Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 marca 2019, 17:46

autor: "Vergil"

Games with Gold w kwietniu – m.in. Technomancer i Star Wars Battlefront 2

Poznaliśmy produkcje, które w kwietniu firma Microsoft udostępni abonentom Xbox Live Gold w ramach programu Games with Gold. Mowa nie tylko o takich pozycjach, jak Outcast: Second Contact i The Technomancer, lecz także o kultowym Star Wars: Battlefront II i taktycznym Tom Clancy's Ghost Recon: Advanced Warfighter 2.

Marzec dobiega już końca, toteż firma Microsoft ujawniła tytuły, które w ramach programu Games with Gold zostaną udostępnione w kwietniu abonentom Xbox Live Gold. Posiadacze Xboksów 360 oraz Xboksów One otrzymają gry Star Wars: Battlefront II oraz Tom Clancy’s Ghost Recon: Advanced Warfighter 2; ponadto ci drudzy będą mogli sprawdzić takie produkcje, jak Outcast: Second Contact i The Technomancer.

Poszczególne pozycje zostaną udostępnione w następujących terminach:

Gra:

Platformy:

Dostępność:

The Technomancer

Xbox One

1 – 30 kwietnia

Outcast: Second Contact

Xbox One

16 kwietnia – 15 maja

Star Wars: Battlefront II

Xbox 360/Xbox One

1 – 15 kwietnia

Tom Clancy’s Ghost Recon: Advanced Warfighter 2

Xbox 360/Xbox One

16 – 30 kwietnia

Star Wars: Battlefront II z 2005 roku to smakowity kąsek dla tych, którym nie przypadły do gustu strzelanki od zespołu DICE. - Games with Gold w kwietniu – m.in. The Technomancer i Star Wars Battlefront 2 - wiadomość - 2019-03-26
Star Wars: Battlefront II z 2005 roku to smakowity kąsek dla tych, którym nie przypadły do gustu strzelanki od zespołu DICE.
  1. Oficjalna strona internetowa usługi Games with Gold

Gry na Xboksa One

The Technomancer

The Technomancer jest grą RPG akcji, w której trafiamy na Marsa, a dokładnie – do zapomnianej ziemskiej kolonii. W trakcie zabawy wcielamy się w Zachariaha – jednego z tytułowych technomantów, czyli wojowników władających mocą elektryczności. Zadaniem protagonisty jest znalezienie i zabezpieczenie artefaktów pochodzących z Błękitnej Planety; sprawę komplikuje fakt, że nasz podopieczny został wplątany w polityczną intrygę. Najważniejszymi elementami rozgrywki są szerokie możliwości rozwoju postaci, rozbudowany system craftingu, budowanie relacji z towarzyszami, a także wysoki poziom trudności, przez który starcia z przeciwnikami często wymagają taktycznego myślenia. Warto zaznaczyć, że przygoda Zachariaha może się zakończyć na kilka sposobów.

Outcast: Second Contact

Outcast: Second Contact to gra akcji budząca skojarzenia z popularnym również w Polsce filmem Stargate (Gwiezdne Wrota). Jej główny bohater – Cutter Slade – trafia na odległą planetę Adelpha, by unicestwić zagrażającą Ziemi czarną dziurę. Dodatkowo protagonista zostaje okrzyknięty przez autochtonów – rasę Talan – mesjaszem, który wyzwoli ich od jarzma okrutnego tyrana imieniem Faé Rhân. Tytuł oddaje nam do dyspozycji rozległy świat, a zamieszkujące go postacie często mają dla nas rozmaite zadania czekające na wykonanie. Oprócz tego ważną rolę odgrywają tu starcia z przeciwnikami, a także rozwiązywanie zagadek logicznych.

Star Wars: Battlefront II

Star Wars: Battlefront II to kultowa strzelanka pierwotnie wydana jeszcze na pierwszego Xboksa, za której opracowaniem stoi zespół Pandemic Studios. Tytuł zabiera nas do uniwersum Gwiezdnych wojen i pozwala wziąć udział w multiplayerowych bitwach toczących się zarówno na powierzchni rozmaitych planet, jak i w przestrzeni kosmicznej. Autorzy oddają nam do dyspozycji nie tylko rozbudowany arsenał, lecz także szeroki wachlarz pojazdów i maszyn bojowych, wśród których prym wiodą zwłaszcza myśliwce X-wing oraz TIE Fighter. Poza tym nic nie stoi na przeszkodzie, by wcielić się w jednego z rycerzy Jedi. Co ciekawe, choć filarem gry są wieloosobowe pojedynki, na samotnych graczy czekają tu misje fabularne.

Tom Clancy's Ghost Recon: Advanced Warfighter 2

G.R.A.W. 2 to sequel ciepło przyjętej przez graczy i recenzentów taktycznej gry akcji z 2006 roku, który kontynuuje rozpoczęte w niej wątki fabularne. W 2014 roku na granicy Stanów Zjednoczonych i Meksyku wybuchł konflikt; jakby tego było mało, w tym drugim państwie panuje wojna domowa. Z uwagi na zagrożenie ze strony tamtejszych rebeliantów, na miejsce zostaje wysłany kapitan Scott Mitchell i jego oddział tytułowych „Duchów”. Choć w trakcie zabawy mamy do dyspozycji bogaty arsenał oraz szereg futurystycznych gadżetów, tytuł cechuje się wysokim poziomem trudności. Kluczem do sukcesu jest zatem przede wszystkim właściwe rozmieszczanie członków zespołu, by dzięki temu móc na przykład zachodzić nieprzyjaciół z flanki.