, dostępna jest także kampania dla pojedynczego gracza. Opowiedziana historia nie jest przesadnie głęboka i na dobrą sprawę sprowadza się do tego, że dążymy do zostania Mistrzem Dysku, czyli wojownikiem, który do perfekcji opanował eliminowanie przeciwników przy pomocy tej charakterystycznej broni. Samotna rozgrywka stanowi coś na kształt treningu przed prawdziwym wyzwaniem, jakie czeka nas podczas pojedynków z innymi graczami.

Toczone bitwy odbywają się na specjalnych arenach. Większość z nich została zbudowana na bazie prostokąta, jednak twórcy umieścili na nich także dodatkowe elementy, takie jak portale czy chociażby betonowe słupy. Każdy ze znajdujących się na mapie graczy usiłuje trafić przeciwnika swoim dyskiem i jednocześnie stara się unikać pocisku przeciwnika. Wszyscy zawodnicy dysponują określoną ilością żyć (w zależności od trybów jest to od jednego do kilku), po których utracie odpadają z zawodów.

Oprócz opcji rozgrywki skupiających się jedynie na eliminacji żywych przeciwników, w DiscStorm znalazła się także możliwość wspólnej walki z hordami rywali sterowanych przez sztuczną inteligencję. Większość z nich jest możliwa do zlikwidowania przy pomocy pojedynczego trafienia, ale trafiają się także potężniejsze jednostki, których pokonanie wymaga kilkukrotnego uderzenia.

Gra została osadzona w widoku dwuwymiarowym. Kamera umieszczona centralnie nad areną jest statyczna i pozwala jednocześnie obserwować cały obszar rywalizacji. Prosta, pełna pikseli grafika jest stopniowo urozmaicana specjalnymi efektami, takimi jak buchające płomienie lub spadające skały.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna / gorące krzesło   Liczba graczy: 1-4  

Wymagania wiekowe DiscStorm: Odpowiednia dla każdego wieku.

DiscStorm Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT lub lepsza
  • 200 MB HDD
  • Windows XP(SP3)/ 7/8
PC
PSV