Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 września 2016, 12:30

autor: moir

Koniec Battle.net i brutalna napaść na gracza Pokemon GO – Wieści MMO (26/09/2016)

Dzisiaj piszemy m.in. o premierze i mieszanych opiniach na temat Warhammera 40,000: Eternal Crusade, zmianie kultowej nazwy Battle.net, aktualizacjach gier Blade & Soul i TERA, a także o napadzie na streamera Pokemon GO.

Witamy w kolejnej odsłonie Wieści MMO – miejsca, z którego dowiecie się o wszystkich nowościach, wydarzeniach oraz ciekawostkach z Waszych ulubionych produkcji MMORPG i nie tylko. Dziś przyglądamy się najnowszym aktualizacjom Blade & Soul i TERA, sprawdzamy jak radzi sobie po premierze Warhammer 40K: Eternal Crusade, a także wspólnie z Blizzardem żegnamy Battle.net. Ponadto zaglądamy za kulisy tworzenia efektów dźwiękowych do Heroes of the Storm i ścigamy sprawcę napadu na gracza Pokemon GO.

CIEKAWOSTKI

Koniec Battle.net i brutalna napaść na gracza Pokemon GO – Wieści MMO (26/09/2016) - ilustracja #1

Heroes of the Storm

Byliście kiedyś ciekawi w jaki sposób powstają efekty dźwiękowe do waszych ulubionych produkcji? Dzięki uprzejmości ekipy zajmującej się „odgłosami” w Heroes of the Storm macie możliwość poznać pracę dźwiękowców od kuchni (studia). Materiał wideo dostępny w tym miejscu.

Pokemon GO

Rickeybot, jeden ze streamerów popularnej gry, został niedawno napadnięty podczas wieczornego łapania pokemonów w Central Parku (Nowy Jork). Całość została zarejestrowana (uwaga – materiał jest dość brutalny) podczas livestreamu. Ofiara napaści czuje się dobrze i nie odniosła większych obrażeń, zaś sprawca nie został jeszcze ujęty.

Blade & Soul

NCSoft nie zwalnia tempa aktualizacji Blade & Soul – europejska wersja gry doczeka się kolejnego rozszerzenia już 5 października. Aktualizacja zatytułowana Ebondrake Citadel wprowadzi do świata produkcji sporo nowości. Na pierwszy plan wysuwa się tytułowa instancja, która przeznaczona będzie dla wysokopoziomowych postaci. Loch dostępny będzie w dwóch wersjach – 4- i 6-osobowej. Dodatkowo gracze w końcu dostaną wyczekiwany tryb obserwatora – od teraz każdy będzie mógł oglądać odbywające się na arenie zmagania 1 na 1. Wisienką na torcie będzie redukcja kosztów ulepszania akcesoriów, co znacząco wpłynie na czas wymagany na „dopakowanie” prowadzonego bohatera. Szczegółowy wykaz zmian aktualizacji znajduje się pod tym adresem.

Blizzard Entertainment

Przedstawiciele Blizzarda ogłosili, że zamierzają zrezygnować z nazwy Battle.net. Funkcjonująca od czasów pierwszego Diablo platforma ma pozostać w niezmienionej formie – zniknąć ma tylko dotychczasowa nazwa, która zostanie zastąpiona czymś bardziej kojarzącym się z Blizzardem. Swoją decyzję amerykański gigant tłumaczy ogólnym zamieszaniem wynikającym z podwójnego nazewnictwa i potrzebą ujednolicenia wszystkich produktów marki.

Naszym zdaniem wszystko sprowadza się do najnowszych tytułów firmy – Overwatch i Heroes of the Storm przyciągnęły mnóstwo nowych graczy, którzy dotąd nie znali dorobku „Zamieci”. Każdy fan serii Diablo, Warcraft czy StarCraft doskonale znał platformę Battle.net i nieomylnie kojarzył ją z Blizzardem – jednak dla żółtodziobów ta koneksja nie była czymś oczywistym.

TERA

Obie wersje TERA (amerykańska oraz europejska) wzbogaciły się niedawno o zawartość aktualizacji (odpowiednio The Guilded Age i Battle for Velika), wprowadzającej do świata gry mnóstwo nowości w systemie gildii oraz możliwość posiadania smoczego wierzchowca. Szczegóły na temat uaktualnienia północnoamerykańskiej edycji znajdują się tu, zaś opis europejskiej „paczki” dostępny jest pod tym adresem.

Warhammer 40K: Eternal Crusade

W minionym tygodniu miał miejsce oficjalny debiut najnowszej produkcji studia Behaviour Interactive. Warhammer 40K: Eternal Crusade zbiera póki co mieszane recenzje – jedni uważają grę za bardzo solidny i wciągający tytuł, zaś inni nie pozostawiają na niej suchej nitki, krytykując optymalizację oraz wiele niedokończonych elementów. Produkcja jest do nabycia na platformie Steam w cenie 50 euro. Konsolowe edycje tytułu mają ukazać się w późniejszym, na chwilę obecną nieokreślonym jeszcze czasie.

Na łamach Wieści staramy się wspominać o wszystkich popularniejszych grach MMO (przynamniej z perspektywy graczy z Polski). Jeśli wydaje ci się, że twoja ulubiona pozycja powinna znaleźć się na naszych łamach, a z jakiegoś powodu tak się jeszcze nie stało – daj nam znać w komentarzach, zobaczymy co da się zrobić.