Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 marca 2011, 14:59

autor: Jiker

Wieści ze świata (Pokemon, LittleBigPlanet 2, Bethesda/ZeniMax) 16/03/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o opóźnieniu premiery E.Y.E., demie Dance Central, darmowych narzędziach CryENGINE SDK, a także bardzo dobrej sprzedaży Pokemon Black / White w Europie. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o opóźnieniu premiery E.Y.E., demie Dance Central, darmowych narzędziach CryENGINE SDK, a także bardzo dobrej sprzedaży Pokemon Black / White w Europie. Zapraszamy do lektury.

LittleBigPlanet 2

W maju firma Sony Computer Entertainment Europe wyda (początkowo w Wielkiej Brytanii) zestaw gry LittleBigPlanet 2 dedykowany nauczycielom i uczniom – tzw. LittleBigPlanet 2 Teacher Pack. W jego skład wejdą m.in. specjalne poziomy przygotowane przez nauczycieli z uwzględnieniem specyfiki tamtejszego programu nauczania, wspomagające naukę. Dodatkowo SCEE prowadzić będzie kursy obsługi PlayStation Move dla nauczycieli (w ramach programu Move.Me), dzięki czemu będą oni mogli wykorzystać urządzenie podczas lekcji.

E.Y.E: Divine Cybermancy

Streum on Studio poinformowało, że premiera pecetowej strzelaniny z elementami cRPG E.Y.E: Divine Cybermancy odbędzie się w późniejszym terminie (wcześniej planowano ją na luty). Nową datę debiutu gry, w której rozstrzygniemy trwający od wielu lat konflikt pomiędzy Federacją i Metastreumonic Force, poznamy w niedalekiej przyszłości.

Wieści ze świata (Pokemon, LittleBigPlanet 2, Bethesda/ZeniMax) 16/03/11 - ilustracja #1

Dance Central

W bazie Xbox Live zadebiutowała wersja demonstracyjna gry tanecznej Dance Central (stworzonej przez studio Harmonix i wydanej w listopadzie ubiegłego roku na Xboksa 360), pozwalająca sprawdzić swoje umiejętności w kilku utworach. Do poprawnego działania wymaga ona kontrolera Kinect.

Crytek

Serwis Develop donosi, że studio Crytek planuje wydanie specjalnego zestawu narzędzi CryENGINE SDK, wzorowanego na popularnym Unreal Development Kit firmy Epic Games. Bardzo możliwe, że wzorem UDK jego dystrybucja będzie bezpłatna.

Pokemon Black / White

Europejski oddział firmy Nintendo ujawnił wyniki sprzedaży Pokemon Black / White – najnowszych wersji bestsellerowej serii z gatunku jRPG. W ciągu dziesięciu pierwszych dni obecności na Starym Kontynencie, produkcja znalazła wśród posiadaczy Nintendo DS ponad milion nabywców (w Stanach Zjednoczonych taki rezultat osiągnięto w pierwszych 24 godzinach). Jednocześnie, Nintendo ujawniło, że w sumie gry z cyklu Pokemon sprzedały się w Europie w nakładzie ponad 35 milionów egzemplarzy.

ZeniMax

Koncern ZeniMax ma w planach uruchomienie biura obsługi klientów należących do niej gier MMO (ich produkcją zajmuje się komórka ZeniMax Online Studios, aczkolwiek dotąd światła dziennego nie ujrzała żadna z nich). Czyżby już wkrótce świat miały obiec interesujące wieści o The Elder Scrolls MMO – pozycji będącej od wielu bohaterką przeróżnych plotek?

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Spelunky

Hawken

RIFT

League of Legends: Clash of Fates

Realm of the Titans

MLB 11 The Show

Cloning Clyde

F.3.A.R.

Toy Soldiers: Cold War

Combat Mission: Battle for Normandy

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Forsaken World

Hawken

MotoGP 10/11

Okamiden

The Sims: Średniowiecze - jasna strona życia

Toy Soldiers: Cold War

Shogun 2: Total War

Yakuza 4

Brink - klasy postaci

Warhammer 40,000: Dawn of War II – Retribution - dubbing

F.3.A.R. - Ides of March Trailer

Fit in Six

The Sims: Średniowiecze - Web Series #4 (PL)

Shogun 2: Total War - Making of Trailer #1

Shogun 2: Total War - Making of Trailer #2