Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 czerwca 2019, 18:01

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Remake Destroy All Humans zapowiedziany, zobacz zwiastun

THQ Nordic oficjalnie zapowiedziało remake pierwszej odsłony serii humorystycznych gier akcji Destroy All Humans!. Wydawca opublikował także jego pierwszy filmowy zwiastun. Produkcja ukaże się w 2020 roku na konsolach Xbox One i PlayStation 4, a także komputerach PC.

AllegroGG Wszystko dla Graczy

W ubiegłym tygodniu THQ Nordic potwierdziło, że na targach E3 pokaże dwa wcześniej niewidziane projekty. Jeden z nich miał być zupełnie nową grą, a drugi to remake starszego tytułu znajdującego się w katalogu wydawcy. Pierwszym okazało się zapowiedziane wczoraj Darksiders Genesis. Szczegóły na temat drugiego poznaliśmy dziś dzięki filmowemu zwiastunowi udostępnionemu serwisowi IGN. Dowiedzieliśmy się z niego, że wkrótce do graczy trafi nowa wersja przygodowej gry akcji pod tytułem Destroy All Humans!, która ukazała się pierwotnie w 2005 roku. Tytuł trafi do sprzedaży w 2020 roku na komputerach PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.

Szczegóły dotyczące remake'u, takie jak np. specyfika wykorzystywanego silnika graficznego itd., pozostają na razie tajemnicą. Wiemy jednak, że nowy tytuł ma wiernie odtworzyć oryginał, wprowadzając do niego także nieco nowości, takich jak wcześniej niewidziane rodzaje broni i poziomy. Za jego powstanie odpowiadać będzie zespół z Black Forest Games (Giana Sisters: Twisted Dreams, Bubsy: The Woolies Strike Back). Pierwotnie cykl Destroy All Humans! rozwijany był przez nieistniejące już studio Pandemic (Battlezone II: Combat Commander, Dark Reign 2, oryginalne Star Wars: Battlefront, The Saboteur) i doczekał się w sumie czterech odsłon, z których ostatnia ukazała się w 2008 roku. We wszystkich wcielaliśmy się kosmitę o imieniu Crypto, który przybył na Ziemię w poszukiwaniu zaginionego DNA.

W trakcie pełnej humoru zabawy z Destroy All Humans! sprowadzaliśmy chaos do Ameryki przełomu lat 50. i 60., likwidując wszystko, co stanie na naszej drodze, zarówno niczego niespodziewających się cywilów, jak i wojskowych czy sowieckich agentów. Seria mocno inspirowała się klasycznym kinem science-fiction oraz pulpowymi opowieściami o inwazji obcych. Nie zabrakło w niej również licznych odniesień do popkultury, zarówno we współczesnym wydaniu, jak i tym sprzed kilkudziesięciu lat. Prawa do marki Destroy All Humans! do 2012 roku należały do firmy THQ, która po swoim bankructwie wystawiła je na sprzedaż. W rok później ich właścicielem zostało Nordic Games, które przemianowało się na THQ Nordic. Pod pieczą nowego wydawcy pierwsza i druga odsłona serii doczekały się reedycji w 2016 roku na PlayStation 4.

  1. Oficjalna strona THQ Nordic