Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS4XONEPC
Okładka Tembo the Badass Elephant (XONE)
OkładkaTembo the Badass Elephant (XONE)

Tembo the Badass Elephant

Dynamiczna gra platformowa opracowana przez studio Game Freak.

Zręcznościowe | platformówki | humorystyczne | 2.5D | side-scroll

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tembo the Badass Elephant Premiera

21lip2015

PC PS4 XONE

producent: Game Freak wydawca: Sega Strona oficjalna

Gry podobne do Tembo the Badass Elephant

Rayman Legends

Earth's Dawn

Assassin's Creed Chronicles: Russia

Tembo the Badass Elephant to dynamiczna platformówka, w której wcielamy się w słonia bojowego. Jako sympatyczny bohater stawiamy czoła zastępom wrogów, demolując wszystko na swojej drodze oraz ratując przy okazji mieszkańców zaatakowanego miasta. Za produkcję odpowiada studio Game Freak, znane głównie z gier o pokemonach.

Tembo nie jest zwyczajnym słoniem. W rzeczywistości od przeciętnego przedstawiciela gatunku różni go absolutnie wszystko, począwszy od wyglądu, przywodzącego na myśl znanego z filmów Rambo, a skończywszy na umiejętnościach, dzięki którym potrafi przedzierać się nawet przez najmocniejsze przeszkody. Jego niebywałe zdolności okazują się niezbędne w chwili, w której niejakie Shell City zostaje najechane przez tajemniczą armię organizacji Phantom, na czele której stoi zamaskowany przywódca. Najeźdźcy dążący do całkowitego zniszczenia metropolii muszą być za wszelką cenę powstrzymani i to niezwykle ważne zadanie spada na barki naszego słonia.

Gra w swoich założeniach jest typową plaformówką. Jako Tembo przedzieramy się przez łącznie siedemnaście zróżnicowanych poziomów, na których czekają nas pojedyncze zagadki, ale przede wszystkim masa przeciwników do staranowania. Niektórzy z nich wymagają odrobinę bardziej zaawansowanych strategii, aby ostatecznie paść pod naszym ciężarem, ale w gruncie rzeczy wszystkie walki sprowadzają się do jednego – musimy zdemolować wszystko, co znajdziemy w zasięgu wzroku. Możemy do tego celu używać naszych kłów, siły rozpędu lub też specjalnej umiejętności polegającej na turlaniu się w kierunku wrogów.

Akcja Tembo the Badass Elephant została pokazana w dwóch wymiarach. Wszystkie lokacje zaprojektowano z godną pochwały dbałością o detale, a dzięki specyficznej kresce tytuł ten odznacza się unikatowym charakterem.

Ostatnia modyfikacja 13 lipca 2015

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Tembo the Badass Elephant

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Tembo the Badass Elephant Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTS 240 lub lepsza
  • 998 MB HDD
  • Windows Vista/7/8
PC
PS4
XONE