Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS33DSXONEWiiUPSVPS4X360
Okładka Mighty No. 9 (PC)

Mighty No. 9

Opracowana przez doświadczone japońskie studio Comcept zręcznościowa platformówka 2.5D, czerpiąca inspiracje z kultowej serii Mega Man.

Zręcznościowe | science fiction | platformówki | crowdfunding | indie | 2.5D

Okładka Mighty No. 9 (PC)

data premiery gry:

anulowana

PSV 3DS

21cze2016

PC PS3 PS4 XONE WiiU

22cze2016

X360
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mighty No. 9 to zręcznościowa gra platformowa, czerpiąca inspiracje z serii Mega Man. Za jej produkcję odpowiedzialne jest studio Comcept, dowodzone przez legendarnego japońskiego twórcę - Keijiego Inafune, wieloletniego pracownika firmy Capcom.

Historia w grze opowiada o potężnym robocie Becku, który jako jedyny zdołał się oprzeć groźnemu wirusowi, wzbudzającemu agresję wśród mechanicznych istot. Jego zadaniem jest powstrzymanie zagrożenia i ocalenie świata.

Rozgrywka nawiązuje do klasycznych gier tego typu z czasów ery 8 i 16 bitowych urządzeń. Mighty No. 9 oferuje mnóstwo elementów platformowych wymagających zręczności podczas biegania i skakania po kolejnych półkach, a także umiejętności wykorzystania mocy bohatera w walce. W czasie potyczek pomaga nam dodatkowa postać, pojawiająca się na kilka sekund w czasie największego zagrożenia.

Oprócz kampanii dla jednego gracza przygotowano również tryb wyzwań i możliwość współpracy przez Internet. W obu przypadkach gracz uczestniczy w specjalnych misjach, w których poziomy skonstruowano na podstawie tych znanych z singla, jednak pierwsza opcja oferuje zabawę przeznaczoną tylko dla jednej osoby, podczas gdy w kooperacji chętni wcielają się w Becka i Call, którzy wspólnymi siłami pokonują kolejne przeszkody.

Mighty No. 9 działa w oparciu o technologię Unreal Engine, napędzającą+ tak uznane gry, jak Mass Effect, Bioshock Infinite, a także Gears of War. Dzięki temu oprawa graficzna prezentuje wysoką jakość. Jednocześnie deweloper zachował swój własny, unikalny styl.

Tytuł został sfinansowany w serwisie Kickstarter, zbierając niezbędną kwotę zaledwie w kilkadziesiąt godzin od momentu rozpoczęcia akcji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 5,7 / 10 na podstawie 17 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,6 / 10 na podstawie 482 głosów czytelników.

Gry podobne do Mighty No. 9

Klasyfikacja PEGI Mighty No. 9

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Mighty No. 9

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Quad 2.8 GHz/Phenom X4
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 550/Radeon HD 7770 lub lepsza
 • 2 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5 3.3 GHz/AMD Phenom II X6 2.7 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660/Radeon HD 7950 lub lepsza
 • 2 GB HDD
 • Windows 7 64-bit

Danteveli_ Ekspert 29 czerwca 2016

Mega Man to jedna z tych gier z epoki Pegasusa, co do których mam olbrzymi sentyment. Szamt czasu spędzony z tym tytułem jak i sequelami sprawił, że byłem mocno zainteresowany duchowym następcą niebieskiego robota. Dlatego tez zdecydowałem się sięgnąć po Mighty No.9 i sprawdzić czy gry tego typu nadal mi się podobają.

5.0
Premiera Mighty No. 9 i bardzo krytyczne recenzje
Premiera Mighty No. 9 i bardzo krytyczne recenzje

wiadomość21 czerwca 2016

Dziś debiutuje gra Mighty No. 9 - duchowy spadkobierca serii Mega Man. Niestety, zdaniem recenzentów najnowszej produkcji Keijiego Inafune bliżej do bycia drugorzędną kopią niż duchowym następcą kultowego cyklu.

Mighty No. 9 - platformówka ojca serii Mega Man osiągnęła złoty status
Mighty No. 9 - platformówka ojca serii Mega Man osiągnęła złoty status

wiadomość3 maja 2016

Zespół Comcept poinformował, że będąca duchowym spadkobiercą marki Mega Man platformówka Mighty No. 9 osiągnęła złoty status. To pozwoliło autorom ujawnić termin premiery gry i możemy być pewni, że tym razem zostanie on dotrzymany.

Wieści ze świata (Mighty No. 9, DriveClub, Saints Row Undercover, Civilization: Revolution 2, MXGP 2) 25/1/2016
Wieści ze świata (Mighty No. 9, DriveClub, Saints Row Undercover, Civilization: Revolution 2, MXGP 2) 25/1/2016

wiadomość25 stycznia 2016

Dziś piszemy m.in. o zapowiedzi trybu hardkorowego w DriveClub, skasowanej grze z serii Saints Row na PSP oraz opóźnieniu premier Mighty No. 9, Sid Meier’s Civilization: Revolution 2 Plus i MXGP 2. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wieści ze świata (Black Desert, InXile, Rovio, Mighty No. 9, Football Manager 2016) 22/10/2015
Wieści ze świata (Black Desert, InXile, Rovio, Mighty No. 9, Football Manager 2016) 22/10/2015

wiadomość22 października 2015

Dziś piszemy m.in. o zapowiedzi alfa-testów gry Black Desert, otwarciu drugiego biura przez InXile Entertainment, zwolnieniach w Rovio, planach opracowania sequela Mighty No. 9 oraz prezentacji nowego silnika meczowego w Football Manager 2016. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Mighty No. 9 trafi do sprzedaży w lutym 2016 r.
Mighty No. 9 trafi do sprzedaży w lutym 2016 r.

wiadomość26 września 2015

Studio Comcept poinformowało, że będąca duchowym spadkobiercą cyklu Mega Man platformówka Mighty No. 9 trafi do sprzedaży w lutym przyszłego roku.

PC
X360
PS3
PS4
XONE
WiiU
PSV
3DS