Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCNDSX360GCNWiiPS2XBOXPSP
Okładka Open Season (PC)

Sezon na Misia

Open Season

Open Season to familijna, przygodowa gra akcji, której fabuła wzorowana jest na animowanym obrazie kinowym o tym samym tytule, za którego powstanie odpowiada wytwórnia Sony Pictures Animation.

Przygodowe | TPP | filmy animowane | przygodowe gry akcji

Okładka Open Season (PC)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

19wrz2006

PC PS2 XBOX X360 PSP NDS GCN

30lis2006

Wii
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Open Season to familijna, przygodowa gra akcji, której fabuła wzorowana jest na animowanym obrazie kinowym o tym samym tytule, za którego powstanie odpowiada wytwórnia Sony Pictures Animation. Sezon na misia (tak ten tytuł brzmi u nas) opowiada o perypetiach udomowionego niedźwiedzia grizzly o imieniu Boog (w polskiej edycji Boguś) oraz upartego, jednorogiego jelenia Elliota, którzy wspólnie starają się przeżyć w lesie w czasie sezonu łowieckiego.

Gra oferuje nam możliwość wcielenia się w obu, w/w bohaterów, a podczas rozgrywki spotykamy wszystkie postaci, znane z wielkiego ekranu, np. strażniczkę lasu Beth i kłusownika Shana. Podczas swojej przygody, Boguś zdobywa przyjaciół, którzy pomagają mu w straszeniu myśliwych. Króliki wskakując na głowę przeciwnika oszałomiają go, skunksy podrzucone myśliwym to prawdziwa bombaśmierdziuszka, wiewiórki zaś świetnie sprawdzają się w atakowamiu żołędźmi. Prócz standardowych momentów przygodowo-zręcznościowych, gra oferuje dynamiczne misje takie jak staczanie się ze zbocza wraz ze śniegową kulą, podróżowanie na dachu unoszącej się na wodzie drewnianej przybudówki, gnanie przez tunele w kopalnianych wagonikach.

Ponadto program oferuje możliwość zmierzenia się z innymi użytkownikami w szeregu mini-gier. A całość zmagań dopełnia, typowa dla tego rodzaju produkcji, spora dawka humoru oraz kolorowa, trójwymiarowa oprawa wizualna.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 1418 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Sezon na Misia

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Sezon na Misia

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta graficzna 64 MB (GeForce2 lub lepsza)
  • Windows 2000/XP
Sezon na Misia - recenzja gry
Sezon na Misia - recenzja gry

Recenzja 23 listopada 2006, 12:38

Oprócz dania głównego, czyli podstawowej rozgrywki (27 misji), program oferuje wspomniane mini-gierki (zwane „Dzikimi wyzwaniami”). Jest ich siedem, niestety praktycznie tylko cztery z nich trzymają przyzwoity poziom („W górę, w górę!”, „Kaczy chór!”, „Trzęś tyłeczkiem”, ewentualnie „Wyzwanie na kłodach!”). W większości przeszkadza sterowanie, a to przecież podstawa w dynamicznych grach zręcznościowych. Inna sprawa, iż po dłuższych treningach można opanować niedogodności związane z kontrolą naszych postaci. Przeciętnie uzdolnione manualnie dziecko powinno sobie z tym poradzić.

PC
PS2
XBOX
X360
PSP
NDS
GCN
Wii