Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 31 października 2016, 11:42

Asphalt Xtreme – pierwsze konkrety i zwiastun

Studio Gameloft rozpoczęło testy wczesnej wersji Alphalt Xtreme. Dzięki temu wreszcie otrzymaliśmy nowe konkrety na temat następnej odsłony jednej z najlepszych serii mobilnych gier wyścigowych.

We wrześniu studio Gameloft poinformowało, że pracuje nad Asphalt Xtreme, czyli nową odsłoną popularnej serii mobilnych gier wyścigowych. Wtedy jednak ograniczono się do wypuszczenia kilku screenów oraz poinformowania, że produkcja będzie traktowała o rajdach terenowych. Teraz wczesna wersja została udostępniona w duńskim App Storze w ramach tzw. soft-launcha i dzięki temu wreszcie dowiedzieliśmy się więcej o tym projekcie.

Tym razem podczas zabawy opuścimy znane z poprzednich odsłon asfaltowe drogi i będziemy ścigali się m.in. na pustyniach, w kanionach, w lasach oraz na bagnach. Odwiedzimy również lodowce, dżungle, a nawet hutę. Raczej nie będzie więc powodów, aby narzekać na brak różnorodności tras.

Do wyboru ma być trzydzieści pięć maszyn podzielonych na siedem kategorii. Znajdziemy wśród nich m.in. samochody terenowe, ciężarówki, monster trucki czy pojazdy typu buggy. Wszystkie te maszyny stanowić mają wirtualne wersje prawdziwych modeli, a to dzięki uzyskaniu licencji od takich firm jak Jeep, Ford, Mercedes-Benz, Predator, Dodge czy Chevrolet. Nie zabraknie oczywiście opcji modyfikowania wyglądu pojazdów, jak również ulepszania ich części.

Zgodnie z tradycjami serii model, jazdy będzie mocno zręcznościowy. Pojazdy mają pędzić w szalonym tempie i często wykonywać ewolucje powietrzne, które w prawdziwym świecie szybko skończyłyby się zgonem kierowcy. Gra pozwoli na zabawę w pięciu różnych trybach, a obecność kilkuset eventów i wyzwań powinna zapewnić rozrywkę na długi czas. Poza samotną zabawą przeciwko sztucznej inteligencji dostępna ma być również opcja rywalizacji w multiplayerze, gdzie w sieciowych wyścigach będzie mogło brać udział maksymalnie ośmiu graczy jednocześnie.

Asphalt Xtreme zmierza na iOS-a, Androida i mobilny Windows. Gra wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami i na razie nie znamy daty premiery.