Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 sierpnia 2010, 15:15

Wieści ze świata (Dance Central, Wolfenstein, Uncharted 2) 13/08/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Nadchodzi przyszłotygodniowa gorączka związana z targami gamescom 2010. Dzisiaj mówimy o starcie bety strzelanki MicroVolts, piosenkach z Dance Central, planach Hideo Kojimy oraz losie drugiego filmu na podstawie serii Silent Hill.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Nadchodzi przyszłotygodniowa gorączka związana z targami gamescom 2010. Dzisiaj mówimy o starcie bety strzelanki MicroVolts, piosenkach z Dance Central, planach Hideo Kojimy oraz losie drugiego filmu na podstawie serii Silent Hill.

MicroVolts

Studio Rock Hippo Productions ogłosiło start zamkniętej bety strzelanki sieciowej TPP MicroVolts, w której gracze wcielają się w walczące ze sobą kreskówkowe postacie/zabawki. Osoby posiadające konto na oficjalnej stronie projektu powinny otrzymywać emaile na temat szczegółów testów. W serwisie produkcji można też sprawdzić jej wymagania sprzętowe i ściągnąć potrzebne pliki. Całość wydaje się połączeniem takich klimatów jak Team Fortress 2 z serią Toy Story.

Dance Central

Organizacja ESRB zajmująca się ocenianiem zawartości gier przypadkowo opublikowała nazwy kilku utworów, które usłyszymy w Dance Central, czyli najnowszej produkcji muzycznej studia Harmonix. Na stronie ESRB wymieniono kilka najpikantniejszych fragmentów tekstów piosenek (np. „Body is soft, makin' me wanna squish her”) – w ten sposób odkryto, że na liście znajdą się najprawdopodobniej Flava in Your Ear Craiga Macka, Rump Shaker Wreckx-N-Effect oraz Dip It Low Christiny Millan. Jak widać, szykuje się gorąca gra ociekająca aluzjami, do której w dodatku trzeba będzie poruszać się rytmicznie i wykonywać dwuznaczne pozycje.

Wieści ze świata (Dance Central, Wolfenstein, Uncharted 2) 13/08/10 - ilustracja #1

Wolfenstein

W swoim wczorajszym wystąpieniu na QuakeConie 2010 John Carmack, czołowy producent z id Software, powiedział, że kody źródłowe z gier Wolfenstein: Enemy Territory oraz Return to Castle Wolfenstein są już dostępne na serwerach firmy. Twórca obiecywał zrealizowanie tego zamiaru rok temu, ale jak sam przyznał sprawa wymagała rozmów z adwokatami, które są dla niego nie do zniesienia. Przed tegorocznym QuakeConem Carmack postanowił jednak doprowadzić sprawę do końca i kontynuować tradycję id Software (studio udostępnia regularnie kody źródłowe swoich produkcji). Linki do plików znajdziecie na łamach Planet Quake.

Hideo Kojima

Niektórzy wielbią Hideo Kojimę właściwie bezgranicznie, a inni zastanawiają się nad fenomenem jego pozycji w branży. Tak czy inaczej prawie każdy projekt japońskiego producenta zdobywa spore uznanie. Wkrótce dowiemy się czym Kojima zajmuje się obecnie. Twórca Metal Gear Solid obiecał na Twitterze, że już w ten weekend doczekamy się ważnego ogłoszenia. O co może chodzić? Sam autor wykluczył kontynuację serii Zone of the Enders, chociaż tak naprawdę nie wiemy na ile możemy mu wierzyć. Jakiś czas temu Kojima zapowiadał, że jego następne dzieło poruszy tematy tabu. W innym wywiadzie wspominał natomiast o możliwości stworzenia następnej odsłony Metal Gear Solid.

Uncharted 2

Fani Nathana Drake’a i poszukiwania skarbów w Uncharted 2 już wkrótce otrzymają kolejny zestaw DLC. Studio Naughty Dog pracuje nad dodatkiem do trybu rozgrywki sieciowej, w którym otrzymamy kilka nowych strojów dla postaci. Oprócz tego, twórcy zamierzają udostępnić graczom bohaterów z pierwszej odsłony serii (Dillon, Mac). Powyższa zawartość trafi do PlayStation Store już 17 sierpnia i zostanie wzbogacona o dynamiczny motyw interfejsu PlayStation 3.

Namco Bandai na gamescom 2010

Kolejny znany wydawca ujawnił swój line-up na nadchodzące targi gamescom 2010. Japońska firma Namco Bandai zamierza pokazać przede wszystkim grę akcji Enslaved, kolejną produkcję z cyklu Naruto (Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 2) oraz kilka mniej ważnych projektów. Wśród nich znajdują się: Dragonball: Raging Blast 2, Maijin and the Forsaken Kingdom, Despicable Me: The Videogame oraz Pac-Man Party. Pamiętamy, że firma jest wydawcą polskiego Wiedźmina 2, którego jednak na targach pokaże bezpośrednio CD Projekt.

Wieści ze świata (Dance Central, Wolfenstein, Uncharted 2) 13/08/10 - ilustracja #2

Dynasty Warriors Online

Do Europy i Stanów Zjednoczonych trafi kolejna produkcja z gatunku MMORPG, która do tej pory była dostępna głównie na rynkach azjatyckich (a konkretniej w Japonii). Gra nazywa się Dynasty Warriors Online i została stworzona przez Aeria Games. Firma podpisała umowę z Tecmo Koei, dzięki czemu do eksplorowania wirtualnego świata i zdobywania poziomów doświadczenia dołączą także gracze z Zachodu. Niestety na razie nie wiemy kiedy tytuł będzie dostępny, chociaż przed jego premierą można spodziewać się bety.

Film Silent Hill 2

Jeśli ktoś spodziewał się rychłej premiery drugiego filmu na podstawie świetnej serii horrorów Silent Hill to niestety mamy złe wieści. Producent obrazu, Don Carmody, powiedział, że projekt przeżywa prawdziwy kryzys ze względu na roczny pobyt w więzieniu Rogera Avary’ego, który miał napisać scenariusz. Mimo wszystko Carmody przekonuje o chęci do stworzenia kontynuacji, ale na razie nie jest w stanie określić kiedy prace nad nią mogłyby ruszyć.

Galeria obrazków

Football Manager Handheld 2011

Costume Quest

BioShock: Infinite

Star Wars: The Force Unleashed II

Warhammer 40,000: Space Marine

Fable III

Dungeons

Arcania: Gothic 4

The Sims 3

EverQuest II: Destiny of Velious

Dungeon Siege III

The Heavy: The Game

Galeria filmów

Gramy w The Whispered World

Gramy w Scott Pilgrim vs. the World: The Game

Drakensang: The River of Time - trailer #2

Brink - Z dziennika dewelopera #1 - wersja PL

BioShock: Infinite - trailer #1

Top Gun - trailer #1

Worms Reloaded - trailer #1

The Scourge Project - demo gameplay

The Lord of the Rings: War in the North - gamescom

Guild Wars 2 - Manifest - wersja PL

Kane & Lynch 2: Dog Days - film startowy

F.3.A.R. - Cinematic

Enslaved: Odyssey to the West - gamescom 2010

gry