Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 grudnia 2012, 14:30

autor: Ender

Dirty Bomb – pierwszy film z rozgrywki

W sieci pojawił się pierwszy trailer, prezentujący rozgrywkę w grze Dirty Bomb. Tytuł jest nowym FPS-em, działającym w modelu free-to-play, tworzonym przez studio Splash Damage, odpowiadające za powstanie tytułów, takich jak Brink czy Wolfenstein: Enemy Territory.

Dirty Bomb już na starcie będzie musiało konkurować z wieloma podobnymi tytułami, czy deweloperom uda się przyciągnąć graczy? - Dirty Bomb – pierwszy film z rozgrywki - wiadomość - 2012-12-15
Dirty Bomb już na starcie będzie musiało konkurować z wieloma podobnymi tytułami, czy deweloperom uda się przyciągnąć graczy?

Pod koniec listopada informowaliśmy o tajemniczej nowej grze, która powstawać miała w brytyjskim studiu Splash Damage, odpowiadającym za stworzenie gier, takich jak Wolfenstein: Enemy Territory czy Brink. W zaledwie kilka dni dni po wstępnych zapowiedziach poznaliśmy tytuł nowego dzieła dewelopera. Dirty Bomb będzie darmowym sieciowym FPS-em, działającym w modelu free-to-play, który zostanie udostępniony w serwisie Warchestgames.com. Wraz z pierwszymi informacjami o tytule przedstawiono również trailer produkcji, na którym mogliśmy zobaczyć jedną z przygotowywanych z myślą o niej map, przedstawiającą centrum Londynu.

Na właśnie opublikowanym drugim zwiastunie gry zobaczmy natomiast w całej okazałości pierwsze fragmenty jej gameplayu, przygotowane na podstawie wczesnej wersji alfa. Akcja filmu rozgrywa się w całości na londyńskich ulicach. Możemy przyjrzeć się działaniu różnych rodzajów broni oraz umiejętnościach poszczególnych klas postaci, pozwalających np. na ratowanie rannych towarzyszy czy zakładania ładunków wybuchowych. Walczyć będziemy nie tylko na otwartym polu, ale także we wnętrzach budynków. W rozgrywce jednej z drużyn pomaga również opancerzony wóz, który powoli sunie między budynkami, zatrzymując się przy nadających się do wysadzenia barykadach.

Przypomnijmy jeszcze, że Dirty Bomb powstaje w oparciu o silnik Unreal Engine 3. Chociaż tytuł ma być dostępny za darmo dla wszystkich chętnych to deweloperzy przygotowali specjalne płatne opcje dostępu do gry. W zależności od tego ile jesteśmy skłonni wydać, otrzymamy szereg bonusów, między innymi, specyficzne oznaczenia dla naszej postaci, soundtrack, dostęp do wersji alfa, a także gadżety, takie jak koszulki czy plakaty. Premiera Dirty Bomb planowana jest na 2013 rok i przynajmniej na razie nie znamy jej dokładnej daty.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Dirty Bomb