Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Wolfenstein: Enemy Territory (PC)
OkładkaWolfenstein: Enemy Territory (PC)

Wolfenstein: Enemy Territory PC

Wolfenstein: Enemy Territory to darmowa gra akcji/FPS, osadzona w realiach II Wojny Światowej, dedykowana wyłącznie rozgrywce wieloosobowej w sieci Internet lub LAN. Tytuł stworzony został przez studio Splash Damage we współpracy z firmami id Software oraz Activision.

To jest dodatek do gry Return to Castle Wolfenstein.

Akcji | FPP | II wojna światowa | zagraj za darmo | FPS | kooperacja | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Wolfenstein: Enemy Territory Premiera PC

29maja2003

producent: Splash Damage wydawca: Activision Blizzard Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Wolfenstein: Enemy Territory to samodzielna, darmowa gra akcji/FPS, osadzona w realiach II Wojny Światowej, dedykowana wyłącznie rozgrywce wieloosobowej w sieci Internet i w sieci lokalnej. Stworzył ją zespół Splash Damage w kooperacji z firmami id Software i Activision, z myślą o rozgrywkach drużynowych.

Gracze mogą rozgrywać samodzielne mecze lub też całe kampanie składające się z trzech rozbudowanych, następujących po sobie meczy. Dostępne są dwie kampanie umiejscowione w Afryce Północnej i Europie – mecze wchodzące w skład kampanii afrykańskiej rozgrywają się kolejno: w Libii, Egipcie i Tunezji, zaś mecze wchodzące w skład kampanii europejskiej toczą się w Niemczech, Szwecji oraz w okolicach Morza Czarnego. Podczas rozgrywki w pojedynczych spotkaniach uczestnicy muszą polegać tylko na własnych umiejętnościach, jednakże podczas zmagań w obrębie kampanii, poszczególni gracze zyskują doświadczenie (cztery poziomy doświadczenia) oraz awansują w strukturze wojskowej (od szeregowca do pułkownika), i co za tym idzie rozwijają specjalne umiejętności bojowe. Naturalnie wpływa to na przebieg walki oraz bardzo urozmaica rozgrywkę.

Użytkownicy otrzymują możliwość wyboru jednej z pięciu klas postaci: inżyniera, specjalisty od tajnych operacji, lekarza, zwykłego żołnierza i dowódcy. Każda z nich posiada właściwe tylko sobie umiejętności i rodzaje broni, bardzo pomocne podczas różnorodnych misji – począwszy od niszczenia wrogiego składu paliw, a skończywszy na eskortowaniu czołgu lub atakowaniu niemieckiego garnizonu. Gra wykorzystuje engine graficzny użyty w Return to Castle Wolfenstein, jednakże został on wzbogacony o szereg innowacji wizualnych, włączając w to efekty atmosferyczne redukujące widoczność, itp. Rozszerzono też arsenał dostępnej broni, m.in. o wyrzutnie rakiet i miny które można podkładać w dowolnym miejscu mapy. Dostępna jest rozgrywka w kilku różnych trybach, w tym: Single-Map Objective, Stop-Watch oraz Last Man Standing.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 64  

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 1744 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Wolfenstein: Enemy Territory

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wolfenstein: Enemy Territory Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 600MHz
  • 128MB RAM
  • 32MB akcelerator 3D