Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS2XBOX
Okładka Destroy All Humans! (2005) (PS2)

Destroy All Humans! (2005)

Jest wredny, ma duży spodek, pochodzi z kosmosu i każe na siebie mówić: WAŻNIAK! Kto to? Crypto! Nie słyszałeś? Bez obaw, na pewno usłyszysz niejednokrotnie! Ten upiorny kosmita upodobał sobie naszą Ziemię. Mówi, że znajdzie na niej swoje zgubione DNA. Kto go tam wie.

Przygodowe | TPP | science fiction | humorystyczne | TPS | przygodowe gry akcji | lata 40. i 50. XX wieku

Okładka Destroy All Humans! (2005) (PS2)

producent: Pandemic Studios

wydawca: THQ Inc.

wydawca PL: CD Projekt S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

19cze2005

XBOX PS2
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Przyleciał taki jeden ważniak z kosmosu, kazał nazywać się Crypto i zrobił takie zamieszanie na naszej Ziemi, że przy nim tornado, cyklon i powódź biblijna to małe piwo! Ubzdurał sobie ten gość mały, że jakoby na Ziemi znajdzie zaginione DNA. Posiał je i teraz robi bajzel w całym kosmosie. Niestety, wypatrzył tą małą, błękitną planetę i huzia na Józia, ze swoimi groźnymi pistoletami, wyskoczył niczym Filip z konopi.

Destroy All Humans to gra zręcznościowa, z dużą dawką czarnego humoru. Gra nawiązuje do znanych i lubianych, nierzadko starszych filmów, z obcymi w roli głównej. Crypto wygląda i mówi śmiesznie, ale bardzo stara się być niebezpiecznym Kosmitą. Za grafikę odpowiada nowoczesny silnik graficzny, który całkiem mocno i wydajnie pracuje, aby nakreślić i wyświetlić te wszystkie efekty specjalne, rodem z filmu Marsjanie Atakują.

Crypto ma do swojej dyspozycji różne pistolety siejące pożogę i terror. Nie obce też mu są tajemnicze, destrukcyjne zabawki, o których wie tyle, że istnieją i że posiada je w swoim latającym spodku. A moce drzemiące w jego powietrznej bryce potrafią obrócić w pył niejeden potężny drapacz chmur.

Głównymi atrybutami tej produkcji spod znaku Pandemic Studios jest: dynamika, swoboda oraz różnorodność zadań, humor, bogata grafika i odpowiednio skonstruowane efekty świetlno-dźwiękowe.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 168 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 239,90 PLN

Gry podobne do Destroy All Humans! (2005)

Klasyfikacja PEGI Destroy All Humans! (2005)

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Destroy All Humans! (2005)

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Destroy All Humans! - recenzja gry
Destroy All Humans! - recenzja gry

Recenzja 5 sierpnia 2005, 08:57

Co naprawdę przysparza dobrej zabawy, to rozwałka, której dokonujemy zwykle po zakończeniu właściwej misji. Szaleni gliniarze rozwalający swoje samochody, fruwające cadillaki, atakujące wojsko, no i oczywiście bezlitosny spodek demolujący wszystko i wszystkich. Szkoda, że pozostałe elementy nie są tak dopracowane nawet w połowie, a i w walce przydałoby się więcej, bardziej wyuzdanych rodzajów broni. Autorom wyraźnie zabrakło inwencji, a szkoda. Dla wszystkich misji istnieje tylko jedna ścieżka ich szczęśliwego zakończenia i kombinowanie ze strony gracza nie ma większego znaczenia – po prostu nie starcza miejsca na jakiekolwiek pomysły. Kompletną pomyłką są mini-gry, które jakoby mają przedłużać rozgrywkę, a w rzeczywistości do niej zniechęcają. Ileż razy można dezintegrować farmerów na czas, zbierając ich DNA, lub wysadzać w powietrze krowy? Tylko z pozoru brzmi to atrakcyjnie i po kilku takich zabawach mamy po prostu dość.

XBOX
PS2