Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 czerwca 2015, 11:00

autor: Góral

Dziś premiera Hatred - brutalna strzelanka zgarnia przyzwoite oceny

Po kilku miesiącach oczekiwania, dziś na komputerach PC zadebiutuje polska strzelanka Hatred. Tytuł doczekał się pierwszych recenzji, z których wynika jednak, że oprócz kontrowersyjnej otoczki, projekt nie ma tak naprawdę do zaoferowania niczego wyjątkowego.

Dziś w cyfrowej dystrybucji na komputerach PC ukaże się Hatred – brutalna strzelanka od polskiego studia Destructive Creations. Produkcja pojawi się na Steamie, oficjalnej stronie oraz na platformie Desura. Jak informowaliśmy wcześniej, tytuł nie zagości w ofercie sklepu GOG.com, którego włodarze odmówili sprzedaży kontrowersyjnego projektu. Co ciekawe, gra nie została udostępniona wcześniej osobom, które złożyły zamówienia przedpremierowe, co obiecano jakiś czas temu. Deweloperzy ujawnili w serwisie społecznościowym Facebook, że w ogóle nie sprawdzili, czy coś takiego jest możliwe i okazało się, że oddanie produkcji pre-orderowcom przed oficjalnym debiutem jest niemożliwe z przyczyn technicznych. Przeproszono za wprowadzenie w błąd i obiecano wynagrodzić niedopatrzenie w przyszłości. Produkcja została za to oddana w ręce mediów, więc możemy się przyjrzeć pierwszym ocenom.

Hatred za kilka godzin zadebiutuje na rynku. - Hatred - brutalna strzelanka debiutuje na rynku i zgarnia średnie oceny - wiadomość - 2015-06-01
Hatred za kilka godzin zadebiutuje na rynku.
Hatred w skrócie:
  • Gatunek: strzelanka
  • Deweloper: Destructive Creations
  • Platformy sprzętowe: komputery PC
  • Data premiery: 1 czerwca 2015 roku
  • Inne: pierwsze recenzje w mediach sugerują, że jest to niezła strzelanka, ale nic poza tym

Tych niestety nie ma jeszcze zbyt wiele, ale te co są, pozwalają wyrobić sobie opinię na temat nowej gry. W serwisie Destructoid wystawiono ocenę 5,5/10 uzasadniając ją faktem, że tak naprawdę nie jest to nic nadzwyczajnego – ot, zwykły, niezły twin-stick shooter. Tylko i aż tyle. Podobną opinię wystawił u nas Draug, stwierdzając, że to: „dobra, ale mimo wszystko skromna produkcja, która raczej nie zapisze się w annałach branży gier”. Recenzję zakończył oceną 6,5/10. Pozostałe teksty pochodzą z mniejszych serwisów, ale głoszą praktycznie to samo. W Softpedii wystawiono 7/10, a w SirusGaming 6,5/10. Wychodzi więc na to, że w polską produkcję można zagrać, ale w żadnym wypadku nie jest to wyjątkowa pozycja.

Hatred to strzelanka, w której akcja obserwowana jest w rzucie izometrycznym. Gracze wcielają się we wkurzonego faceta, który postanawia wyładować swoją złość, zabijając wszystkich, którzy staną mu na drodze. Antybohater wychodzi więc na ulice i przy użyciu rozmaitych broni wybija w pień nie tylko służby porządkowe starające się go powstrzymać, ale także napotkanych cywilów. Ze względu na kontrowersyjną tematykę, tytuł wzbudził niemałe zamieszanie, co doprowadziło nawet do usunięcia produkcji ze Steama, ale sytuację dość szybko wyprostował sam Gabe Newell.