Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 stycznia 2016, 13:30

Wieści ze świata (Mighty No. 9, DriveClub, Saints Row Undercover, Civilization: Revolution 2, MXGP 2) 25/1/2016

Dziś piszemy m.in. o zapowiedzi trybu hardkorowego w DriveClub, skasowanej grze z serii Saints Row na PSP oraz opóźnieniu premier Mighty No. 9, Sid Meier’s Civilization: Revolution 2 Plus i MXGP 2. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Mighty No. 9 znowu opóźnione

Choć Keiji Inafune zarzekał się, że nie ma prawa to nastąpić, premiera platformówki Mighty No. 9 została po raz kolejny opóźniona. Nowy termin debiutu określono ogólnie jako wiosnę 2016 roku (wcześniej był to 9 lutego). Winę za obsuwę ponoszą problemy z infrastrukturą sieciową gry, wynikające głównie z braku aktualizacji silnika, na którym powstaje produkcja, i jej multiplatformowości (Mighty No. 9 wyjdzie na PC oraz konsole PS4, XOne, PS3, X360, PS Vita, Wii U i 3DS).

DriveClub otrzyma hardkorowy model jazdy

Studio Evolution zapowiedziało, że w lutym samochodówka DriveClub doczeka się aktualizacji z trybem hardkorowym. Będzie to nowa konfiguracja modelu jazdy, w której wyłączone zostaną kontrola trakcji i stabilności oraz inne asysty. Przedsmak atrakcji, jakie czekają użytkowników PlayStation 4, przedstawia poniższy krótki gameplay.

Civilization: Revolution 2 Plus opóźnione na Zachodzie

Studio Firaxis Games po raz kolejny przesunęło zachodnią premierę gry Sid Meier’s Civilization: Revolution 2 Plus. Portowany z urządzeń mobilnych na konsolę PlayStation Vita spin-off kultowej serii gier strategicznych ma trafić do Europy i Ameryki w niesprecyzowanym bliżej okresie 2016 roku (w Japonii tytuł jest dostępny od 3 grudnia 2015 r.).

MXGP 2 opóźnione

Studio Milestone opublikowało nowy zwiastun MXGP 2 – kolejnej odsłony oficjalnej motocrossowej serii gier wyścigowych – ujawniając, że premiera produkcji została przesunięta na 31 marca. Rzeczony materiał wideo możecie zobaczyć poniżej. Tytuł powstaje z myślą o PC, PS4 i XOne.

Saints Row Undercover – skasowana odsłona serii na PSP

Studio Volition ujawniło (dzięki, Polygon) skasowany projekt, nad którym pracowało prawie dekadę temu – Saints Row Undercover, czyli odsłonę popularnej serii trzecioosobowych gier akcji powstającą z myślą o konsoli PlayStation Portable. Produkcja osiągnęła całkiem zaawansowane stadium i niewiele jej brakowało, by można było zacząć pokazywać ją światu, ale w 2009 roku wydawca – firma THQ – zadecydowała o przerwaniu prac. Z poniższego materiału wideo dowiecie się więcej o grze, zobaczycie też na nim krótkie fragmenty rozgrywki. Więcej zostanie pokazane w livestreamie 28 stycznia.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: