Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 września 2016, 12:35

autor: Movis

Beta Paladins: Champions of the Realm pobrana przez ponad milion graczy

Paladins: Champions of the Realm – darmowa sieciowa strzelanka twórców Smite – cieszy się niemałym powodzeniem i zdobywa Steam szturmem. Wersję beta na własną rękę zdecydował się sprawdzić już ponad milion graczy.

Nowa gra Hi-Rez Studios – znanego z Tribes: Ascend czy moby Smiterozpoczęła okres otwartej bety zaledwie dziesięć dni temu i zdecydowanie nie brakuje chętnych do rozgrywki. Paladins: Champions of the Realm niedawno przekroczyła 750 tysięcy pobrań, zaś najnowsze dane z serwisu Steamspy wskazują, że trafiła już do 1,1 miliona odbiorców. Przetestować ją może każdy, gdyż produkcja korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Bohaterowie spełniają w drużynie różne role, takie jak obrona sojuszników, zadawanie obrażeń, leczenie czy flankowanie. - Beta Paladins: Champions of the Realm pobrana przez ponad milion graczy - wiadomość - 2016-09-26
Bohaterowie spełniają w drużynie różne role, takie jak obrona sojuszników, zadawanie obrażeń, leczenie czy flankowanie.
Paladins: Champions of the Realm
  • pierwszoosobowa strzelanka sieciowa od studia Hi-Rez;
  • model free-to-play – elementy wpływające na rozgrywkę można zdobyć poprzez zabawę, dodatkowo w sprzedaży znajdują się przedmioty kosmetyczne;
  • 17 czempionów, każdy z nich posiada 4 umiejętności;
  • standardowy format to rozgrywka 5 vs 5.

Sercem Paladins są drużynowe starcia, podczas których gracze wcielają się w plejadę barwnych bohaterów o zróżnicowanych umiejętnościach. Każda z postaci wypełnia pewną niszę, a strategiczne myślenie i koordynacja drużynowa jest niezbędna do zwycięstwa nad przeciwnikiem. Otwarte plansze są zaś na tyle duże, że czasem niezbędne jest skorzystanie z wierzchowca. Gra oferuje także system kart wzmacniających herosów oraz dodatkowe nagrody w postaci skrzynek czy złota. Podstawowym trybem jest Oblężenie, gdzie naszym zadaniem jest przejęcie rozmieszczonych na mapie punktów. Twórcy eksperymentują też z nowymi trybami, na razie nie są one jednak dostępne.

Choć porównania z Overwatch są bardzo częste, autorzy Paladins mówią, że nie sklonowali najnowszej gry Blizzarda. W poście na reddit.com zaciekle bronią swojej produkcji twierdząc, że większość inspiracji pochodzi z ich pierwszego tytułu – Global Agenda – debiutującego w 2010 roku. Wskazują nawet parę klas z GA, które są zadziwiająco podobne do niektórych bohaterów z Overwatch. Dodatkowo przypominają, że obydwie gry w dużej mierze czerpią z Team Fortress 2. Cała sytuacja zaczyna przypominać dylemat „co było pierwsze, jajko czy kura”.

Fioletowa snajperka, widząca przez ściany i zostawiająca miny albo medyk z promieniem. który może zarówno leczyć, jak i wzmacniać sojusznika. Brzmi znajomo? - Beta Paladins: Champions of the Realm pobrana przez ponad milion graczy - wiadomość - 2016-09-26
Fioletowa snajperka, widząca przez ściany i zostawiająca miny albo medyk z promieniem. który może zarówno leczyć, jak i wzmacniać sojusznika. Brzmi znajomo?

Wydaje się, że wybranie przez twórców modelu free-to-play było posunięciem, które wyróżniło ich spośród płatnych konkurentów, takich jak Overwatch lub Battleborn. Czy okaże się to wystarczającym motorem, by produkcja utrzymała się na rynku na dłużej?

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Paladins: Champions of the Realm

Paladins: Champions of the Realm