Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGXONEPCPS4
Okładka Warhammer 40K: Eternal Crusade (XONE)
OkładkaWarhammer 40K: Eternal Crusade (XONE)

Warhammer 40K: Eternal Crusade

Warhammer 40,000: Eternal Crusade

Trzecioosobowa gra MMORPG osadzona w popularnym uniwersum Warhammera 40,000, wykreowanym przez firmę Games Workshop.

RPG | TPP | science fiction | PvP | PvE | MMOFPS | Warhammer 40,000 | elementy RPG | MMO | strzelanki

Warhammer 40K: Eternal Crusade Premiera

anulowana

PS4 XONE

23wrz2016

PC

Gry podobne do Warhammer 40K: Eternal Crusade

Anthem

Destiny 2

Tom Clancy's The Division

Warhammer 40,000: Eternal Crusade to zrealizowana w konwencji MMO trzecioosobowa strzelanina z elementami RPG, której akcję osadzono w uniwersum kultowego systemu bitewnego Warhammer 40K firmy Games Workshop. Produkcja ukazała się na platformie PC, XONE i PS4 za sprawą uznanego światowego wydawcy Bandai Namco Entertainment, zaś za jej stworzenie odpowiedzialne jest kanadyjskie studio Behaviour Interactive, którego członkowie mają za sobą współpracę przy tak znanych tytułach, jak Far Cry 3, Dishonored: Definitive Edition, Middle-Earth: Shadow of Mordor czy Wolfenstein: The New Order.

Fabuła

Fabuła gry stworzona została przez jednego z czołowych autorów powieści ze świata Warhammera – Grahama McNeilla i osadzona w doskonale znanym fanom uniwersum science-fiction, w którym cztery zwaśnione rasy toczą ze sobą niekończącą się wojnę o dominację. Gracze opowiadają się po jednej ze stron konfliktu: Kosmicznych Marines, Chaos Marines, Eldarów bądź Orków (podzielonych dodatkowo na szereg pomniejszych frakcji) i toczą ze sobą epickie bitwy o kontrolę nad kolejnymi terytoriami planety Arkhona, będącej tylko jednym z przyczółków ogromnej międzygalaktycznej wojny. W grze umieszczono także piątą rasę niesławnych Tyranidów, jednak nie jest ona rasą grywalną i pojawia się głównie jako jeden z przeciwników graczy w trybie PvE.

Mechanika

Mechanika rozgrywki w Warhammer 40,000: Eternal Crusade wyewoluowała z pierwotnej koncepcji twórców stworzenia epickiego MMORPG w znacznie bardziej dynamiczną, trzecioosobową strzelaninę, kładącą szczególny nacisk na ścisłą współpracę graczy – zarówno w trybie PvP, jak i PvE. Rozgrywka toczy się w rozległym, otwartym świecie, w którym poszczególne drużyny zajmują się obroną własnych baz oraz zdobywaniem kolejnych przyczółków, a wszelkie działania graczy nie pozostają bez wpływu na finalny kształt całego uniwersum oraz strefy kontroli poszczególnych frakcji nad kolejnymi terytoriami.

W zależności od rozwoju sytuacji oraz preferencji graczy, współpracujących ze sobą w ramach tej samej drużyny, same walki w grze przebiegać mogą w niezwykle zróżnicowany pod względem skali oraz samej rozgrywki sposób, a podczas zabawy możemy brać udział zarówno w niewielkich pojedynkach na miecze łańcuchowe, jak i epickich bitwach z udziałem wielu zróżnicowanych jednostek i pojazdów. Jak w każdej nowoczesnej grze MMO, także i w Eternal Crusade nie mogło też zabraknąć silnych akcentów RPG w postaci rozbudowanego systemu rozwoju. W grze pojawia się szereg zróżnicowanych opcji modyfikacji postaci oraz cała masa zróżnicowanego ekwipunku, zaczerpniętego z blisko 30-letniej historii uniwersum Warhammera.

Tryby gry

Warhammer 40,000: Eternal Crusade oferuje możliwość zabawy w trybach PvP oraz PvE. W tym pierwszym, naprzeciw siebie mogą stawać drużyny złożone nawet z 30 graczy każda. W wariancie PvE możemy zaś połączyć siły z czterema innymi graczami i wspólnie stawić czoła komputerowej sztucznej inteligencji. Niezależnie od trybu rozgrywki, kluczem do sukcesu jest jednak zawsze ścisła współpraca graczy w ramach drużyny i umiejętne wykorzystanie zdolności i specjalizacji poszczególnych wojowników.

Kwestie techniczne

Wydany na platformie PC, XONE i PS4 Warhammer 40,000: Eternal War tworzony był początkowo na autorskim silniku graficznym, jednak w trakcie prac i testów przeprowadzanych na platformach docelowych, twórcy postanowili jednak zwrócić się w stronę popularnego, wieloplatformowego silnika Unreal Engine 4 firmy Epic Games. Dzięki temu finalna produkcja może się pochwalić znacznie atrakcyjniejszą warstwą wizualną oraz bardziej dopracowaną mechaniką rozgrywki.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 131 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Warhammer 40K: Eternal Crusade

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Warhammer 40K: Eternal Crusade Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3-4170 3.7 GHz/AMD FX-8120 3.1 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460/Radeon HD 5850 lub lepsza
  • Windows 7/8/8.1 64-bit
  • Zalecane:
  • Intel Core i5 3.5 GHz/AMD FX-8300 3.3 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 3 GB GeForce GTX 780/Radeon HD 7970 lub lepsza
  • Windows 7/8.1/10 64-bit
PC
PS4
XONE