Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 września 2016, 14:58

autor: Draug

Wieści ze świata (CoD Infinite Warfare, Forza Horizon, Steam, Minecraft) 26/9/2016

Dziś piszemy o dokładnych terminach beta-testów Call of Duty: Infinite Warfare, wycofaniu ze sprzedaży gry Forza Horizon, nadchodzącym odświeżeniu interfejsu Steama i nowej paczce zawartości do Minecrafta (Chinese Mythology Mash-Up Pack). Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Call of Duty: Infinite Warfare – dokładny termin beta-testów

Firma Activision i studio Infinity Ward podały dokładny termin multiplayerowych beta-testów gry Call of Duty: Infinite Warfare (dzięki, Eurogamer). Użytkownicy PlayStation 4 rozpoczną zabawę 14 października (jak wiadomo już od jakiegoś czasu) i będą ją mieli do 17 października w ramach ekskluzywnej pierwszej fazy testów. Natomiast druga faza odbędzie się tydzień później (21-24 października), tym razem zarówno na PlayStation 4, jak i na Xboksie One. Niestety, pecetowcy muszą obejść się smakiem. Zawartości wersji beta (mapy, tryby etc.) nadal nie znamy. Przypomnijmy, że do rozgrywki zostaną zaproszeni wszyscy gracze składający zamówienie przedpremierowe na Infinite Warfare.

Forza Horizon zostanie wycofana ze sprzedaży za miesiąc

Studio Turn 10 ogłosiło, że 20 października pierwsza odsłona serii Forza Horizon zostanie wycofana ze sprzedaży na X360 (zarówno „podstawka”, jak i DLC). Powodów takiej decyzji nie podano. Wiadomość jest tym bardziej zaskakująca – i kontrowersyjna – że zaledwie na początku września tytuł ten stał się dostępny na Xboksie One w ramach wstecznej kompatybilności. Oczywiście osoby, które już posiadają Forzę Horizon, nadal będą mogły w nią grać po 20 października.

Interfejs Steama doczeka się wkrótce odświeżenia

Jak zauważono na forum NeoGAF, a potem potwierdzono w serwisie PC Gamer, na deweloperskim forum Steama pojawił się dokument, w którym opisano zmiany, jakich ma doczekać się wkrótce platforma dystrybucji cyfrowej firmy Valve Software. Główna witryna sklepu stanie się jakoby czytelniejsza poprzez użycie większych obrazków gier w wybranych miejscach i umieszczenie po lewej stronie nowej kolumny z odnośnikami. Dodane zostaną też sekcje z pozycjami popularnymi wśród naszych znajomych oraz najlepiej sprzedającymi się nowymi tytułami. Ponadto sposób prezentowania gier użytkownikowi ma zmienić się na bardziej spersonalizowany, a Kustosze otrzymają dodatkowe opcje. Dokładniejsze informacje o nadchodzących nowościach na Steamie znajdziecie tutaj. Zmiany mają wejść w życie w ciągu kilku tygodni.

Wieści ze świata (CoD Infinite Warfare, Forza Horizon, Steam, Minecraft) 26/9/2016 - ilustracja #2
Wieści ze świata (CoD Infinite Warfare, Forza Horizon, Steam, Minecraft) 26/9/2016 - ilustracja #3

Minecraft – zapowiedź Chinese Mythology Mash-Up Pack

Firma Mojang zapowiedziała paczkę dodatkowej zawartości do konsolowego Minecrafta, która jest inspirowana chińską mitologią – Chinese Mythology Mash-Up Pack. Część jej gracze otrzymają bezpłatnie, w ramach aktualizacji (np. siedem odmian bloków do budowania, świeże funkcje generatora lokacji i sztandary), a za resztę przyjdzie im zapłacić 4,99 dolarów, czyli ok. 19 zł. W tym drugim przypadku nabywcy mogą liczyć dodatkowo m.in. na nowy świat do zwiedzenia i kilkadziesiąt skórek. Chinese Mythology Mash-Up Pack wyjdzie 4 października na XOne, X360 i na Wii U (w USA), a na pozostałych konsolach (i w pozostałych regionach) 5 października.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.