Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Miasmata (PC)

Miasmata PC

Pierwszoosobowa przygodówka, w której szukamy lekarstwa na tajemniczą zarazę. Rozgrywka toczy się na dużej otwartej wyspie, zamieszkałej przez groźne drapieżniki. Miasmata łączy więc eksplorację, walkę o przetrwanie i elementy logiczne.

Przygodowe | FPP | sandbox | survival | indie | zwierzęta | eksploracyjne

PC Windows
Okładka Miasmata (PC)

producent: IonFx

wydawca: IonFx

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

28listopada2012

Miasmata to pierwszoosobowa przygodówka z elementami horroru oraz eksploracji otwartego świata. Produkcja została przygotowana przez niezależnego dewelopera IonFX i korzysta z autorskiego silnika MILO. Studio jest znane między innymi z gry logicznej Obulis.

W grze wcielamy się w Roberta Hughesa, naukowca, który wyrusza w podróż mającą na celu znalezienie lekarstwa na tajemniczą zarazę, jaka go dotknęła. Szukając ratunku Hughes trafia na wyspę Eden, niegdyś zamieszkaną przez prymitywne plemię, po którym pozostały tylko wielkie posągi. Obecnie wyspa jest siedzibą placówki badawczej. Niestety, okazuje się, że coś poszło w niej nie tak. Hughes musi rozwikłać tajemnicę tego miejsca.

Rozgrywka toczy się na dużej, otwartej wyspie, więc jej najważniejszą częścią jest eksploracja. Bohater gry może nawet tworzyć mapę okolicy, zestawiając ze sobą charakterystyczne punkty (odpowiada za to system kartograficzny). Głównym zajęciem jest zbieranie lokalnych grzybów i roślin, a później odkrywanie ich właściwości w laboratorium. W szukaniu leku na zarazę przeszkadzają groźne drapieżniki, które potrafią tropić i podkradać się do ofiar.

Twórcy Miasmata postawili sobie trudny do zrealizowania cel (biorąc pod uwagę ich skromny budżet) – stworzyć duży świat zamieszkały przez fantastyczne istoty, w którym gracz będzie walczył o przetrwanie. W tym celu deweloper opracował autorski silnik MILO, korzystający z nowoczesnych rozwiązań. Mówimy o zaawansowanym oświetleniu, chmurach opartych na voxelach, czy chociażby rozbudowanej sztucznej inteligencji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 125 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.8 / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Gry podobne do Miasmata

Wymagania wiekowe Miasmata

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Miasmata

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.2 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800GT lub lepsza)
  • Windows XP
Sztuka survivalu w cyfrowym świecie
Sztuka survivalu w cyfrowym świecie

wiadomość15 stycznia 2014

Czy ograniczenia z jakimi muszą się borykać twórcy gier pozwalają, by sztuka przetrwania w elektronicznej rozgrywce mogła być realistyczna?

Wieści ze świata (Miasmata, Firefall, Wii U, Ninja Gaiden Sigma 3) 29/11/12
Wieści ze świata (Miasmata, Firefall, Wii U, Ninja Gaiden Sigma 3) 29/11/12

wiadomość29 listopada 2012

Dziś piszemy m.in. o premierze przygodówki Miasmata na Steamie, nadchodzących beta testach strzelaniny Firefall, przeprosinach Satoru Iwaty za aktualizację Wii U, a także pojawieniu się gry Ninja Gaiden Sigma 3 w ofercie sklepu internewego Amazon.fr. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Miasmata zachwyca grafiką i pomysłami – drugi zwiastun i data premiery gry
Miasmata zachwyca grafiką i pomysłami – drugi zwiastun i data premiery gry

wiadomość8 listopada 2012

Twórcy gry niezależnej Miasmata wypuścili jej drugi zwiastun i ujawnili datę premiery. Produkcja rozgrywająca się na wyspie opanowanej przez potwory może imponować grafiką, czy pomysłami. W końcu przygotowuje ją zaledwie dwuosobowy zespół.

Nowy zwiastun Miasmata – niezależnej gry survivalowej z otwartym światem
Nowy zwiastun Miasmata – niezależnej gry survivalowej z otwartym światem

wiadomość23 sierpnia 2012

Pojawił się zwiastun intrygującej gry survivalowej Miasmata, w której będziemy walczyć o przetrwanie na wyspie Eden. Produkcja tworzona przez zaledwie dwuosobowe studio wygląda naprawdę nieźle.