Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360
Okładka Iron Brigade (PC)

Iron Brigade

Trenched

Iron Brigade jest grą akcji z elementami strategii w rodzaju "tower defense", wyprodukowaną przez studio Double Fine. Gracze wcielają się w członków oddziału ciężkich robotów bojowych, którego zadaniem jest powstrzymanie armii złego Monovision.

Akcji | TPP | tower defense

Okładka Iron Brigade (PC)

data premiery gry:

22cze2011

X360

13sie2012

PC

Iron Brigade to nietypowa strzelanka wzbogacona defensywnymi elementami strategicznymi przypominającymi gatunek tower defense. Jest to produkcja zespołu Double Fine, znanego z tytułów takich jak Psychonauts, Brutal Legend, Costume Quest czy Stacking.

Gracze wcielają się w członków oddziału Mobile Trench Brigade, a ich zadaniem jest powstrzymanie armii złego Monovision. Rozgrywka stanowi mieszankę strzelanki oraz gatunku tower defense. Na każdym poziomie naszym celem staje się odparcie kolejnych nadciągających fal przeciwników. Kamera ukazuje akcję zza pleców naszej postaci, którą kontrolujemy jak w typowych strzelankach. Dodatkowo możemy pomagać sobie nawzajem, wznosząc różnorodne struktury obronne. Najważniejszym elementem naszego arsenału jest potężny mech, którego możemy skonfigurować na tysiące sposobów. Maszyna ta w razie potrzeby potrafi wbić się w ziemię, tworząc tym samym w pełni funkcjonalny okop, idealny do odparcia nacierających sił wroga.

Gra charakteryzuje się prostą grafiką utrzymaną w lekko humorystycznej atmosferze i pozwala na toczenie bojów w Europie, Afryce i na Pacyfiku.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Iron Brigade

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Iron Brigade

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.2 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 280 lub lepsza)
  • 1.8 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Wieści ze świata (Dirty Bomb, Bloodborne, Project CARS) 28/5/15
Wieści ze świata (Dirty Bomb, Bloodborne, Project CARS) 28/5/15

wiadomość28 maja 2015

Dziś piszemy m.in. o otwartych beta-testach gry Dirty Bomb, aktualizacji 1.04 do Bloodborne oraz wpływie DirectX 12 na wydajność Project CARS. Witajcie w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Iron Brigade – premiera gry Double Fine na PC w przyszłym tygodniu
Iron Brigade – premiera gry Double Fine na PC w przyszłym tygodniu

wiadomość7 sierpnia 2012

Iron Brigade, gra znana kiedyś jako Trenched, trafi 13 sierpnia na PC. Produkcja studia Double Fine, która zadebiutowała na Xbox LIVE, łączy akcję i tower defense.

Przygodówka studia Double Fine dostanie profesjonalny dubbing i wyjdzie na PC
Przygodówka studia Double Fine dostanie profesjonalny dubbing i wyjdzie na PC

wiadomość16 lutego 2012

Założone przez Tima Schafera studio Double Fine otrzymało już od graczy ponad 1,8 mln dolarów na swój następny projekt. Dzięki zgromadzeniu takiej sumy rozszerzona zostanie lista platform docelowych, a postacie w grze przemówią głosami profesjonalnych aktorów.

Double Fine otrzymało już ponad milion dolarów od graczy na nową grę
Double Fine otrzymało już ponad milion dolarów od graczy na nową grę

wiadomość10 lutego 2012

Studio Double Fine, założone przez Tima Schafera, otrzymało już ponad 1,2 mln dolarów od graczy na swój następny projekt. Producent znany z niezwykle zabawnych gier poprosił społeczność fanów gier o zaledwie 400 tysięcy na sfinansowanie nowego dzieła.

Wieści ze świata (Portal 2, SOCOM 4, Alone in the Dark) 26/05/11

wiadomość26 maja 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o końcu konsolowego Age of Conan, darmowej muzyce z Portal 2, przejęciu Direct2Drive przez GameFly, a także potencjalnym wznowieniu Alone in the Dark: The New Nightmare. Zapraszamy do lektury.

X360
PC