Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 czerwca 2016, 13:38

autor: Draug

The Technomancer debiutuje na rynku i zbiera niezbyt przychylne oceny

Firma Focus Home Interactive wydała dziś grę The Technomancer – nowe RPG studia Spiders (twórców Mars: War Logs i Bound by Flame), osadzone w quasi-postapokaliptycznych realiach science-fiction. Pierwsze recenzje wskazują, że gra nie jest zła, ale daleko jej do stania się hitem.

Opinie wokół gier RPG studia Spiders (Mars: War Logs, Bound by Flame) są podzielone jak w mało którym przypadku. Jedni bawią się przy nich świetnie, inni nazywają je średniakami albo produkcjami zgoła marnymi. Wygląda na to, że podobny los czeka debiutujące dzisiaj najnowsze dzieło tego dewelopera – The Technomancer został wydany przez firmę Focus Home Interactive na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One, a na podstawie pierwszych recenzji trudno wyrobić sobie jednoznaczną opinię na temat gry. Chyba tylko jedno nie ulega wątpliwości – cena tego tytułu dla wielu może okazać się zaporowa, bowiem mowa tu o wydatku ok. 150 zł na PC i ok. 200 zł na konsolach (konkretne oferty znajdziecie w widocznej obok porównywarce cenowej). Warto jeszcze wspomnieć, że „Technomanta” trafił na nasz rynek dzięki firmie CDP.pl w polskiej kinowej wersji językowej (z przetłumaczonymi napisami).

Hit czy kit? Pierwsze opinie na temat gry The Technomancer są podzielone. - The Technomancer debiutuje na rynku i zbiera niezbyt przychylne oceny - wiadomość - 2016-06-28
Hit czy kit? Pierwsze opinie na temat gry The Technomancer są podzielone.

Na tę chwilę średnia ocen The Technomancera w serwisie Metacritic wynosi 67% w przypadku wersji PS4 (na podstawie 14 opinii) i 52% dla wydania pecetowego (6 tekstów), ale weźcie poprawkę na to, że recenzje nieustannie napływają. Wielu krytyków mówi o niewykorzystanym potencjale, natomiast kwestie takie jak klimat, fabuła czy mechanika rozgrywki zdają się mieć równie dużo zwolenników, co przeciwników. Jeśli chodzi o nas, to przychylamy się zdecydowanie ku pierwszej z tych grup – w recenzji na łamach GRYOnline.pl wystawiliśmy najnowszemu dziełu studia Spiders mocne 7.5 / 10.