Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS4PCXONE
Okładka Tembo the Badass Elephant (PS4)

Tembo the Badass Elephant

Dynamiczna gra platformowa opracowana przez studio Game Freak.

Zręcznościowe | platformówki | humorystyczne | 2.5D | side-scroll

Okładka Tembo the Badass Elephant (PS4)

producent: Game Freak

wydawca: SEGA

Strona oficjalna

data premiery gry:

21lip2015

PC PS4 XONE

Tembo the Badass Elephant to dynamiczna platformówka, w której wcielamy się w słonia bojowego. Jako sympatyczny bohater stawiamy czoła zastępom wrogów, demolując wszystko na swojej drodze oraz ratując przy okazji mieszkańców zaatakowanego miasta. Za produkcję odpowiada studio Game Freak, znane głównie z gier o pokemonach.

Tembo nie jest zwyczajnym słoniem. W rzeczywistości od przeciętnego przedstawiciela gatunku różni go absolutnie wszystko, począwszy od wyglądu, przywodzącego na myśl znanego z filmów Rambo, a skończywszy na umiejętnościach, dzięki którym potrafi przedzierać się nawet przez najmocniejsze przeszkody. Jego niebywałe zdolności okazują się niezbędne w chwili, w której niejakie Shell City zostaje najechane przez tajemniczą armię organizacji Phantom, na czele której stoi zamaskowany przywódca. Najeźdźcy dążący do całkowitego zniszczenia metropolii muszą być za wszelką cenę powstrzymani i to niezwykle ważne zadanie spada na barki naszego słonia.

Gra w swoich założeniach jest typową plaformówką. Jako Tembo przedzieramy się przez łącznie siedemnaście zróżnicowanych poziomów, na których czekają nas pojedyncze zagadki, ale przede wszystkim masa przeciwników do staranowania. Niektórzy z nich wymagają odrobinę bardziej zaawansowanych strategii, aby ostatecznie paść pod naszym ciężarem, ale w gruncie rzeczy wszystkie walki sprowadzają się do jednego – musimy zdemolować wszystko, co znajdziemy w zasięgu wzroku. Możemy do tego celu używać naszych kłów, siły rozpędu lub też specjalnej umiejętności polegającej na turlaniu się w kierunku wrogów.

Akcja Tembo the Badass Elephant została pokazana w dwóch wymiarach. Wszystkie lokacje zaprojektowano z godną pochwały dbałością o detale, a dzięki specyficznej kresce tytuł ten odznacza się unikatowym charakterem.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Gry podobne do Tembo the Badass Elephant

Klasyfikacja PEGI Tembo the Badass Elephant

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Tembo the Badass Elephant

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core 2 Duo 2.0 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTS 240 lub lepsza, 998 MB HDD, Windows Vista/7/8

Games with Gold w październiku - m.in. Friday the 13th i Ninja Gaiden 3
Games with Gold w październiku - m.in. Friday the 13th i Ninja Gaiden 3

wiadomość26 września 2019

Poznaliśmy listę tytułów, które w październiku trafią do abonentów Xbox Live Gold. W ramach usługi udostępnione zostaną gry Tembo the Badass Elephant, Friday the 13th: The Game, Disney Bolt oraz Ninja Gaiden 3: Razor’s Edge.

PC
PS4
XONE