Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Paws: A Shelter 2 Game (PC)
OkładkaPaws: A Shelter 2 Game (PC)

Paws: A Shelter 2 Game PC

Opracowana przez studio Might and Delight przygodówka akcji, osadzona w świecie stworzonym na potrzeby sandboksowego symulatora Shelter 2.

Przygodowe | TPP | indie | zwierzęta | przygodowe gry akcji

Paws: A Shelter 2 Game Premiera PC

24marca2016

Steam

24marca2016

producent: Might and Delight wydawca: Might and Delight Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Paws: A Shelter 2 Game

Syberia 3

Brothers: A Tale of Two Sons

Miasmata

Paws: A Shelter 2 Game to wydana na PC gra przygodowa, rozgrywająca się w świecie stworzonym na potrzeby sandboksowego symulatora rysia Shelter 2. Za opracowanie tytułu odpowiedzialne jest niezależne szwedzkie studio Might and Delight, które prócz wspomnianej serii Shelter ma na swoim koncie także typowe zręcznościówki, jak Pid oraz The Blue Flamingo.

Fabuła

Paws to opowieść o przygodach małego rysia, który wraz ze swoim towarzyszem, młodym niedźwiadkiem, przemierza rozległy i pełen niebezpieczeństw świat w poszukiwaniu swojego domu. Fabuła gry koncentruje się w szczególny sposób na poczuciu straty i poszukiwaniu utraconej miłości oraz znaczeniu przyjaźni, pozwalającej nam w trudnej sytuacji liczyć na pomoc ze strony kogoś bliskiego.

Mechanika

Pod względem mechaniki, Paws łączy unikalne cechy symulacyjnej serii Shelter z elementami gier przygodowych i platformowych. Tym razem wcielamy się jednak nie w postać dorosłego zwierzęcia, ale małego oseska, zaś rozgrywka, zamiast sandboksowej swobody działania, oparta jest na liniowym wątku fabularnym. Jednocześnie po raz pierwszy w historii cyklu mamy do dyspozycji dwójkę bohaterów, którzy mogą się wspierać w rozwiązywaniu zagadek i omijaniu rozmaitych pułapek. W porównaniu do gry macierzystej, całą akcję obserwujemy z perspektywy trzecioosobowej, a w grze pojawiły się też nowe, nieobecne w pierwowzorze elementy, np. możliwość śledzenia śladów za pomocą posiadanych zmysłów.

Kwestie techniczne

Wydany na PC Paws: A Shelter 2 Game bazuje w całości na świecie wykreowanym na potrzeby gry Shelter 2 i operuje tym samym, unikalnym stylem graficznym co pierwowzór. W grze poruszamy się po rozległym, całkowicie trójwymiarowym świecie, stworzonym jednak za pomocą nieco przestarzałej dziś grafiki wektorowej, co w połączeniu ze sporą szczegółowością świata budzić może skojarzenia np. z malarstwem impresjonistycznym. W warstwie muzycznej mamy za to do czynienia z zupełnie nową ścieżką dźwiękową, przygotowaną ponownie przez szwedzką grupę Retro Family.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.0 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Paws: A Shelter 2 Game cena w dniu premiery: 49,90 PLN

Wymagania wiekowe Paws: A Shelter 2 Game: Odpowiednia dla każdego wieku.

Paws: A Shelter 2 Game Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium 4 2.6 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 400/Radeon HD 2000 lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows XP (SP2)