Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 maja 2015, 12:54

autor: luckie

Wieści ze świata (Dirty Bomb, Bloodborne, Project CARS) 28/5/15

Dziś piszemy m.in. o otwartych beta-testach gry Dirty Bomb, aktualizacji 1.04 do Bloodborne oraz wpływie DirectX 12 na wydajność Project CARS. Witajcie w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steama

Promocja dnia (do godziny 19:00 w piątek, 29.5):

 1. In Verbis Virtus – obniżka 50% – 9,99 euro (ok. 42 zł), WWW

Szaleństwo w środku tygodnia (do godziny 19:00 w piątek, 29.5):

 1. Construction Simulator 2015 – obniżka 75% – 9,99 euro (ok. 42 zł), WWW
 2. Degica Games – wyprzedaż gier i programów (m.in. RPG Maker) firmy Degica, WWW
 3. Sleeping Dogs: Definitive Edition – obniżka 75% – 7,50 euro (ok. 31 zł), WWW

Oferty tygodniowe (do godziny 19:00 w poniedziałek, 1.6) – obniżka cen 150 tytułów, WWW

Dirty Bomb

Twórcy Wolfenstein: Enemy Territory przedstawiają kolejnego sieciowego FPS-a - Wieści ze świata (Dirty Bomb, Bloodborne, Project CARS) 28/5/15 - wiadomość - 2015-05-28
Twórcy Wolfenstein: Enemy Territory przedstawiają kolejnego sieciowego FPS-a

W przyszłym tygodniu, a konkretnie 2 czerwca, wystartuje publiczna beta Dirty Bomb – sieciowego FPS-a twórców Wolfenstein: Enemy Territory i Brink. Wersja testowa gry będzie dostępna za darmo na Steamie. Więcej na temat produkcji dowiecie się z poniższego wywiadu z przedstawicielami studia Splash Damage.

Bloodborne

Gra Bloodborne otrzymała aktualizację z numerem 1.04. Patch poprawia balans rozgrywki, a także umożliwia znajomym wspólną zabawę bez względu na różnicę w ich poziomie doświadczenia. Listę zmian opublikowano na blogu PlayStation.

Iron Brigade

Wersja Steam Iron Brigade doczekała się aktualizacji, po tym jak twórcy ze studia Double Fine Productions odzyskali prawa do samodzielnego wydania gry. Od teraz steampunkowa strzelanka wykorzystuje system Steam Matchmaking, usprawniający rozgrywki wieloosobowe. Wcześniej pecetowe wydanie bazowało na usłudze firmy Microsoft Games for Windows Live. Aktualnie Iron Brigade znajduje się w promocji na Steamie – tytuł można dostać za 2,99 euro (ok. 12 zł).

Project CARS

DirectX 12 podobno poprawi wydajność gry wyścigowej Project CARS o 30-40%, jak zapewnia szef studia Slightly Mad, Ian Bell. Co ciekawe, o ile nie jest to pomyłka, chodzi tu o wersję na konsolę Xbox One, jako że obietnica padła w wątku dotyczącym właśnie tego wydania. Z drugiej strony, kłóci się to z wypowiedzią Phila Spencera, który swego czasu ostudził nadzieje graczy liczących na drastyczny skok wydajności Xboksa One po premierze nowych bibliotek graficznych.

Project Morpheus

Firma Sony ma zamiar wypuścić Project Morpheus – zestaw do wirtualnej rzeczywistości – w pierwszej połowie 2016 roku. Informacja ta pojawiła się w najświeższym dokumencie dla inwestorów, streszczającym plan biznesowy japońskiego producenta sprzętu i gier wideo. Więcej na temat przyszłości firmy znajdziecie w tym newsie.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Perception
 2. The Technomancer

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. Call of Duty: Advanced Warfare - Supremacy trailer
 2. Kholat zwiastun na premierę (PL)
 3. DiRT Rally Pikes Peak Pack
 4. Magicka 2 zwiastun na premierę
 5. Squad Kickstarter trailer
 6. Evolve Arena Mode - rozgrywka z komentarzem twórców
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.