Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneX360PS3PC
Okładka Rock of Ages (X360)
OkładkaRock of Ages (X360)

Rock of Ages

Oryginalna gra strategiczna typu tower defense, stworzona przez zespół ACE Team. Schemat rozgrywki zaprojektowano z myślą o dwuosobowej zabawie. Każdy z graczy otrzymuje do dyspozycji własny zamek, którego bram musi bronić przed zakusami przeciwnika.

Strategiczne | TPP | tower defense | elementy zręcznościowe | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rock of Ages Premiera

31sie2011

X360

7wrz2011

PC

15maj2012

PS3

producent: ACE Team wydawca: Atlus Strona oficjalna

Rock of Ages to produkcja należąca do popularnego gatunku tower defense, która łączący elementy strategiczne ze zręcznościowymi. Gra została stworzona przez ACE Team – autorów Zeno Clash.

Naprzeciwko siebie staje dwóch graczy, każdy będący w posiadaniu własnego zamku. Bramy obu twierdz połączone są długą i krętą drogą. Rozgrywka podzielona jest na fazy, w których grający spełniają na zmianę różne role. Zawsze jeden z nich atakuje, a drugi się broni. Ofensywa polega na bezpośrednim kontrolowaniu olbrzymiej kamiennej kuli, którą trzeba doprowadzić pod zamek wroga i roztrzaskać nią bramę. Aspekt defensywny to natomiast kupowanie oddziałów oraz budowli i takie ich ustawianie, by zatrzymać, wyrzucić z drogi albo przynajmniej spowolnić wspomnianą kulę. Atakując staramy się omijać przeszkody, by potem w następnej rundzie próbować za pomocą każdej dostępnej metody zatrzymać ofensywę wroga.

Grę zaprojektowano głównie z myślą o trybie multiplayer. Możliwe jest prowadzenie rozgrywek wieloosobowych zarówno przez internet jak i lokalnie. Znakiem rozpoznawczym produkcji ACE Team jest nietypowy styl graficzny i Rock of Ages nie jest wyjątkiem od tej reguły. Poszczególne poziomy zaprojektowano według różnych historycznych stylów sztuki, w tym m.in. renesansu, rokoko, gotyku oraz romantyzmu (a konkretnie nurtu, który reprezentował Francisco Goya).

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 248 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,2 / 10 na podstawie 39 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Rock of Ages

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Rock of Ages Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 1.6 GHz
  • 1.5 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 1.2 GB Windows XP/Vista/7
  • łącze internetowe
PC
X360
PS3