Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXBOX
Okładka Conker: Live & Reloaded (XBOX)

Conker: Live & Reloaded XBOX

Conker: Live & Reloaded to znacząco rozbudowana i ulepszona wersja gry Conker's Bad Fur Day, która ukazała się u schyłku popularności konsoli Nintendo 64, a w obecnej, udoskonalonej inkarnacji dostępna jest na konsolę Xbox.

Akcji | TPP | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox
Okładka Conker: Live & Reloaded (XBOX)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji XBOX:

21czerwca2005

Kolekcja gier
Obserwuj grę

"Conker: Live & Reloaded" to znacząco rozbudowana i ulepszona wersja gry "Conker's Bad Fur Day", która ukazała się u schyłku popularności konsoli Nintendo 64. Ta nietypowa platformówka, której bohaterem jest wiewiór imieniem Conker, szybko zyskała niemal kultowy status, a dzięki swojej odmienności zgromadziła na całym świecie rzesze fanów. Niestety gra w wersji na N64 została wydana w dość małym nakładzie i dlatego twórcy z firmy Rare postanowili udostępnić jej odnowioną i udoskonaloną wersję na konsolę Xbox.

Fabuła gry jest prosta - oto po udanej imprezie, tytułowego Conkera czeka powrót do domu. Z pozoru banalne zadanie zostaje zakłócone przez ogromnego kaca, oraz fakt, że Conker nie za bardzo kojarzy miejsce, do którego trafił po całonocnej libacji. Chcąc nie chcąc wyrusza w podróż, próbując znaleźć drogę do domu. Na swojej drodze Conker spotka mnóstwo dziwacznych postaci, jak na przykład karłowata śmierć o imieniu Gregg, wiecznie pijany strach na wróble Birdy, mroczny hrabia Batula, a nawet śpiewająca arie operowa sterta kompostu.

Poszczególne poziomy gry są doskonale zaprojektowane i każdy charakteryzuje się unikalnym, lekko surrealistycznym stylem. Dzięki najnowszym technologiom graficznym Conker stał się niemal namacalnie puszysty i przypomina prawdziwą wiewiórkę, co dodaje grze wyjątkowego uroku. Ze strony dźwiękowej gra prezentuje się równie dobrze - kapitalnie podłożone głosy postaci i odpowiednio dobrane dźwięki otoczenia świetnie wplecione w wesołą muzykę idealnie pasują do pseudo-bajkowego i prześmiewczego klimatu.

Tytułowe „Live...” jest odniesieniem do gry wieloosobowej za pośrednictwem usługi „Xbox Live!”. Zabawa została podzielona na dwa tryby: kampanię i deathmatch. Kampania pozwala na rozegranie szeregu misji z podziałem na drużyny. Sześć klas postaci (Sneeker, Demolisher, Skyjockey, Thermophiles, Grunt, Lond Ragner), z których każda dysponuje różnymi zdolnościami, gwarantuje, że rozgrywka długo się nie znudzi. Drugi tryb: deathmatch, to klasyczne „każdy na każdego”, pozwalający doskonale się wyżyć.

W nowej produkcji Rare zawarto mnóstwo parodystycznych nawiązań do słynnych filmów, na przykład. „Matrix”, „Szeregowiec Ryan”, „Ojciec Chrzestny”, „Terminator” czy "Obcy". To co odróżnia Conker: Live & Reloaded od tysiąca innych tytułów to przede wszystkim charakterystyczny główny bohater i rewelacyjny czarny humor. Futrzak jest nietypową wiewiórką: nie obce mu zabawy alkoholowe, a drwiny i sarkazm okraszone przekleństwami to jego słownik codzienny. Dlatego należy pamiętać, że z powodu zawartych w niej treści, gra dozwolona jest od 17 lat.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-16  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 202 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Conker: Live & Reloaded

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Conker: Live & Reloaded

Microsoft Xbox

Microsoft Xbox

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Conker: Live & Reloaded - recenzja gry
Conker: Live & Reloaded - recenzja gry

Recenzja 26 lipca 2005, 11:43

A skoro wspomniałem już o fantastycznych rzeczach, to aż nasuwa się temat grafiki, która w tym tytule jest wręcz fenomenalna. Takie rzeczy, jak płynniutki scrolling ekranu czy płynną animację już pomijam, bo w tej produkcji wydają się być czymś oczywistym (chociaż w innych produkcjach byłyby zapewne potraktowane jako duży plus). O wiele większe wrażenie robi fakt, iż tutaj animowane jest po prostu wszystko! Rosnąca gęsto i często trawa, krzaki, liście drzew, wiszące kaganki ze świeczkami – każde z nich nieustannie kołysze się delikatnie na wietrze. Projekty postaci i lokacji od strony artystycznej ustępują zaś może jedynie Beyond Good & Evil, co jest nie lada osiągnięciem. Prześwietne wrażenie, jakie sprawia gra już na pierwszy rzut oka, jedynie pogłębia się, gdy przyjrzymy się bliżej detalom i szczegółom.