Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 października 2016, 11:31

autor: Michał "moir" Marian

GameForge zwalnia 1/5 pracowników, kolejne problemy Black Desert – Wieści MMO (31/10/2016)

Dzisiaj piszemy m.in. o zwolnieniach w ekipie GameForge, czyli wydawcy TERA czy Aion, oficjalnej zapowiedzi dużej aktualizacji 3.0 (Revelation) do ArcheAge, krytycznym błędzie w Black Desert, który pozwalał graczom na dorobienie się wielkich fortun, a także o halloweenowych obchodach w Guild Wars 2.

Witamy w kolejnej odsłonie Wieści MMO – miejsca, z którego dowiecie się o wszystkich nowościach, wydarzeniach oraz ciekawostkach z Waszych ulubionych produkcji MMORPG i nie tylko. Dziś przyglądamy się nadchodzącej aktualizacji ArcheAge, kolejnej fali problemów Black Desert, halloweenowym atrakcjom w Guild Wars 2 oraz walce z bugami w Warhammer 40K: Eternal Crusade. Wspominamy także o redukcji etatów w GameForge, a także o pracach nad mobilną wersją Tree of Savior.

SZYBKIE WIEŚCI

GameForge zwalnia 1/5 pracowników

Niemiecka firma GameForge (Aion, TERA) zwolniła w minionym tygodniu 90-osobowy zespół odpowiedzialny za segment gier mobilnych. Tym samym wydawca chce skupić się na produkcjach pecetowych, zwłaszcza tych free-to-play.

Mobilne Tree of Savior

MCGAMES oraz Nexon Korea opublikowały pierwszy oficjalny zwiastun mobilnej wersji Tree of Savior. Gra wygląd dokładnie tak samo jak na PC, choć niewykluczone, że zostanie nieco uszczuplona pod względem samej zawartości. Szczegóły dotyczące daty premiery nie są jeszcze znane.

ArcheAge

Studio Trion Worlds oficjalnie zapowiedziało debiut ArcheAge 3.0. Największe dotychczas rozszerzenie gry trafi w ręce graczy 10 grudnia bieżącego bieżącego roku, a samej premierze towarzyszyć będzie start kilku „świeżych” serwerów (będzie można na nich zagrać jedynie z użyciem nowego konta). Co dokładnie przyniesie aktualizacja 3.0? Dwie nowe rasy oraz lokacje startowe (Warborn oraz Krasnoludy), nowe obszary i world bossów, a także zestaw umiejętności (Abyssal). Zmianie ulegnie też kreator postaci. Szczegółowe informacje na temat rozszerzenia (notabene zatytułowanego Revelation) znajdziecie tutaj oraz w poniższym zwiastunie.

Black Desert

Miniony tydzień w świecie Black Desert obfitował w wydarzenia, choć niestety nie wszystkie one należą do pozytywnych. Zacznijmy jednak od tej dobrej nowiny – począwszy od zeszłej środy do grona przebudzonych klas dołączył popularny Tamer. Po osiągnięciu 56. poziomu doświadczenia wszystkie „treserki” otrzymają zestaw nowych umiejętności oraz dostęp do kija bojowego (Celestial Bo Staff). Z jego pomocą będą one siać pogrom na krótkim dystansie z użyciem technik obszarowych. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziecie w tym miejscu.

Niestety, jest jeszcze druga strona medalu – Kakao Games znowu musi sprostać sporej fali krytyki. Niedawno okazało się, że po jednej z aktualizacji do gry wkradł się błąd umożliwiający graczom... kopanie piachu bez żadnych ograniczeń. A tak całkowicie poważnie – ów bug sprawił, że korzystający z niego ludzie mogli bez straty energii (jednej ze statystyk) zdobywać cenne materiały (pozostając AFK), które następnie bez problemu wymieniali na złoto. Proces ten odcisnął swoje piętno na ekonomii gry i chociaż przedstawiciele zachodniego wydawcy zapowiedzieli permanentne blokady dla oszustów, to wielu uważa, że nie cofnie to wszystkich szkód wyrządzonych przez ten proceder.

Guild Wars 2

Jak co roku o tej porze, w świecie Guild Wars 2 w najlepsze trwają halloweenowe obchody. Mad King po raz kolejny powrócił do Tyrii, by straszyć i zabawiać wszystkich wokół. Wśród atrakcji nie zabraknie takich rozrywek jak The Mad King's Clock Tower oraz The Mad King's Realm, które starzy wyjadacze darzą ogromnym sentymentem. Szczegółowy rozkład jazdy znajdziecie w tym miejscu.

Spragnieni halloweenowego klimatu będą mogli także skorzystać z oferty mikrotransakcji, które zostały wzbogacone o kilka upiornych pozycji. Przy okazji twórcy gry, studio ArenaNet, ujawnili także pierwsze szczegóły na temat legendarnych pancerzy, nad którymi obecnie pracują. Zachęcamy do zapoznania się z załączonym materiałem.

Warhammer 40K: Eternal Crusade

W minionym tygodniu Warhammer 40K: Eternal Crusade doczekał się całkiem sporego patcha. Twórcy chwalą się naprawieniem ponad 250 błędów (!), co rzecz jasna spotkało się z mieszanymi reakcjami ze strony graczy. Gra w dalszym ciągu zbiera mieszane recenzje, wśród których przeważają głosy o niedopracowaniu i „płatnej alfie”. Deweloperzy dwoją się i troją, zaś kolejne poprawki wychodzą regularnie, co ostatecznie dobrze rokuje na przyszłość. Pozostaje czekać na rozwój wypadków.

Na łamach Wieści staramy się wspominać o wszystkich popularniejszych grach MMO (przynamniej z perspektywy graczy z Polski). Jeśli wydaje ci się, że twoja ulubiona pozycja powinna znaleźć się na naszych łamach, a z jakiegoś powodu tak się jeszcze nie stało – daj nam znać w komentarzach, zobaczymy co da się zrobić.