Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 sierpnia 2012, 14:56

autor: Hed

Nowy zwiastun Miasmata – niezależnej gry survivalowej z otwartym światem

Pojawił się zwiastun intrygującej gry survivalowej Miasmata, w której będziemy walczyć o przetrwanie na wyspie Eden. Produkcja tworzona przez zaledwie dwuosobowe studio wygląda naprawdę nieźle.

Nowy zwiastun Miasmata – niezależnej gry survivalowej z otwartym światem  - ilustracja #1
Miasmata to pierwszoosobowa gra survivalowa.

W sieci pojawił się pełnoprawny zwiastun Miasmata, pierwszoosobowej gry survivalowej, w której przemierzymy otwarty świat i zmierzymy się z przedziwnymi istotami. Ciekawie wyglądająca produkcja jest tworzona przez zaledwie dwie osoby: Joe i Boba Johnsonów ze studia IonFx. Producenci działają na autorskim silniku Milo Engine, obsługującym zaawansowane rozwiązania graficzne. Efekty są co najmniej ciekawe.

Producenci przekonują na swojej stronie, że silnik napędzający grę pozwala generować imponujące krajobrazy. Mówimy o takich technologicznych bajerach jak wolumetryczne chmury oparte na voxelach, czy zaawansowane odbicia wody. Oglądając zwiastun można zauważyć właściwie tylko jeden minus obecnej wersji produkcji – nienajlepsze animacje przeciwnika, a konkretniej dziwacznego kotopodobnego zwierza z porożem.

W grze wcielimy się w naukowca poszukującego lekarstwa na pewną chorobę. Przygoda rozpocznie się na brzegu wyspy Eden, na której znajduje się przyczułek badawczy. Bohater szybko odkryje, że w tym miejscu coś poszło nie tak. Podczas zabawy będziemy eksplorować okolicę oraz walczyć o przetrwanie. Centralnym motywem ma być także zbieranie roślin o różnych właściwościach, aby potem testować je w laboratorium.

Deweloperzy Miasmata próbowali swego czasu zebrać pieniądze na grę na Kickstarterze. Niestety, projekt nie zdobył wtedy zainteresowania odbiorców. Jak widać, udało się kontynuować pracę nad nim mimo niepowodzenia akcji. I dobrze, bo gatunek survivalowych gier jest ostatnio bardzo popularny. Data premiery Miasmata pozostaje nieznana. Wcześniej producent zapowiadał ją na komputery PC. Studio IonFx ma na koncie grę Obulis.

  1. Oficjalna strona Miasmata