Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS4PS3PC
Okładka Dragon's Dogma Online (PS3)
OkładkaDragon's Dogma Online (PS3)

Dragon's Dogma Online

Sieciowa odsłona popularnej serii RPG akcji firmy Capcom, zapoczątkowanej w roku 2012 konsolową grą Dragon’s Dogma.

RPG | TPP | fantasy | zagraj za darmo | MMORPG | MMO | RPG akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dragon's Dogma Online Premiera

31sie2015

PC PS4 PS3

producent: Capcom wydawca: Capcom

Gry podobne do Dragon's Dogma Online

The Elder Scrolls V: Skyrim

Demon's Souls (2009)

Dragon's Dogma

Dragon’s Dogma Online to sieciowa odsłona serii gier RPG na platformę PC, PS4 i PS3, w których przenosimy się do świata opanowanego przez smoki oraz inne fantastyczne stwory. Tym razem wojaże toczymy jednak w całkowicie nowej krainie, określanej jako Lestaria. Podobnie jak w pierwowzorze, wcielamy się w członka drużyny, która poluje na potężnych przeciwników i odkrywa kolejne sekrety.

W stosunku do poprzednich części, znacznego usprawnienia doczekał się system tworzenia bohaterów. Liczba opcji oraz elementów, które możemy modyfikować została powiększona, zarówno w przypadku głównej postaci jak i pionków, czyli naszych towarzyszy kontrolowanych przez komputerowe AI. Chętni mogą stworzyć zespół tylko i wyłącznie z ich udziałem, bez konieczności sprzymierzania się z innymi graczami. Pozostali mają do dyspozycji opcję automatycznego dobierania żywych kompanów lub zapraszania własnych znajomych. Centrami, w których odszukamy potencjalnych kamratów są specjalnie wydzielone strefy miejskie, w których przebywać może jednocześnie do stu osób.

W kwestii walki, Dragon’s Dogma Online stawia na system zręcznościowy, w którym bezpośrednio kontrolujemy ataki oraz ruchy bohatera. Istotną rolę odgrywają uniki, a także tzw. „chwytanie” się przeciwników. Ma to zastosowanie w szczególności w przypadku walk z bossami, którzy wielokrotnie przewyższają rozmiarami naszego bohatera. W efektownych kombinacjach możemy wspinać się po ich grzbietach, nogach lub ramionach i atakować różne części ciała. To, w jaki sposób walczymy w dużej mierze zależy od wybranej klasy – wojownika, łowcy, kapłana lub specjalisty od używania tarczy.

Gra na platformie PC, PS4 i PS3 oferuje dużą swobodę w przemierzaniu świata – jego struktura jest w pełni otwarta i nasza drużyna w dowolnej chwili może udać się we wskazane miejsce. Wraz z kolejnymi aktualizacjami, całość dodatkowo poszerza się o nowe lokalizacje.

Dragon’s Dogma Online opiera się o model darmowy z opcjonalnymi mikrotransakcjami.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / gorące krzesło  

Oczekiwania czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 88 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Dragon's Dogma Online: Odpowiednia dla każdego wieku.

PC
PS4
PS3