Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Hatred (PC)

Hatred PC

Kontrowersyjna strzelanina z widokiem izometrycznym, stanowiąca debiutancki projekt rodzimego studia Destructive Creations z Gliwic. Pod względem fabuły i mechaniki tytuł nawiązuje nieco do Postala z 1997 roku.

Akcji | widok izometryczny | polskie | indie | strzelanki

PC Windows
Okładka Hatred (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

1czerwca2015

1czerwca2015

Steam

Hatred to strzelanka, w której wydarzenia obserwujemy z rzutu izometrycznego w trójwymiarowym środowisku. Mamy tu do czynienia z debiutanckim dziełem polskiego studia Destructive Creations, założonego w Gliwicach przez Jarosława Zielińskiego. Cechą charakterystyczną produkcji jest zawarta w niej niesamowita dawka przemocy – twórcy chcieli niejako przeciwstawić się współczesnym im trendom, robiąc grę nastawioną na czystą rozrywkę, na przekór politycznej poprawności. Nic dziwnego zatem, że omawianej produkcji towarzyszyło wiele kontrowersji już od momentu jej ujawnienia.

Wcielamy się w bezimiennego antybohatera, którego przepełnia czysta, zimna, głęboka nienawiść wobec całego świata. Rozgrywka rozpoczyna się w momencie, gdy emocje protagonisty sięgają zenitu, a on sam wychodzi na ulice amerykańskiego miasteczka z bronią w dłoni, by siać mord, uśmiercając z zimną krwią każdego, kto nawinie mu się pod lufę – bez względu na to, czy to funkcjonariusz prawa, czy niewinny cywil.

Podróż psychopaty trwa kilka godzin i jest podzielona na siedem poziomów. Duża część z nich ma otwartą strukturę – oddaje nam do dyspozycji dość rozległy obszar, na którym sami decydujemy o sposobie realizacji celów głównych i możemy wypełniać zadania dodatkowe, przemieszczając się przy tym pojazdami. Odwiedzane lokacje to m.in. nadrzeczna marina, kanały, jadący pociąg i baza wojskowa. Podczas rozgrywki korzystamy z arsenału obejmującego narzędzia mordu takie jak pistolet, strzelba, różne karabiny, granaty czy ręczna wyrzutnia rakiet.

Gra powstała przy użyciu silnika Unreal Engine 4 – dzięki temu oferuje dość szczegółową oprawę graficzną, a także zaawansowaną fizykę. Ta ostatnia uwidacznia się przede wszystkim w spektakularnej destrukcji otoczenia, obejmującej burzenie ścian, rozrzucanie sprzętów etc. Twórcy postawili na ciężki klimat, potęgowany przez filtr ziarnistości oraz mroczną tonację, w której dominuje czerń i ciemne odcienie szarości.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,1 / 10 na podstawie 761 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.4 / 10 na podstawie 597 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 54,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Hatred

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Hatred

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-750 2.6 GHz/AMD Phenom II X4 955 3.2 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460/Radeon HD 5850 lub lepsza
 • 4 GB HDD
 • Windows Vista (SP2) 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5-3570 3.40 GHz/AMD FX X8 8350 4.0 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 670/Radeon R9 285 lub lepsza
 • 4 GB HDD
 • Windows 7(SP1)/8/8.1 64-bit
Recenzja gry Hatred - kontrowersyjny Postal znad Wisły jest niezły, choć nie bezbłędny
Recenzja gry Hatred - kontrowersyjny Postal znad Wisły jest niezły, choć nie bezbłędny

Recenzja 29 maja 2015, 12:56

Wracając jeszcze do kwestii poziomu trudności – do lekkomyślnego szarżowania na wrogów zniechęca też system zapisu stanu gry w obrębie misji… a raczej jego brak. Śmierć oznacza na ogół konieczność powtarzania całego poziomu, te zaś przechodzi się przeciętnie przez kilkadziesiąt minut, więc na dłuższą metę zaczynanie etapów od początku może stać się frustrujące. Na szczęście mamy szansę zyskać tzw. punkty odrodzenia, realizując różne cele dodatkowe. Pozwalają one wrócić do życia w odległym zakątku lokacji bez resetowania dotychczasowego postępu w wykonywaniu zadań. I tutaj docieramy do jeszcze jednej ciekawej cechy Hatredwiększość misji rozgrywa się na sporych mapach o otwartej strukturze. W wielu wypadkach gra stawia przed nami cel ogólny w rodzaju „Zabij 60 cywilów”, pozostawiając nam pełną dowolność co do metod jego realizacji. Na radarze pojawiają się tylko ikonki symbolizujące miejsca, do których warto się przejść – znajdujemy tam właśnie zadania dodatkowe nagradzane punktami odrodzenia.