Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Dirty Bomb (PC)

Dirty Bomb PC

Extraction

Dostępna w modelu free-to-play sieciowa strzelanina FPP, za której powstanie odpowiada studio Splash Damage, mające na koncie takie tytuły, jak Wolfenstein: Enemy Territory, ET: Quake Wars oraz Brink.

Akcji | FPP | zagraj za darmo | FPS | sieciowe | multiplayer | strzelanki

PC Windows
Okładka Dirty Bomb (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2czerwca2015

2czerwca2015

Steam

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dirty Bomb to dynamiczna pierwszoosobowa strzelanka sieciowa free-to-play, przypominająca słynne Team Fortress 2, stworzona przez studio Splash Damage. Deweloper założony przed laty przez byłych modderów specjalizuje się w tym gatunku i ma na koncie Wolfenstein: Enemy Territory, Enemy Territory: Quake Wars oraz Brink.

Akcja produkcji rozgrywa się w futurystycznym, zniszczonym przez tajemniczy kataklizm Londynie, który stał się placem boju prywatnych organizacji militarnych. Żołnierze poszczególnych frakcji walczą o dominację w mieście i skarby, które ukrywa upadła metropolia.

Jak w każdej szanującej się sieciowej strzelance, tak i w Dirty Bomb znajdziemy kilka klas postaci, charakteryzujących się odmiennymi zdolnościami. Twórcy oddali do dyspozycji graczy m.in. Rhino (człowiek demolka, walczący przy użyciu potężnego mini guna), Arty’ego (postać wsparcia, zapewniająca amunicję swoim kompanom i przywołująca atak powietrzny) czy też Nader (zwinna i szybka wojownicza kobieta). Każdy z herosów posiada swój własny wachlarz broni oraz umiejętności, których sprawne wykorzystywanie stanowi klucz do sukcesu. Ponadto produkcja nastawiona jest przede wszystkim na współpracę, więc na zabawę wielki wpływ ma odpowiedni dobór najemnika przed walką, by nasz podopieczny uzupełniał się z bohaterami kierowanymi przez resztę oddziału.

Zabawa odbywa się w różnych trybach gry przeznaczonych do zmagań 5 vs 5 lub 8 vs 8 osób. Deweloperzy ze studia Splash Damage zatroszczyli się m.in. o tryby Objective (wykonywanie wyznaczonych zadań) i Stop-Watch (atakowanie i bronienie obiektów przez określony czas).

Wszystko to uzupełniane jest przez kreskówkową oprawę graficzną, którą najłatwiej porównać do takich gier jak Gotham City Impostors czy też Team Fortress 2.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 66 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.7 / 10 na podstawie 118 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Dirty Bomb

18+

Wymagania sprzętowe Dirty Bomb

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Quad Core i5 2 GHz
  • 3 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 460 lub lepsza)
  • Windows XP/Vista/7
Darmowa gra Dirty Bomb pozbywa się mikrotransakcji
Darmowa gra Dirty Bomb pozbywa się mikrotransakcji

wiadomość9 stycznia 2019

Studio Splash Damage ogłosiło, że od następnego tygodnia Dirty Bomb stanie się jeszcze bardziej darmowe. Z tytułu zniknie jakakolwiek monetyzacja, a cała ekonomia w grze zostanie odpowiednio zmodyfikowana, aby lepiej współgrać z bezpłatnością tytułu.

Studio Splash Damage kończy wsparcie dla Dirty Bomb
Studio Splash Damage kończy wsparcie dla Dirty Bomb

wiadomość19 października 2018

Studio Splash Damage podjęło decyzję o zakończeniu rozwoju darmowego sieciowego FPS-a Dirty Bomb. Wciąż będzie można w niego grać, lecz nie pojawią się już żadni nowi bohaterowie ani aktualizacje.

Twórcy Brinka i Dirty Bomb wykupieni przez chińskiego dostawcę drobiu
Twórcy Brinka i Dirty Bomb wykupieni przez chińskiego dostawcę drobiu

wiadomość11 lipca 2016

Splash Damage – deweloperzy znani z produkcji takich gier jak Brink, Enemy Territory: Quake Wars czy Dirty Bomb – zostali wykupieni przez firmę Radius Maxima, będącą filią chińskiego dostawcy drobiu: Leyou Technology Holdings. Informacja o transferze pojawiła się dzisiaj na chińskiej giełdzie.

Wieści ze świata (Team Fortress 2, Forza Horizon 2, Pillars of Eternity) 3/6/15
Wieści ze świata (Team Fortress 2, Forza Horizon 2, Pillars of Eternity) 3/6/15

wiadomość3 czerwca 2015

Dziś piszemy m.in. o usłudze Maps Workshop dla gry Team Fortress 2, otwartej becie Dirty Bomb, nowej paczce samochodów do Forzy Horizon 2 oraz najnowszym patchu do Pillars of Eternity. Witajcie w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wieści ze świata (Dirty Bomb, Bloodborne, Project CARS) 28/5/15
Wieści ze świata (Dirty Bomb, Bloodborne, Project CARS) 28/5/15

wiadomość28 maja 2015

Dziś piszemy m.in. o otwartych beta-testach gry Dirty Bomb, aktualizacji 1.04 do Bloodborne oraz wpływie DirectX 12 na wydajność Project CARS. Witajcie w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.