Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360
Okładka Marble Blast Ultra (X360)

Marble Blast Ultra X360

Marble Blast Ultra to prosta w założeniach gra zręcznościowa, w której sterując marmurową kulką musimy w określonym czasie doprowadzić ją z pozycji startowej do punktu końcowego.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Marble Blast Ultra (X360)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

22listopada2005

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Marble Blast Ultra to kolejne wydanie programu znanego już posiadaczom PC oraz zwykłego Xboxa. Tytuł należy zaliczyć do gier o podłożu zręcznościowo-logicznym, a dostępny on jest jedynie za pośrednictwem usługi Xbox Live Arcade.

Cel gry jest doprawdy trywialny. Sterując marmurową kulką, rolą gracza jest w określonym czasie doprowadzenie jej z pozycji startowej do punktu końcowego. Jednak o ile na początkowych poziomach za sprawą prostych i krótkich odcinków, jest to sprawa banalna, to już z czasem gracz musi się liczyć z coraz to poważniejszymi przeszkodami. A te rzecz jasna przybierają najrozmaitszą formę. Najpowszechniejszym utrudnieniem jest po prostu ukształtowanie terenu, które powoli przekształca się w istny poligon, pełen różnorodnych zawijasów, ruchomych platform, skoczni, zjeżdżalni, czy też dziur. Na tym nie koniec, bowiem poza powierzchniowymi trudnościami, gracz musi się jeszcze zmierzyć z innymi wymysłami twórców gry jak rozlany smar, bądź niefortunnie rozstawione miny. Do tego dochodzą m.in. zakłócające harmonijną kontrolę kuli wredne wentylatory, a nawet szalejące wokół tornada.

W walce z owymi przeciwnościami losu, wspomagają nas na szczęście rozsypane po krainach bonusy. Dla przykładu, do dyspozycji gracza oddano suplement ułatwiający przebrnięcie przez trudny grunt poprzez wykonywanie dalekich skoków, lub amortyzator, niwelujący nieprzyjemne skutki upadku z wysokości. Wymienić można również śmigła, dzięki którym bezboleśnie przeprowadza się kulkę na nieodstępne z pozoru przestrzenie. To właśnie tam najczęściej ulokowane są kryształy, czasami wymagane do prawidłowego ukończenia łącznie sześćdziesięciu poziomów.

Co zrozumiałe, Marble Blast Ultra poza przyjemnością czerpaną z rozgrywki dla pojedynczego użytkownika, gwarantuje także zabawę w trybie wieloosobowym. Umożliwia ona rozegranie wyścigu z drugą osobą, jak również doświadczenie specjalnie do tego celów zaprojektowanych power-upów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 5,5 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Marble Blast Ultra

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Marble Blast Ultra

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Battlefield 1943 najpopularniejszą grą Xbox Live Arcade w 2009 roku
Battlefield 1943 najpopularniejszą grą Xbox Live Arcade w 2009 roku

wiadomość11 stycznia 2010

Firma Microsoft ujawniła listę najlepiej sprzedających się gier dostępnych w Xbox Live Arcade w 2009 roku. Na pierwszym miejscu uplasował się mały eksperyment Electronic Arts, czyli dostępny tylko w dystrybucji elektronicznej Battlefield 1943, o sukcesie którego donosiliśmy kilka dni po premierze. Pomysł na mniej rozbudowaną wersję znanej serii był strzałem w dziesiątkę.