Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCPS4SwitchXONEiOS
Okładka Ancestors Legacy (PC)
OkładkaAncestors Legacy (PC)

Ancestors Legacy

Rozbudowana strategia czasu rzeczywistego autorstwa niezależnego polskiego studia Destructive Creations. Akcja gry Ancestors osadzona została w średniowieczu, a kampania dla pojedynczego gracza oparta została na prawdziwych wydarzeniach historycznych.

Strategiczne | RTS | średniowiecze | polskie | historyczne | epizodyczne | wikingowie

Ancestors Legacy Premiera

22maj2018

PC

13sie2019

XONE PS4

11cze2020

Switch

10mar2021

iOS

producent: Destructive Creations wydawca: 1C Entertainment wydawca PL: Cenega S.A.

Ancestors Legacy jest grą strategiczną czasu rzeczywistego, opracowaną przez niezależne polskie studio Destructive Creations. Gliwicki zespół wyrobił sobie opinię skandalistów za sprawą kontrowersyjnej gry akcji Hatred, oraz IS Defense, czyli celowniczka, w którym gracz bronił Europy przed najazdem ze strony Państwa Islamskiego. Nie przeszkodziło to jednak deweloperom w nawiązaniu współpracy z firmą 1C, która podjęła się wydania opisywanej produkcji. Tytuł trafił początkowo wyłącznie na komputery osobiste i konsole Xbox One, by jakiś czas później pojawić się też na PlayStation 4.

Fabuła

Akcja Ancestors Legacy toczy się w czasach wczesnego średniowiecza. Filarem gry są kampanie dla pojedynczego gracza, oparte na wydarzeniach historycznych – np. początku najazdów wikingów na Wyspy Brytyjskie czy powstawaniu państwa polskiego pod rządami Piastów. Deweloperzy dołożyli wszelkich starań, by nie tylko zachować charakterystyczną dla tej epoki atmosferę, lecz także uchwycić specyfikę czterech zróżnicowanych frakcji, którymi przychodzi nam pokierować w trakcie rozgrywki. Są nimi Słowianie, Anglosasi, wikingowie oraz Germanie.

Mechanika

Podobnie jak inne RTS-y wydane na platformę PC, PS4 i XONE, rozgrywka w Ancestors Legacy koncentruje się na walce. W produkcji Destructive Creations kierujemy jednak nie pojedynczymi wojownikami, jak w wielu tego typu tytułach, a niewielkimi oddziałami, co upodabnia grę do serii Company of Heroes. Kluczem do sukcesu jest dobór właściwej taktyki, uwzględniającej topografię terenu czy warunki pogodowe, umiejętne flankowanie adwersarzy i dobieranie właściwych żołnierzy do konkretnych zadań. Wpływ na skuteczność naszego wojska ma też zdobywane przez wojowników doświadczenie oraz ich morale. Ważną rolę odgrywa również odcinanie oponentów od najważniejszych zasobów, jako że oprócz bitew na otwartym terenie tytuł pozwala na podbój wiosek należących do nieprzyjaciół w trakcie rozgrywki należy także pochylić się nad ekonomią. W grze istnieje bowiem prosta mechanika rozbudowy naszej siedziby oraz pozyskiwania surowców.

Tym, co wyróżnia opisywaną produkcję na tle podobnych gier, jest stosunkowo niski próg wejścia – odnaleźć się tutaj mogą zarówno doświadczeni stratedzy, jak i gracze, dla których jest to pierwsze spotkanie z tym gatunkiem. Dodatkową atrakcją jest kamera pozwalająca na obserwację sytuacji panującej na polu bitwy z perspektywy szeregowego wojownika.

Tryby gry

Oprócz wspomnianych wcześniej kampanii fabularnych Ancestors Legacy oferuje oparty na rywalizacji tryb multiplayer – wieloosobowe zmagania możemy toczyć przez Internet.

Kwestie techniczne

Ancestors Legacy na platformie PC, PS4 i XONE może pochwalić się trójwymiarową grafiką wysokiej jakości, co jest zasługą wykorzystania technologii Unreal Engine 4. Po bogatym w detale otoczeniu poruszają się szczegółowo zaprojektowane jednostki, a dopełnieniem tego wszystkiego są zaawansowane efekty cząsteczkowe, na czele z realistycznymi płomieniami oraz dymem unoszącym się nad plądrowanymi osadami.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-6  

Ocena użytkowników: 8,1 / 10 na podstawie 365 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5,5 / 10 na podstawie 368 głosów czytelników.

Ancestors Legacy cena w dniu premiery: 149,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Ancestors Legacy

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Ancestors Legacy Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-750 2.6 GHz / AMD Phenom II X4 955 3.2 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 / Radeon HD 5850 lub lepsza
 • 24 GB HDD
 • Windows 7/8/10 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i5-3570 3.4 GHz / AMD FX-8350 3.4 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 670 / Radeon R9 285 lub lepsza
 • 24 GB HDD
 • Windows 7/8/10 64-bit
PC
XONE
PS4
Switch
iOS