Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 listopada 2012, 13:35

autor: Sarge

Wieści ze świata (Miasmata, Firefall, Wii U, Ninja Gaiden Sigma 3) 29/11/12

Dziś piszemy m.in. o premierze przygodówki Miasmata na Steamie, nadchodzących beta testach strzelaniny Firefall, przeprosinach Satoru Iwaty za aktualizację Wii U, a także pojawieniu się gry Ninja Gaiden Sigma 3 w ofercie sklepu internewego Amazon.fr. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Droplitz

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Droplitz. Dzieło studia Blitz Games możecie aktualnie nabyć 80% taniej. Produkcja kosztuje 0,99 euro (ok. 4 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Miasmata

Wczoraj w serwisie cyfrowej dystrybucji Steam zadebiutowała gra Miasmata. Jest to pierwszoosobowa przygodówka z elementami horroru oraz eksploracji otwartego świata, stworzona przez niezależne studio IonFx (Obulis). Do 5 grudnia tytuł będzie dostępny z 10% zniżką za 13,49 euro (ok. 55 złotych).

Oculus Rift

Firma Oculus ogłosiła przesunięcie daty premiery Oculus Rift – specjalnego zestawu do rzeczywistości wirtualnej, który został sfinansowany w serwisie Kickstarter. Początkowo twórcy zamierzali zdążyć do tegorocznego okresu świątecznego, ale ostatecznie urządzenie zostanie wysłane do sklepów w marcu 2013 roku, a prawdopodobnie w kwietniu rozpocznie się własciwa sprzedaż. Jak wyjaśniono na oficjalnym blogu, opóźnienie jest związane z koniecznością zaimplementowania modyfikacji w urządzeniu, aby było przystosowane do produkcji masowej.

Wii U

Satoru Iwata (prezes firmy Nintendo) przeprosił amerykańskich posiadaczy Wii U, że musieli pobierać ważącą 5 GB aktualizację konsoli, by móc uruchomić większość jej sieciowych funkcji (podczas gdy najtańszy model posiada 8 GB pamięci wewnętrznej). „Bardzo przepraszam za to, że nabywcy Wii U musieli doświadczyć sieciowej aktualizacji, która zabiera tak dużo czasu oraz za to, że niektóre usługi nie były dostępne w trakcie premiery sprzętu” – pozostaje tylko mieć nadzieję, że europejskie Wii U będą pozbawione podobnych problemów. Wii U zadebiutuje w Europie już jutro.

Firefall

Zespół Red 5 Studios ogłosił terminy nadchodzących beta testów gry Firefall, podczas których zostanie sprawdzona wydajność serwerów. Pierwsze odbędą się w dniach 30 listopada – 2 grudnia, a następne 7-9 grudnia. Jeśli chcielibyście zapisać się na weekendowe beta testy, musicie zarejestrować się na oficjalnej stronie internetowej, klikając przycisk „Sign up for the Firefall Beta Event Weekend”.

Ninja Gaiden Sigma 3

Francuski sklep internetowy Amazon.fr umieścił w swojej ofercie grę Ninja Gaiden Sigma 3. Tytuł nie został do tej pory oficjalnie zapowiedziany. Poprzednie odsłony Ninja Gaiden Sigma były usprawnionymi wydaniami podstawowych części serii Ninja Gaiden i trafiały na PlayStation 3 oraz PlayStation Vita. Tym razem sklep Amazon.fr informuje, że Ninja Gaiden Sigma 3 ukaże się na PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Podano również, że gra miałaby zadebiutować 5 marca 2013 roku w cenie 59,99 euro (ok. 245 złotych). Czekamy na oficjalne potwierdzenie firmy Tecmo Koei.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: