Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCXONEPS4
Okładka The Technomancer (PC)

The Technomancer

Akcja The Technomancer przenosi nas na Marsa, gdzie technologia łączy się z pseudomagią, a wrogie korporacje toczą ze sobą wojny o dostęp do wody. Utrzymane w stylistyce postapokaliptycznego science fiction RPG akcji powstało w studiu Spiders.

RPG | TPP | cyberpunk | science fiction | postapokalipsa | RPG akcji

Okładka The Technomancer (PC)

producent: Spiders

wydawca PL: CDP

Strona oficjalna

data premiery gry:

28cze2016

PC PS4 XONE

The Technomancer to RPG akcji utrzymane w stylistyce postapokaliptycznego science fiction z elementami cyberpunka, które zostało osadzone w uniwersum znanym z gry Mars: War Logs z 2013 roku. Niniejsza pozycja, znana pierwotnie jako Mars: Paradise Lost, opracowana została przez studio Spiders, mające na swoim koncie również takie tytuły jak Bound by Flame, Of Orcs and Men (współstworzone z zespołem Cyanide) czy Faery: Legends of Avalon.

Fabuła

Akcja gry ponownie rzuca nas w ponure realia zapomnianej ludzkiej kolonii na Marsie, gdzie społeczeństwo dzieli się na kasty, technologia krzyżuje z pseudomagią, a walczące ze sobą korporacje rywalizują o dostęp do najcenniejszego surowca, jakim jest woda. Tytułowi technomanci to potężni wojownicy władający mocą elektryczności, którzy są zarazem strażnikami szczątków wiedzy pozostałej po kolonistach z Ziemi. Wszystko to sprawia, że w oczach większości społeczeństwa urastają wręcz do rangi półbogów, choć w rzeczywistości stanowią tylko pionki na szachownicy politycznych gierek, a ze względu na potencjał bojowy są zmuszani do walki na froncie niekończących się wojen.

Gracz wciela się w postać młodego technomanty imieniem Zachariah, który zostaje uwikłany w konflikt pomiędzy armią a tajną policją, pragnącą położyć łapę na strzeżonych przez jego zakon tajemnicach. W całym tym chaosie musi również wypełnić zleconą mu przez mistrza technomantów misję odnalezienia i zabezpieczenia pochodzących z Ziemi artefaktów, które stanowią potencjalne źródło wiedzy na temat tego, jak odnowić kontakt z Błękitną Planetą i sprowadzić z niej ratunek dla kolonistów.

W grze możemy nawiązywać kontakty z sześcioma frakcjami, a pozytywne bądź negatywne stosunki z każdą z nich w pewnej mierze kształtują przebieg rozgrywki i sposób wypełniania poszczególnych zadań. Ponadto dokonywane przez gracza wybory prowadzą do jednego z pięciu zakończeń przygody.

Mechanika

W ogólnym zarysie mechanika zabawy przypomina to, co znamy z poprzednich gier studia Spiders, czyli Mars: War Logs i Bound by Flame. Akcję obserwujemy z perspektywy trzecioosobowej, a walka ma na poły zręcznościowy, na poły taktyczny charakter. O tym ostatnim decyduje kilka czynników – przede wszystkim wysoki poziom trudności, przełączanie się na bieżąco między trzema stylami walki (kosturem, buławą i tarczą, sztyletem i pistoletem) oraz posiadanie wsparcia ze strony dwojga towarzyszy, którym można wydawać podstawowe rozkazy podczas starć.

Akcja toczy się w dość rozległych (ale nie otwartych) lokacjach, obfitujących w zakamarki do przeszukania i bohaterów niezależnych zlecających zadania poboczne (tych ostatnich jest znacznie więcej niż w poprzednich grach tego dewelopera). Oprócz tego na gracza czeka m.in. bogaty system rozwoju postaci oraz mechanika rzemiosła, pozwalająca na ulepszanie zdobywanych elementów rynsztunku (broni i zbroi). Nie zabrakło też budowania relacji z towarzyszami, wliczając w to opcję romansowania. Krótko mówiąc, rozgrywka została znacząco zmodyfikowana i rozwinięta względem poprzednich gier, zwłaszcza w tych aspektach, które budziły największe zastrzeżenia graczy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 564 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9 / 10 na podstawie 155 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 149,90 PLN

Gry podobne do The Technomancer

Klasyfikacja PEGI The Technomancer

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The Technomancer

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-2500 3.3 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560/Radeon HD 6950 lub lepsza
  • 11 GB HDD
  • Windows 7/8/10 64-bit
Recenzja gry The Technomancer - action RPG dla fanów Wiedźmina 3
Recenzja gry The Technomancer - action RPG dla fanów Wiedźmina 3

Recenzja 28 czerwca 2016, 09:00

No dobrze, tyle teorii, a jak te wszystkie elementy działają w praktyce? W większości przypadków bardzo sprawnie. W pierwszych godzinach rozgrywki nie mogłem otrząsnąć się z zaskoczenia, jak dużego skoku technologicznego studio Spiders dokonało względem swojej poprzedniej gry, Bound by Flame. Począwszy od szczegółowej grafiki, przez ładne animacje i ujmującą wizję artystyczną, po precyzyjne sterowanie (zwłaszcza podczas walk) – widać, że deweloper wyciągnął wnioski z krytyki i porządnie odrobił pracę domową. Również od strony narracyjnej nastąpiła poprawa. Fabuła potrafi trzymać w napięciu (zwłaszcza główny wątek dotyczący poszukiwania Ziemi), dialogów słucha się (i czyta je) z przyjemnością, a każda ważniejsza postać to człowiek z krwi i kości, obdarzony wyrazistą osobowością (tylko czarne charaktery wydają się trochę sztampowe). Tej ostatniej nie można odmówić zwłaszcza członkom drużyny Zachariaha. Już dawno nie widziałem gry RPG, w której towarzysze stanowiliby tak ważną, integralną część prezentowanej opowieści. Nie tylko na bieżąco komentują prawie wszystkie nasze poczynania, przedstawiają swoje historie, dają się wciągać w relacje romantyczne i oczekują pomocy w realizacji osobistych zadań pobocznych (notabene – wyjątkowo rozbudowanych), ale często są bezpośrednio zaangażowani w różne wątki głównej linii fabuły i żywo reagują na nasze decyzje.

PC
PS4
XONE