Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 28 maja 2015, 11:56

autor: Kamil Zwijacz

Twitch zakazuje pokazywania gier z kategorią Adults Only. Hatred sobie nie pooglądamy

W serwisie Twitch zaktualizowano regulamin. Nowe zasady korzystania z platformy zabraniają strumieniowania rozgrywki z gier, którym amerykańska organizacja ESRB przyznała kategorię wiekową Adults Only.

Twitch to obecnie jeden z najpopularniejszych serwisów w Internecie. - Twitch zakazuje pokazywania gier z kategorią Adults Only. Hatred sobie nie pooglądamy - wiadomość - 2015-05-28
Twitch to obecnie jeden z najpopularniejszych serwisów w Internecie.
Nowe zasady na Twitchu:
  • Zakaz transmitowania rozgrywek z gier oznaczonych przez organizację ESRB kategorią wiekową „Adults Only”
  • Do transmisji dopuszczane są gry, które w innych krajach otrzymały najwyższe kategorie, ale przez ESRB zostały ocenione łagodniej (maksimum „Mature”)
  • Łamanie zasad może skutkować tymczasowym zawieszeniem konta

Na oficjalnym blogu serwisu Twitch ujawniono, że nie wolno już strumieniować rozgrywki z gier które otrzymały w USA kategorię wiekową „Adults Only” (tytuły tylko i wyłącznie dla dorosłych osób). Właściciele popularnej platformy chcą w ten sposób uczynić ją przyjaznym i bezpiecznym miejscem. Lista tytułów z tej kategorii wiekowej nie jest długa, więc nowe zasady nie wpłyną w diametralny sposób na ofertę Twitcha, ale przez to nie zobaczymy streamów chociażby z nadchodzącego Hatred. Co ciekawe, niektóre gry „AO” mimo wszystko można pokazywać. Chodzi np. o Grand Theft Auto: San Andreas i Fahrenheit: Indigo Prophecy, które pierwotnie otrzymały kategorię Mature, ale z czasem zmieniono je na wyższą. W przypadku produkcji studia Rockstar okazało się, że w grze odkryto materiały erotyczne, a jeżeli chodzi o drugi z wymienionych tytułów, to zakaz dotyczy tylko nowej wersji na komputery PC.

Wyjaśniono jeszcze, że w przypadku oznaczeń innych organizacji, gry 18+ są dopuszczane do streamingu, ale tylko w wypadku, gdy nie otrzymały u ESRB oznaczenia „AO”. Jeżeli więc GTA V dostało od PEGI znaczek „18”, to nic nie szkodzi, gdyż amerykańska organizacja przyznała produkcji metkę „Mature”. Należy jednak pamiętać, że gra może być zakazana z innych powodów określonych w regulaminach (#1 i #2).

Twitch zakazuje pokazywania gier z kategorią Adults Only. Hatred sobie nie pooglądamy - ilustracja #2Twitch to popularny serwis skupiający się głównie na streamowaniu rozgrywek z gier wideo. Platforma wystartowała w 2011 roku, szybko zdobywając sporą popularność. W zeszłym roku witryna została przejęta przez firmę Amazon za niecały miliard dolarów. Nie znamy dokładnych danych, ale na początku bieżącego roku, liczba osób miesięcznie oglądająca nagrania na Twitchu przekroczyła magiczną liczbę 100 mln.