Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXBOXPS2PSPGCN
Okładka Family Guy (PS2)
OkładkaFamily Guy (PS2)

Family Guy

Family Guy studia High Voltage Software (twórcy Leisure Suit Larry: Magna Cum Laude) to krzyżówka gry akcji i przygodówki, a zarazem kolejny tytuł, powstały na podstawie serialu rysunkowego.

Akcji | seriale animowane

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Family Guy Premiera

anulowana

GCN

16paź2006

PS2 XBOX PSP

producent: High Voltage Software wydawca: 2K Games

Family Guy studia High Voltage Software (twórcy Leisure Suit Larry: Magna Cum Laude) to krzyżówka gry akcji i przygodówki, a zarazem kolejny tytuł, powstały na podstawie serialu rysunkowego. Dzieło stworzono we współpracy z Twentieth Century Fox i Sethem McFarlane’m (pomysłodawcą serialu animowanego), co gwarantuje zachowanie unikalnego humoru i klimatu. W Polsce serial wyemitowano pod tytułem Głowa Rodziny.

Akcja gry (podobnie jak filmu) dzieje się w fikcyjnym miasteczku Quahog w stanie Rhode Island. Grywalnymi postaciami uczyniono tylko część rodziny Griffinów: nieco ociężałego, ale pełnego dobrych chęci Petera (tytułowy Family Guy), demonicznego, opętanego manią zawładnięcia światem Steviego i Briana, gadającego, uwielbiającego Martini psa (Lois, Chris i Meg zostali pominięci). Każdy z bohaterów (możemy się przełączać między nimi w dowolnej chwili), ma swoje zadanie do wykonania: Peter za wszelką cenę musi powstrzymać Mr. Belvedera przez przejęciem kontroli nad światem, Stevie rywalizuje ze swym arcy–wrogiem Bertramem, a Brian musi uciec z więzienia i odzyskać dobre imię.

Rozgrywka jest dość różnorodna, na każdą postać czeka wiele zadań, wyzwań i mini–gier, najczęściej sprowadzających się do demolki odwiedzanych lokacji (taki miks bijatyki, skradania się i rozwiązywania łamigłówek). Przez cały czas obecny jest serialowy humor, często zaskakujący i nonsensowny, najczęściej dotyczący zjawisk popkulturowych i wydarzeń historycznych. Niejednokrotnie też spotykamy któregoś ze zwariowanych mieszkańców Quahog, na przykład Adama Westa – burmistrza miasta i przy okazji paranoika, Joe Swansona – policjanta inwalidę albo Wielkiego Kurczaka.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 6,2 / 10 na podstawie 32 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Family Guy

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nawiązania do narkotyków lub jest pokazane zażywanie narkotyków. Gra zawiera elementy przemocy.

Family Guy Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
Nintendo GameCube

GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
PS2
XBOX
GCN
PSP