Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 listopada 2016, 14:45

Wieści ze świata (Rainbow Six: Siege, Homefront: The Revolution, Firewatch, Shadow Tactics: Blades of the Shogun) 10/11/2016

Dziś piszemy o szczegółach na temat czwartego dodatku do Rainbow Six: Siege (Operation Red Crow), drugim fabularnym DLC do Homefront: The Revolution (Aftermath), trybie Free-Roam w Firewatch na PC i PS4 oraz o ekskluzywnym wydaniu pudełkowym gry Shadow Tactics: Blades of the Shogun od Techlandu. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Rainbow Six: Siege – więcej informacji o Operation Red Crow

Ubisoft zdradził więcej informacji na temat ujawnionej kilka dni temu kolejnej aktualizacji z nową zawartością do Tom Clancy’s Rainbow Six: SiegeOperation Red Crow. Świeżą mapą będzie Skyscraper – klimatyczna rezydencja mafii na dachu wieżowca, wysoko ponad ulicami japońskiego miasta Nagoja. Z kolei nowi operatorzy (należący do jednostki Special Assault Team) to uzbrojona w wyrzutnię przylepnych pocisków Hibana oraz wyposażony w drona Echo. Oprócz tego w nadchodzącej aktualizacji mają zajść zmiany w systemie destrukcji otoczenia (zniszczenia będą uzależnione od kalibru używanej broni), ponadto deweloper obiecuje więcej poprawek związanych z prawidłowym rejestrowaniem trafień. Pełne ujawnienie Operation Red Crow ma nastąpić w dniach 12–13 listopada.

Homefront: The Revolution – drugie DLC i nowa misja co-op

Studio Deep Silver Dambuster wypuściło drugi płatny dodatek do strzelanki Homefront: The Revolution, który rozszerza tryb fabularny. Nosi on tytuł Aftermath i stanowi coś na kształt rozszerzonego epilogu kampanii. Jego akcja została osadzona na nowych obszarach Filadelfii i toczy się już po wybuchu rewolucji – bohater otrzymuje od ruchu oporu zadanie zabicia Benjamina Walkera (który najwyraźniej przeszedł na stronę Korei i teraz rozgłasza wrogą propagandę), ale postanawia sprzeciwić się rozkazowi. DLC kosztuje 5,99 euro (ok. 26 zł) na Steamie, 25 zł w PlayStation Store i 22,79 zł w Xbox Store, wchodzi też w skład przepustki sezonowej.

Jednocześnie deweloper wypuścił kolejną większą aktualizację z nową zawartością do trybu kooperacji – misją Uncle S.A.M. Gracze starają się w niej nie dopuścić, by Koreańczycy odzyskali kontrolę nad niebem nad Filadelfią.

Wieści ze świata (Rainbow Six: Siege, Homefront: The Revolution, Firewatch, Shadow Tactics: Blades of the Shogun) 10/11/2016 - ilustracja #1

Firewatch z trybem Free-Roam na PC i PS4 (Pro)

Studio Campo Santo skończyło uzupełnianie przygodówki Firewatch w wersji na PC i PS4 o zawartość, która wcześniej była dostępna tylko w wydaniu na XOne (wypuszczonym we wrześniu). Kilka tygodni po trybie Audio Tour (wycieczce z komentarzem twórców i nie tylko) gra otrzymała drugi poboczny wariant zabawy – odblokowywany po jednorazowym ukończeniu przygody Free-Roam, w którym można beztrosko zwiedzać urokliwy obszar Shoshone i obserwować, jak zmienia się krajobraz za sprawą dynamicznego systemu dobowego. Warto też wspomnieć, że deweloper zadbał o wsparcie dla debiutującej dzisiaj konsoli PlayStation 4 Pro – posiadacze urządzenia uświadczą w Firewatch rozdzielczość 4K, większy zasięg renderowania szczegółów otoczenia, lepsze cienie i krótsze ekrany wczytywania.

Shadow Tactics: Blades of the Shogun w pudełku w Polsce

Wydawnictwo Techland zapowiedziało, że w Polsce doczekamy się ekskluzywnego wydania pudełkowego gry Shadow Tactics: Blades of the Shogun – przypominającej kultową serię Commandos strategii taktycznej osadzonej w XVII-wiecznej Japonii. W Shogun Edition znajdziemy dodatkową płytę ze ścieżką dźwiękową, mapę, plakat, artbook z poradnikiem, pocztówki, karty z postaciami z gry, a także wydrukowaną klawiszologię i certyfikat ninja. Gra trafi na rynek 6 grudnia w sugerowanej cenie 129,90 zł.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Z GRYOnline.pl związany od 2013 roku, najpierw jako współpracownik, a od 2017 roku – członek redakcji, znany także jako Draug. Obecnie szef Encyklopedii Gier. Zainteresowanie elektroniczną rozrywką rozpalił w nim starszy brat – kolekcjoner gier i gracz. Zdobył wykształcenie bibliotekarza/infobrokera – ale nie poszedł w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni. Zanim w 2020 roku przeniósł się z Krakowa do Poznania, zdążył zostać zapamiętany z bywania na tolkienowskich konwentach, posiadania Subaru Imprezy i wywijania mieczem na firmowym parkingu.

więcej