Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 listopada 2012, 14:25

autor: Sarge

Twórcy Brink zapowiadają sieciową strzelaninę Dirty Bomb na PC

Dirty Bomb to świeżo zapowiedziana, sieciowa strzelanina od studia Splash Damage, czyli twórców takich produkcji jak Wolfenstein: Enemy Territory, czy Brink. Sporo wskazuje na to, że Dirty Bomb będzie pecetową produkcją korzystającą z modelu free to play.

Studio Splash Damage (Wolfenstein: Enemy Territory, Brink) zapowiedziało swoją kolejną grę. Mowa o wieloosobowej strzelaninie Dirty Bomb, na temat której nie znamy niestety zbyt wielu szczegółów.

Z oficjalnej strony internetowej wynika, że Dirty Bomb będzie pierwszoosobową strzelaniną koncentrującą się na trybie multiplayer, która ukaże się wyłącznie na PC. Za pośrednictwem wspomnianej witryny można udać się na tematyczne forum dyskusyjne, a także już teraz zarezerwować nick swojej postaci w grze.

Deweloper udostępnił również trwający nieco ponad minutę zwiastun, który mówi nam nieco więcej na temat rozgrywki. Przede wszystkim możemy spodziewać się zręcznościowych, dynamicznych potyczek na terenach miejskich. Film zdradza, że przynajmniej jedna z map będzie rozgrywać się w Londynie – pozostaje pytanie, czy pozostałe areny również zostaną umiejscowione w tym mieście. Końcówka zwiastuna informuje również, że gra działa na silniku Unreal Engine 3.

Kilka miesięcy temu studio Splash Damage zapowiedziało, że w najbliższym czasie skupi się na tworzeniu darmowych produkcji z systemem opcjonalnych mikropłatności. Jest więc całkiem prawdopodobne, że na modelu free to play zostanie oparta strzelanina Dirty Bomb. Wskazuje na to również fakt, że nick w Dirty Bomb możemy zarezerwować za pośrednictwem strony WarChest. Jest to specjalny oddział dewelopera powołany w celu wydawania gier free to play.