Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 czerwca 2015, 17:55

autor: Draug

Robinson: The Journey – Crytek tworzy grę pod urządzenia VR

Firma Crytek (twórcy Crysisa) zapowiedziała nową grę, zatytułowaną Robinson: The Journey. Na razie wiadomo o niej tyle, że wcielimy się w niej rozbitka na tajemniczej planecie, a sama produkcja powstaje z myślą o technologii wirtualnej rzeczywistości. Nie znamy docelowych platform sprzętowych ani nawet przynależności gatunkowej tytułu.

Trawestacja klasyki literatury w wykonaniu Cryteka? Zapowiada się intrygująco. - Robinson: The Journey – Crytek tworzy grę pod urządzenia VR - wiadomość - 2015-06-15
Trawestacja klasyki literatury w wykonaniu Cryteka? Zapowiada się intrygująco.

Cicho było w ostatnich miesiącach o firmie Crytek – właściwie od czasu ubiegłorocznej hecy z jej problemami finansowymi i Homefront: The Revolution, które otarło się o wylądowanie w koszu. Na szczęście okazuje się, że twórcy serii Crysis nadal pracują w pocie czoła nad nowymi tytułami. Dzisiaj zapowiedzieli grę Robinson: The Journey, przygotowywaną z myślą o technologii wirtualnej rzeczywistości. Wcielimy się w niej chłopca, który ląduje awaryjnie na tajemniczej planecie. Mamy otrzymać swobodę eksploracji i odkrywania sekretów dziwnego świata wraz z głęboką interakcją z „bogatym ekosystemem”. I to w zasadzie tyle. Nie znamy docelowych platform sprzętowych, obsługiwanych urządzeń VR ani nawet przynależności gatunkowej tej produkcji, że o terminie premiery nie wspomnę.

Tajemnicze dzieła istot rozumnych, prehistoryczne stworzenia i dżungla – umiejscowienie akcji nieszczególnie oryginalne, ale ciekawe. - Robinson: The Journey – Crytek tworzy grę pod urządzenia VR - wiadomość - 2015-06-15
Tajemnicze dzieła istot rozumnych, prehistoryczne stworzenia i dżungla – umiejscowienie akcji nieszczególnie oryginalne, ale ciekawe.

Pozostaje nam więc czekać na rozwój wypadków… albo trochę pogdybać. Biorąc pod uwagę tytuł, prywatnie obstawiam, że Robinson: The Journey będzie kolejnym przedstawicielem jakże popularnego ostatnio gatunku survival sandbox – Crytek ma uznanie i potrafi wycisnąć ze swojej technologii, CryEngine, wspaniałe efekty wizualne, więc już samo to mogłoby zapewnić grze sukces. Wśród platform, na które wyjdzie ten tytuł, pewnie nie zabraknie PC (w grę mogłyby też wchodzić konsole XOne i PS4), z kolei lista obsługiwanego sprzętu VR bez wątpienia będzie zaczynała się od Oculus Rifta. Może jeszcze podczas E3 przekonamy się, czy moje przypuszczenia są słuszne.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.