Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360
Okładka Toy Soldiers: Cold War - Touch Edition (PC)

Toy Soldiers: Cold War - Touch Edition

Toy Soldiers: Cold War

Toy Soldiers: Cold War to gra akcji wzbogacona o elementy strategii z rodzaju "tower defence", stanowiąca drugą odsłonę serii zapoczątkowanej w 2010 roku. Tym razem tytułowi zabawkowi żołnierze muszą zmierzyć się w konflikcie z okresu Zimnej Wojny.

Akcji | tower defense | zimna wojna

Okładka Toy Soldiers: Cold War - Touch Edition (PC)

data premiery gry:

17sie2011

X360

26paź2012

PC

Toy Soldiers: Cold War – Touch Edition to specjalna edycja gry z konsoli Xbox 360, pierwotnie wydanej w 2011 roku. Stanowi ona kontynuację oryginalnej serii, w której gracze wcielają się w tytułowych zabawkowych żołnierzy i walczą na makietach pól bitewnych. Produkcja studia Signal łączy dwa gatunki: strzelankę oraz tower defense i przenosi akcję do nowej ery.

Druga odsłona Toy Soldiers rozgrywa się w latach 80-tych XX wieku i podejmuje temat Zimnej Wojny. W nowej kampanii gracze mogą stanąć po stronie Stanów Zjednoczonych lub Związku Radzieckiego i walczyć w szeregu rozbudowanych misji. Rozgrywka nie zmieniła się w porównaniu do pierwszej części. Na każdym polu bitwy możemy rozstawiać różne struktury obronne i jednostki wojskowe, a później przejąć kontrolę nad każdą z nich i, obserwując akcję z perspektywy trzecioosobowej, wpływać bezpośrednio na losy bitwy. W ten sposób twórcom udało się połączyć aspekt strategiczny z dynamiczną oraz grą akcji.

Podczas zabawy korzystamy z imponującego arsenału 32 różnorodnych działek oraz pojazdów bojowych. Autorzy przygotowali między innymi współczesne wozy opancerzone, czołgi, myśliwce odrzutowe, helikoptery i specjalne jednostki komandosów (przypominające do złudzenia Johna Rambo). W poszczególnych zadaniach możemy zasiąść za sterami bombowców B-52 czy myśliwców AC-130 lub atakować wrogów przy użyciu wyrzutni rakiet, bomb odłamkowych i pocisków samonaprowadzających. To nie wszystko, bo w roli dowódcy możemy użyć znacznie potężniejszych środków – ostrzału artyleryjskiego, a nawet bomby nuklearnej. W zależności od naszych umiejętności, możemy wybrać jeden z pięciu dostępnych poziomów trudności.

Na komputerach stacjonarnych gra ukazała się blisko 2 lata po swojej premierze konsolowej. Z tego też powodu pecetowi gracze otrzymują w pakiecie dwie dodatkowe kampanie: Napalm oraz Evil Empire, dostępne w formie dodatków DLC dla użytkowników Xboksa 360. Rozgrywka przeznaczona jest wyłącznie do zabawy w pojedynkę, lecz oprócz wspomnianych kampanii, otrzymujemy dodatkowo nowy tryb survival oraz zestaw specjalnych mini-gierek, których wyniki umieszczane są w specjalnym internetowym rankingu. Gra została zoptymalizowana pod kątem komputerów i tabletów, działających pod kontrolą systemu Windows 8. Dzięki ich nowym możliwościom, pojawiło się wsparcie dla ekranów dotykowych, co zwłaszcza dla pecetowych graczy stanowi zupełnie nowy wymiar doznań płynących z gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: dystrybucja cyfrowa

Ocena czytelników: 7,1 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 35,99 PLN

Gry podobne do Toy Soldiers: Cold War - Touch Edition

Klasyfikacja PEGI Toy Soldiers: Cold War - Touch Edition

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Toy Soldiers: Cold War - Touch Edition

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

Wykorzystuje: Xbox Live

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 2 GHz, 2 GB RAM (32bit OS) 3 GB RAM (64bit OS), Karta grafiki 1GB (Shader Model 4.0 lub lepszy), Windows 8

Wieści ze świata (GoldenEye 007: Reloaded, Team Meat, Blizzard) 15/09/11

wiadomość15 września 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o specjalnej edycji GoldenEye 007: Reloeaded na PS3, becie Rusty Hearts, nowych grach na PlayStation Vita, podsumowaniu akcji Summer of Arcade, a także kolejnych produkcjach Grasshopper Manufacture i t Team Meat. Zapraszamy do lektury.

Druga część Toy Soldiers zapowiedziana. Pierwowzór trafi na pecety

wiadomość10 marca 2011

Z zabawy żołnierzykami nigdy się nie wyrasta – w ubiegłym roku udowodnili to twórcy Toy Soldiers. Producent tytułu zapowiedział drugą odsłonę serii, która ponownie trafi na Xbox LIVE. W kontynuacji świetnego połączenia tower defense z grą akcji przeniesiemy się do czasów Zimnej Wojny i staniemy po stronie USA lub Związku Radzieckiego.

3 graczy poleca tę grę. Ostatnio:

SzalonyPilot

zvr

Bogost

X360
PC