Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Dirty Bomb (PC)
OkładkaDirty Bomb (PC)

Dirty Bomb PC

Extraction

Dostępna w modelu free-to-play sieciowa strzelanina FPP, za której powstanie odpowiada studio Splash Damage, mające na koncie takie tytuły, jak Wolfenstein: Enemy Territory, ET: Quake Wars oraz Brink.

Akcji | FPP | zagraj za darmo | FPS | sieciowe | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dirty Bomb Premiera PC

2czerwca2015

Steam

2czerwca2015

producent: Splash Damage wydawca: Nexon Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Dirty Bomb to dynamiczna pierwszoosobowa strzelanka sieciowa free-to-play, przypominająca słynne Team Fortress 2, stworzona przez studio Splash Damage. Deweloper założony przed laty przez byłych modderów specjalizuje się w tym gatunku i ma na koncie Wolfenstein: Enemy Territory, Enemy Territory: Quake Wars oraz Brink.

Akcja produkcji rozgrywa się w futurystycznym, zniszczonym przez tajemniczy kataklizm Londynie, który stał się placem boju prywatnych organizacji militarnych. Żołnierze poszczególnych frakcji walczą o dominację w mieście i skarby, które ukrywa upadła metropolia.

Jak w każdej szanującej się sieciowej strzelance, tak i w Dirty Bomb znajdziemy kilka klas postaci, charakteryzujących się odmiennymi zdolnościami. Twórcy oddali do dyspozycji graczy m.in. Rhino (człowiek demolka, walczący przy użyciu potężnego mini guna), Arty’ego (postać wsparcia, zapewniająca amunicję swoim kompanom i przywołująca atak powietrzny) czy też Nader (zwinna i szybka wojownicza kobieta). Każdy z herosów posiada swój własny wachlarz broni oraz umiejętności, których sprawne wykorzystywanie stanowi klucz do sukcesu. Ponadto produkcja nastawiona jest przede wszystkim na współpracę, więc na zabawę wielki wpływ ma odpowiedni dobór najemnika przed walką, by nasz podopieczny uzupełniał się z bohaterami kierowanymi przez resztę oddziału.

Zabawa odbywa się w różnych trybach gry przeznaczonych do zmagań 5 vs 5 lub 8 vs 8 osób. Deweloperzy ze studia Splash Damage zatroszczyli się m.in. o tryby Objective (wykonywanie wyznaczonych zadań) i Stop-Watch (atakowanie i bronienie obiektów przez określony czas).

Wszystko to uzupełniane jest przez kreskówkową oprawę graficzną, którą najłatwiej porównać do takich gier jak Gotham City Impostors czy też Team Fortress 2.

Ostatnia modyfikacja 27 czerwca 2015

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 71 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.7 / 10 na podstawie 118 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Dirty Bomb: 18+

Dirty Bomb Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Quad Core i5 2 GHz
  • 3 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 460 lub lepsza)
  • Windows XP/Vista/7