Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 grudnia 2012, 15:19

Rajdowe DLC do Forza Horizon zadebituje w przyszłym tygodniu

Mamy dobre wieści dla fanów Forza Horizon. Twórcy ujawnili szczegóły potężnego dodatku DLC, który skoncentruje się na rajdach i trafi do sprzedaży na początku przyszłego tygodnia.

Firma Microsoft ujawniły konkrety dotyczące Rally, czyli dodateku do gry wyścigowej Forza Horizon, który skoncentruje się na rajdach. Rozszerzenie trafi do sprzedaży już 18 grudnia i nie będzie tanie - cena wyniesie 1600 punktów MS, czyli około 80 złotych. Wysoki koszt ma wynagrodzić bogata zawartość.

  1. Forza Horizon - oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Forza Horizon - szalone wyścigi w stanie Kolorado

Forza Horizon Rally zaoferuje szereg nowych tras przeznaczonych specjalnie pod rajdy. Mapy mają znacząco różnić się od tych z podstawowej wersji gry i pełne będą m.in. gwałtownych zmian terenu, wertepów, zagradzających drogą kamieni oraz drzew. Ponadto, autorzy zmodyfikowali silnik fizyczny, tak aby właściwie oddawał wpływ jaki ma na jazdę kontakt kół z roślinnością. Dodatkową atrakcją mają być nowe efekty cząsteczkowe i dźwiękowe.

Rajdowe DLC do Forza Horizon zadebituje w przyszłym tygodniu - ilustracja #1

Rozszerzenie przyniesie również pięć nowych samochodów:

  1. 92 Celica
  2. 2004 Mitsubishi Lancer Evolution VIII MR
  3. 2005 Subaru Impreza WRX STi
  4. 1992 Ford Escort RS Cosworth
  5. 1982 Lancia 037 Stradale
  6. Dla posiadaczy przepustki sezonowej dodatkowo dostępny będzie 2003 Ford Focus SVT.

Wszystkie nowe auta będzie można do woli ulepszać. Co więcej, sporo modyfikacji rajdowych, w tym specjalne opony i amortyzatory, udostępniona zostanie również dla maszyn z podstawowej wersji. Dzięki temu zwiększymy skuteczność standartowych samochodów na ciężkich terenach.

Żadna gra rajdowa nie może się oczywiście obyć bez poleceń wykrzykiwanych przez pilota i Forza Horizon Rally nie będzie wyjątkiem. Rozbudowaniu ulegną również opcje sieciowe. Wprowadzony zostanie związany z rajdami zestaw eventów, a nowe dodawane będą co miesiąc. Wszystko to sumie składa się na potężny dodatek, który ma szanse zainteresować większość fanów podstawowej wersji.