Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCX360PS3
Okładka Mars: War Logs (PC)

Mars: War Logs

Wyprodukowana przez studio Spiders (Of Orcs and Men, Faery: Legends of Avalon i inne) gra action-RPG w cyberpunkowym klimacie. Sto lat po katastrofie, która pogrążyła czerwoną planetę w chaosie, na Marsie wciąż trwa brutalna walka o wodę i przetrwanie.

RPG | TPP | cyberpunk | science fiction | RPG akcji

Okładka Mars: War Logs (PC)

producent: Spiders

wydawca PL: Techland

Strona oficjalna

data premiery gry:

26kwi2013

PC

8lip2013

PS3

26lip2013

X360

Mars: War Logs to propozycja studia Spider skierowana do miłośników gier cRPG. Twórcy Of Orcs and Men oraz Faery: Legends of Avalon postanowili odpocząć nieco od klimatów fantasy fundując graczom wyprawę w przyszłość.

Zgodnie z tytułem, akcja Mars: War Logs osadzona została na Czerwonej Planecie. Fabuła gry przedstawia wydarzenia rozgrywające się sto lat po katastrofie, która pogrążyła planetę w choasie. Najcenniejszym surowcem stała się woda, a różne organizacje toczą walkę o dostęp do jej zasobów. Główny bohater, którego poczynania kontroluje gracz to były członek jednej z walczących frakcji - Roy Temperance. Tak jak wielu, próbuje on zapewnić sobie przetrwanie w tym niegościnnym miejscu. Przy okazji wikła się w intrygę, która może zaważyć na losie całej marsjańskiej kolonii.

Rozgrywka bazuje na klasycznych dla gatunku cRPG rozwiązaniach. Gracze mogą rozwijać postać głównego bohatera poprzez dziesiątki umiejętności i perków. Możliwe jest także dołączanie napotykanych postaci do drużyny i wytwarzanie nowych przedmiotów. Twórcy zadbali również, by działania i decyzje podejmowane przez Roy'a miały wpływ na przebieg fabuły.

Ważnym elementem zabawy jest walka, która toczy się w czasie rzeczywistym. Główny bohater oraz jego towarzysze muszą stawić czoła setkom przeciwników, w tym licznym bestiom zamieszkującym powierzchnię Marsa. Z pomocą przychodzi im spory arsenał dostępnej broni oraz urozmaicone zdolności bojowe.

Mars: War Logs korzysta z autorskiego silnika studia Spider – The Silk Engine, który wcześniej zastosowany został m.in. w grze Of Orcs and Men.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 463 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,7 / 10 na podstawie 47 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 44,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Mars: War Logs

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Mars: War Logs

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 9600 GT lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista(SP2)/7/8
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Mars: War Logs - cyberpunkowy RPG akcji od współtwórców Of Orcs and Men
Mars: War Logs - cyberpunkowy RPG akcji od współtwórców Of Orcs and Men

Przed premierą 27 marca 2013, 15:00

Roya będziemy mogli rozwijać w trzech kierunkach. Zwolennicy walki wręcz punkty doświadczenia zainwestują w drzewko doskonalenia wojownika, oprócz oferowania nowych ciosów zwiększające siłę, szybkość i wytrzymałość postaci, a także jej percepcję czasu i refleks – pod tym ładnym zwrotem najpewniej kryje się odpowiednik klasycznego bullet time’u. Ścieżka renegata postawi raczej na spryt niż brutalną siłę, oferując między innymi skradanie się do przeciwników, atakowanie ich z zaskoczenia, tworzenie pułapek, podkładanie ładunków wybuchowych oraz używanie stymulantów tymczasowo poprawiających zdolności bojowe. Najciekawiej zapowiada się trzecia grupa umiejętności. Artefakty z ery sprzed kataklizmu dadzą w świecie gry szereg paranormalnych zdolności tym, którzy posiadają wiedzę, jak z nich korzystać. Nasz bohater należy do wtajemniczonych, stąd może stosować zdolności technomantów, czyli na przykład tworzenie pól siłowych, rażenie wrogów piorunami, wzmacnianie posiadanej broni ładunkami energetycznymi czy emitowanie fal energetycznych. InFamous w konwencji RPG? Czemu nie.

PC
X360
PS3