Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 sierpnia 2016, 14:22

Wieści ze świata (Nordic Games / THQ Nordic, Call of Duty: Black Ops III, Halo Wars 2) 12/8/2016

Dziś piszemy o przemianie firmy Nordic Games w THQ Nordic, premierze dodatku Descent do Call of Duty: Black Ops III na PC i XOne, zapowiedzi kolejnych beta-testów Halo Wars 2 i o darmowym weekendzie z grą Goat Simulator na Steamie. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Nordic Games zmienia się w THQ Nordic

Nordic Games postanowiło zrobić porządny użytek ze znaków towarowych nabytych w ciągu ostatnich lat i ogłosiło dziś zmianę nazwy na THQ Nordic. Firma chce w ten sposób przypieczętować swoją gwałtowną przemianę z małego szwedzkiego wydawcy w gracza liczącego się na arenie światowej, dysponującego ponad 250 grami w katalogu i 60 markami (m.in. Darksiders, Red Faction, Jagged Alliance i SpellForce). Jednocześnie spółka pochwaliła się, że w jej studiach deweloperskich powstają obecnie aż 23 gry, z czego 13 nie zostało jeszcze oficjalnie ujawnionych (ale ma się to zmienić w nadchodzących miesiącach).

Wieści ze świata (Nordic Games / THQ Nordic, Call of Duty: Black Ops III, Halo Wars 2) 12/8/2016 - ilustracja #1

Call of Duty: Black Ops III – DLC Descent już na PC i XOne

Miesiąc po premierze na PlayStation 4, firma Activision i studio Treyarch wypuściły trzeci dodatek do strzelanki Call of Duty: Black Ops III – zatytułowany Descent – na komputerach osobistych i Xboksie One. Rozszerzenie, jak zawsze, dodaje cztery mapy do trybu wieloosobowego (w tym wypadku są to Empire, Berserk, Cryogen i Rumble) oraz kolejny rozdział w trybie zombie. W tym ostatnim znani fanom bohaterowie – Richtofen, Nicolai, Takeo i Dempsey – trafiają do Stalingradu w alternatywnej wersji II wojny światowej, z żywymi trupami, mechami i… smokami.

Halo Wars 2 – kolejne beta-testy w 2017 r. (na PC i XOne)

Studia Creative Assembly i 343 Industries poinformowały, że na początku 2017 roku nastąpi kolejna faza beta-testów (najpewniej otwartych) RTS-a Halo Wars 2, tym razem przeznaczonych dla użytkowników nie tylko Xboksa One, ale również komputerów osobistych (Windows 10). Jednocześnie deweloper zapewnił, że uwagi graczy z pierwszej, czerwcowej bety przełożyły się na wiele zmian i poprawek w rozgrywce – dokładniejsze informacje na ich temat znajdziecie tutaj.

Goat Simulator z darmowym weekendem na Steamie

Na Steamie rozpoczął się darmowy weekend z grą Goat Simulator. Absurdalny symulator kozy od studia Coffee Stain można ogrywać bez przeszkód do niedzieli do godz. 22.00. Ponadto do poniedziałku tytuł ten jest dostępny do nabycia w cenie obniżonej o 75%, czyli za 2,49 euro (ok. 11 zł).

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: