Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONE
Okładka Homefront: The Revolution (PC)

Homefront: The Revolution

Homefront 2

Pełnoprawny sequel pierwszoosobowej strzelaniny KAOS Studios, który po upadku poprzedniego wydawcy – firmy THQ – opracowała ekipa studia Crytek UK. Produkcja kontynuuje znany z pierwowzoru wątek fikcyjnego konfliktu pomiędzy Północną Koreą a USA.

Akcji | FPP | współczesne konflikty | FPS | multiplayer | kooperacja | alternatywna historia | crafting | strzelanki

Okładka Homefront: The Revolution (PC)

data premiery gry:

17maj2016

PC XONE PS4

Homefront: The Revolution to nowe podejście do wydanej w 2011 roku strzelaniny FPS, która choć nie zdobyła uznania w oczach krytyków, cieszyła się sporą popularnością wśród graczy. Produkcją tytułu zajęło się studio Dambuster (dawne Crytek UK), zastępując w tej roli twórców pierwowzoru – ekipę Kaos Studios. Po upadku pierwotnego wydawcy THQ, prawa do marki wykupiła firma Crytek, a później Deep Silver, co pozwoliło na kontynuację prac nad grą.

Fabuła

Fabuła gry kontynuuje wątek hipotetycznego konfliktu pomiędzy Koreą Północną i USA. Cztery lata po rozpoczęciu krwawej okupacji Stanów Zjednoczonych, coraz silniejsze ogniska ruchu oporu przygotowują ostateczną rewolucję, wymierzoną przeciwko azjatyckiemu najeźdźcy. Przenosimy się na ulice zniszczonej i okupowanej Filadelfii, gdzie jako członkowie miejscowej partyzantki spróbujemy pokrzyżować szyki bezlitosnemu wrogowi. W grze poznajemy losy zupełnie nowych bohaterów, którzy w pojedynkę lub w trybie kooperacji stawią czoła znacznie lepiej wyposażonej koreańskiej armii.

Mechanika

W przeciwieństwie do liniowej części pierwszej, Homefront: The Revolution na PC, PS4 i XONE rozgrywa się w częściowo otwartym świecie, w którym to głównie od graczy zależy kolejność i sposób realizacji poszczególnych zadań. Jako członkowie ruchu oporu zyskujemy możliwość rekrutowania ludzi do pomocy. Prócz dynamicznej, otwartej walki z wykorzystaniem różnych rodzajów broni oraz pojazdów, w tzw. Strefach żółtych pojawia się też konieczność wykorzystania technik partyzanckich i cichego działania na tyłach wroga. Naszą bazą wypadową jest kryjówka, gdzie w przerwie między kolejnymi misjami ulepszamy posiadaną broń i wyposażenie.

Tryby gry

Oprócz głównej kampanii fabularnej, dedykowanej do zabawy w pojedynkę, w grze pojawia się także pełnoprawny multiplayer, pozwalający na rywalizację pomiędzy graczami w jednym z kilku dostępnych trybów gry.

Kwestie techniczne

Od strony technicznej Homefront: The Revolution na platformie PC, PS4 i XONE wykorzystuje potencjał silnika CryEngine 4, który rozwija swe skrzydła na mocnych PC-tach i konsolach ósmej generacji. Zaowocowało to m.in. otoczeniem, oraz bardzo dobrą jakością oprawy audiowizualnej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1 - 4  

Ocena czytelników: 7,1 / 10 na podstawie 623 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,4 / 10 na podstawie 499 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 144,90 PLN

Gry podobne do Homefront: The Revolution

Klasyfikacja PEGI Homefront: The Revolution

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Homefront: The Revolution

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-4570T 2.9 GHz/AMD FX-6100 3.3 GHz
 • 6 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560 Ti/2 GB Radeon R7 260X lub lepsza
 • 38 GB HDD
 • Windows 7/8/10 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5-2500K 3.3 GHz/AMD FX-8320 3.5 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760/Radeon HD 7870 lub lepsza
 • 38 GB HDD
 • Windows 7/8/10 64-bit
Recenzja gry Homefront: The Revolution - pierwszy Far Cry na CryEngine
Recenzja gry Homefront: The Revolution - pierwszy Far Cry na CryEngine

Recenzja 17 maja 2016, 15:16

Kampania fabularna opiera się bowiem na specyficznym przemieszaniu dwóch tradycji – liniowej strzelanki w stylu Call of Duty i sandboksa pokroju Far Cry. Obok mocno oskryptowanych wydarzeń i misji czekają na nas tereny przeznaczone do eksploracji, z serią wyzwań i zadań do wykonania w dowolnej kolejności. Przez około 15 godzin zabawy twórcy żonglują dwiema koncepcjami na rozgrywkę, widać tu starania o zachowanie odpowiednich proporcji między sandboksem a fabułą i szybkim tempem akcji. Homefront: The Revolution wraz z postępami w opowiadanej historii udostępnia kolejne dzielnice miasta, więc gracz po każdej fazie wybryków w minipiaskownicy zmuszony jest przejść do przewidzianych w scenariuszu zadań. Dzięki temu ciągle pamiętamy, po co te wszystkie dywersje, podkopywanie działań okupanta i chowanie się po szaletach przed patrolami. Swoją drogą spędzamy w tych przybytkach szmat czasu, bo gra nie pozwala rozwiązać każdego napotkanego problemu szarżą czołową na posterunki Koreańczyków. A wszystko to za sprawą podziału odbijanych stref na czerwone i żółte.

PC
XONE
PS4