Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieX360
Okładka Dance Central (X360)

Dance Central X360

Muzyczna gra taneczna, wykorzystująca kontrolera Kinect. W grze wcielamy się w tancerza wykonującego szereg układów tanecznych do słynnych, licencjonowanych utworów z gatunku: pop, hip-hop, dance i R&B.

Towarzyskie | Kinect | muzyczne | taneczne | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Dance Central (X360)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

4listopada2010

10listopada2010

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dance Central to produkcja taneczna, wzorowana na przedstawicielach gatunku gier muzyczno-rytmicznych, z Guitar Hero oraz DJ Hero na czele. W kolejnej propozycji studia Harmonix (twórcy marki Rock Band)wcielamy się w postać zawodowego tancerza. Wykonując odpowiednie figury taneczne dążymy do zdobycia tytułu króla parkietu. Dance Central robi użytek z kontrolera Kinect, śledzącego bardzo dokładnie poprawność ruchów gracza.

Twórcy wdrożyli do gry 90 układów tanecznych, składających się z ponad 600 różnego rodzaju figur. Rozgrywka sprowadza się tu do wybrania odpowiedniego trybu zabawy, a także tańca oraz przypisanego do niego konkretnego podkładu muzycznego. Wśród tych ostatnich znalazło się około setki licencjonowanych utworów z gatunków pop, hip hop, rap oraz R&B (w tym kompozycje Lady Gaga, No Doubt, Gwen Stefani, Bell Biv Devoe, Beastie Boys, Lipps Inc oraz M.I.A.). Następnie gracz przystępuje do tańca, angażując do niego całe ciało. Kolejne figury – w postaci graficznych symboli – pojawiają się na specjalnym pasku umieszczonym po prawej stronie ekranu.

Specjalnie na potrzeby początkujących tancerzy twórcy wdrożyli do gry opcję Break It Down, stanowiącą swego rodzaju samouczek. Pozwala ona na spokojnie przetestować większość figur zawartych w grze oraz poznać tajniki łączenia ich w układy choreograficzne.

Zobacz pełny opis gry

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 123 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.3 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 179,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Dance Central

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym.

Wymagania sprzętowe Dance Central

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Kinect
Wieści ze świata (Pokemon, LittleBigPlanet 2, Bethesda/ZeniMax) 16/03/11

wiadomość16 marca 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o opóźnieniu premiery E.Y.E., demie Dance Central, darmowych narzędziach CryENGINE SDK, a także bardzo dobrej sprzedaży Pokemon Black / White w Europie. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Mortal Kombat, Pro Evolution Soccer 2011, Harmonix) 8/02/11

wiadomość8 lutego 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o zwolnieniach w Harmonix, nowych wątkach w walce z hackerami PS3, strzelaninie studia Rebellion na NGP, a także dacie europejskiej premiery Pro Evolution Soccer 2011 3DS. Zapraszamy do lektury.

MTV wypisuje się z gier muzycznych
MTV wypisuje się z gier muzycznych

wiadomość4 lutego 2011

Nikogo nie trzeba chyba przekonywać, że w ubiegłym roku rynek gier muzycznych uległ załamaniu. Teraz dowiedzieliśmy się o kolejnej ofierze takiego stanu rzeczy. Firma Viacom poinformowała bowiem o zamknięciu dywizji MTV Games.

Deweloper serii Rock Band odzyskał swoją niezależność
Deweloper serii Rock Band odzyskał swoją niezależność

wiadomość24 grudnia 2010

Studio Harmonix znane jest graczom dzięki najwyższej jakości grom muzycznym – zaczynając od Frequency i Amplitude, a kończąc na serii Rock Band oraz ostatnio wydanym Dance Central. Tymczasem ogłoszono, że amerykański deweloper odzyskał swoją dawną niezależność po tym, jak w 2006 roku wykupiła go spółka Viacom.

2.5 miliona sprzedanych egzemplarzy Kinecta
2.5 miliona sprzedanych egzemplarzy Kinecta

wiadomość30 listopada 2010

Premiery kontrolerów ruchu nowej generacji od Sony i Microsoftu były z pewnością ważnymi wydarzeniami ostatnich miesięcy tego roku. Pośrednio spowodowały one, że w większym niż dotychczas stopniu skupiono się na produkcji typowo rodzinnych tytułów. Informowano nas już o pierwszych wynikach sprzedaży nowych akcesoriów, a tymczasem poznaliśmy najnowsze dane dotyczące Kinecta.