Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS4
Okładka Robinson: The Journey (PC)

Robinson: The Journey

Zrealizowana w perspektywie pierwszoosobowej eksploracyjna gra przygodowa, stworzona z myślą o technologii wirtualnej rzeczywistości przez niemieckie studio Crytek, znane głównie za sprawą bestsellerowej serii Crysis.

Przygodowe | FPP | science fiction | Oculus Rift | PlayStation VR | eksploracyjne | rzeczywistość wirtualna

Okładka Robinson: The Journey (PC)

producent: Crytek

wydawca: Crytek

Strona oficjalna

data premiery gry:

8lis2016

PS4

7lut2017

PC

Robinson: The Journey to hybryda gry eksploracyjnej i przygodowej, opracowana przez studio Crytek z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości. Tytuł został wydany między innymi na platformę PS4 i PC.

Fabuła

Akcja Robinson: The Journey rozgrywa się w dalekiej przyszłości. Głównym bohaterem gry jest Robin, czyli jeden z pasażerów Esmeraldy – gigantycznego statku kosmicznego. Kiedy wehikuł ulega awarii, protagoniście udaje się ewakuować i bezpiecznie wylądować w kapsule ratunkowej na planecie Tyson III, przypominającej filmowy Park Jurajski. Na miejscu okazuje się, że nieznany glob jest zamieszkany przez rozmaite gatunki dinozaurów. Bohater szybko podejmuje próbę odnalezienia innych ocalałych – na szczęście nie jest skazany na samotną wędrówkę, bowiem towarzyszy mu unoszący się w powietrzu robot zwany HIGS oraz mały tyranozaur – Laika, z których pomocy nie raz i nie dwa przychodzi mu korzystać.

Mechanika

Rozgrywka w Robinson: The Journey na platformie PS4 i PC opiera się na eksploracji rozległego, porośniętego dżunglą świata. Akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP), a dostępny w grze obszar został podzielony na mniejsze lokacje, połączone wąskimi korytarzami. Oprócz zwiedzania obcego środowiska, naszym zadaniem jest rozwiązywanie rozmaitych zagadek logicznych i środowiskowych – te koncentrują się zazwyczaj na poszukiwaniu przedmiotów i korzystaniu z nich w określony sposób. W razie potrzeby, z pomocą przychodzi HIGS, który chętnie dzieli się z nami przydatnymi wskazówkami.

Ponadto, w grze zaimplementowano minigrę polegającą na wspinaczce, której mechanika przywodzi na myśl inne dzieło studia – The Climb. Całość sprowadza się zatem do wskazywania miejsca chwytu poprzez ruchy głowy i naprzemiennego wciskania przycisków odpowiadających za łapanie się krawędzi prawą lub lewą dłonią. Często przychodzi nam również korzystać z dobrodziejstw niesionych przez posiadanie oswojonego dinozaura – Laika potrafi odstraszać mniejsze gady, a także odwracać uwagę swoich większych pobratymców.

Kwestie techniczne

Robinson: The Journey charakteryzuje się wysokiej jakości trójwymiarową oprawą graficzną, którą zawdzięcza technologii CryEngine. Na uwagę zasługuje zarówno dopracowana roślinność, jak i realistycznie animowana woda, czy też pełne detali wnętrza. Niezależnie od platformy, tytuł wymaga do działania gogli wirtualnej rzeczywistości.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 2,8 / 10 na podstawie 165 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,1 / 10 na podstawie 117 głosów czytelników.

Gry podobne do Robinson: The Journey

Klasyfikacja PEGI Robinson: The Journey

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Robinson: The Journey

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel i3-6100 3
  • 7 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki Nvidia GeForce GTX 1050 Ti / AMD Radeon RX 470 lub lepsza
  • 6
  • 73 GB na HDD
  • Windows 10
Robinson: The Journey ukaże się na PC
Robinson: The Journey ukaże się na PC

wiadomość23 grudnia 2016

Studio Crytek zapowiedziało pecetowe wydanie gry Robinson: The Journey. Wirtualna wycieczka z dinozaurami w styczniu trafi na gogle VR Oculus Rift.

Wieści ze świata (Starbreeze, Robinson: The Journey, YouTube, Fallout 4, Skyrim SE, DICE) 8/11/2016
Wieści ze świata (Starbreeze, Robinson: The Journey, YouTube, Fallout 4, Skyrim SE, DICE) 8/11/2016

wiadomość8 listopada 2016

Dziś piszemy o starcie programu wydawniczego Starbreeze IndieLabs studia Starbreeze, premierze Robinson: The Journey, wsparciu dla technologii HDR na YouTube, wsparciu dla modów w grze Fallout 4 na PS4, finalnej wersji patcha 1.1 do Skyrim Special Edition oraz o odejściu Patricka Bacha ze studia DICE. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wieści ze świata (Diablo II, Two Tribes / RIVE, Back to Dinosaur Island) 11/3/2016
Wieści ze świata (Diablo II, Two Tribes / RIVE, Back to Dinosaur Island) 11/3/2016

wiadomość11 marca 2016

Dziś piszemy o patchu 1.14a do Diablo II, drugim demie VR Back to Dinosaur Island od Cryteka oraz o studiu Two Tribes, które zamierza przestać tworzyć nowe gry po wydaniu RIVE. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Back to Dinosaur Island - Crytek udostępnił na Steam demo technologiczne swojego VR
Back to Dinosaur Island - Crytek udostępnił na Steam demo technologiczne swojego VR

wiadomość18 listopada 2015

Firma Crytek udostępniła graczom demo technologiczne Back to Dinosaur Island, które za darmo można pobrać za pośrednictwem Steama. Projekt prezentuje rzeczywistość wirtualną i jest kompatybilny z goglami Oculus Rift Development Kit 2 oraz modelami późniejszymi. Całość wymaga do płynnego działania bardzo mocnej konfiguracji sprzętowej.

PlayStation VR - prezentacje Robinson: The Journey, Until Dawn: Rush of Blood, Rigs i Battlezone
PlayStation VR - prezentacje Robinson: The Journey, Until Dawn: Rush of Blood, Rigs i Battlezone

wiadomość27 października 2015

Podczas konferencji na Paris Game Show firma Sony zaprezentowała zwiastuny kilku produkcji zmierzających na okulary rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR. Pokazano materiały z Robinson: The Journey, Until Dawn: Rush of Blood, Rigs i Battlezone.

80 graczy poleca tę grę. Ostatnio:

W_P

Kamook

popos1

Lichwa

Kwakin

PS4
PC