Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCPS4
Okładka Tooth and Tail (PC)

Tooth and Tail

Utrzymana w oldskulowej, pixel-artowej stylistyce zręcznościowa strategia czasu rzeczywistego autorstwa studia Pocketwatch Games.

Strategiczne | RTS | widok izometryczny | 2D | multiplayer | podzielony/wspólny ekran

Okładka Tooth and Tail (PC)

data premiery gry:

12wrz2017

PS4 PC

Arcade’owa strategia czasu rzeczywistego od studia Pocketwatch Games, autorów wielokrotnie nagradzanej gry o rabusiach Monaco: What's Yours Is Mine. Celem deweloperów było stworzenie RTS-a stawiającego na kreatywność strategiczną, zamiast na trudne do opanowania, błyskawiczne zarządzanie rodem ze StarCrafta, rezultatem czego jest właśnie Tooth and Tale na PC i PS4.

Fabuła

Tooth and Tale rozgrywa się podczas zwierzęcej rewolucji, stylizowanej na konflikty z przełomu XIX i XX wieku, w której do gardeł rzucają się sobie skunksy z gazem musztardowym, dziki z miotaczami ognia, lisi snajperzy i bojowo nastawione myszy. Jak można wywnioskować, w walkach uczestniczy kilka frakcji, których armie składają się z przeróżnych gatunków zwierząt.

Mechanika

Na pierwszy rzut oka Tooth and Tail na PC i PS4 przypomina klasycznego RTS-a, u którego podstaw leży zbieranie surowców, rozbudowa bazy i taktyczna walka. W odróżnieniu jednak od większości strategii czasu rzeczywistego, tutaj nie wydajemy poleceń poszczególnym oddziałom. Zamiast tego gracz obejmuje kontrolę nad wybranym wcześniej mysim dowódcą, który porusza się po polu bitwy ze sztandarem w dłoni. Do jego zadań należy wyznaczanie miejsc pod budowę rozmaitych budynków oraz przywoływanie do siebie armii i wyznaczanie jej celów ataku.

Ponieważ mamy pod kontrolą tylko jedną postać, sterowanie przypomina gry akcji: poruszamy się po mapie za pomocą przycisków pada lub klawiszy WSAD, natomiast myszką przywołujemy do siebie oddziały. Dzięki takiemu rozwiązaniu wiele procesów, nad którymi zwykle gracz musi czuwać osobiście, w Tooth and Tail jest zautomatyzowanych, by móc w pełni skupić się na akcji.

Tryby gry

Tooth and Tail na PC i PS4 oferuje fabularną kampanię dla jednego gracza oraz tryb multiplayer w wariantach 1v1 i 2v2 (online lub lokalnie na podzielonym ekranie). Mecze są z reguły krótkie – trwają od kilku do kilkunastu minut.

Kwestie techniczne

Styl graficzny Tooth and Tail na PC i PS4 opiera się na popularnej stylistyce pixel art, przypominającej gry z lat 90-tych. Dwuwymiarowe plansze obserwujemy w klasycznym rzucie izometrycznym. Rozgrywce towarzyszy dynamiczna, lekka muzyka instrumentalna, opierająca się na motywach folkowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran     Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Gry podobne do Tooth and Tail

Klasyfikacja PEGI Tooth and Tail

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Tooth and Tail

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core 2 Duo 2 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki Intel HD lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7

Forts i Tooth and Tail z darmowym weekendem
Forts i Tooth and Tail z darmowym weekendem

wiadomość8 czerwca 2018

W tym tygodniu w ramach darmowego weekendu Steam będzie można przetestować dwie strategie – Forts oraz Tooth and Tail. Obie te produkcje można też zakupić po obniżonej cenie.

Twórcy Monaco pracują nad Tooth and Tail – arcade'owym RTS-em ze zwierzętami w rolach głównych
Twórcy Monaco pracują nad Tooth and Tail – arcade'owym RTS-em ze zwierzętami w rolach głównych

wiadomość26 lipca 2016

Po przygodach złodziei w grze Monaco studio Pocketwatch Games zaoferuje nam arcade'owego RTS-a w klimatach zwierzęcej rewolucji. Tooth and Tail ma się wyróżniać specyficznym sterowaniem, które odda pod naszą kontrolę wyłącznie postać dowódcy.

PS4
PC